82 726 nábytku ihneď k odoslaniu

1 439 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Zákazníci práve nakúpili

Detské matrace

Fyzické a psychické zdravie, výkon v škole a športe a vytrvalosť v iných aktivitách závisí od kvality spánku. Matrac môže mať trvalé účinky na zdravie dieťaťa a kvalitu spánku, ale často sa prehliada v každodennej povinnosti pri výchove detí.

Aké sú najlepšie matrace pre deti?

Nájsť skvelý matrac pre dieťa môže byť rovnako ťažké ako aj pre dospelých. Napriek tomu, pri výbere matraca pre deti sa treba zamerať na iné vlastnosti. Ak nájdete ten správny, zlepší vášmu dieťaťu kvalitu spánku a zároveň budete mať istotu, že ste urobili dobrú investíciu.

Pohodlie

Deti, rovnako ako dospelí, potrebujú mať počas spánku rovnú chrbticu. Matrac, ktorý je mäkký alebo ohnutý, môže časom škodiť chrbtici, pretože nebude rovnomerne podporovať rastúce telo vášho dieťaťa.

Veľkosť

Možno vás láka ušetriť peniaze tým, že kúpite lacnejší a veľkosťou primeraný matrac pre vaše dieťa. Deti však rastú rýchlo takže je lepšie kúpiť matrac, ktorý bude spĺňať účel po dlhšiu dobu. Aby ste sa vyhli procesu kupovania matracu znova o rok alebo dva, je najlepšie kúpiť kvalitnejší a drahší. Kvalitný detský matrac by mal mat dlhú životnosť.

Materiál a výplň

Vo všeobecnosti vysoko kvalitné materiály a výplne zlepšujú životnosť vášho matraca. Ak vaše dieťa trpí alergiami, materiály a výplne by mali byť dôležitým faktorom. Hypoalergénne materiály, ako je napríklad pamäťová pena, sú ideálne pre alergikov.

Životnosť matraca

Životnosť matraca je dôležitá, pokiaľ ide o matrace pre deti. Na jednej strane chcete kúpiť kvalitný matrac, ktorý vydrží dlhšie, ale na druhej strane vaše dieťa vyrastie po nejakom čase a budete musieť kúpiť nový. Kľúčové je nájsť správnu rovnováhu medzi životnosťou a cenou.

Pamäťová pena je vysoko trvácny materiál, schopný odolať drsnému skákaniu a hádzaniu sa na matrac.

Pevnosť matraca pre dieťa

Ideálna pevnosť matraca pre vaše dieťa závisí od toho ako oni preferujú spať, ale stredne mäkký alebo stredne tvrdý matrac by mal byť dobrý pre väčšinu detí. Čím je dieťa ťažšie, tým pevnejší by matrac mal byť.

Dopad zlého spánku na deti

Ak deti nemajú toľko spánku, koľko je potrebné, môže to viesť k rôznym problémom ako je napríklad zlá nálada, problémy so sústredením,alebo hyperaktivita.

Koľko spánku dieťa potrebuje?

Všetci vieme, že deti potrebujú viac spánku, keď rastú a vyvíjajú sa. Ale koľko je dosť?

1-5 mesiacov

Cez deň: 4-8 hodín

V noci: 8,5-11 hodín

6-12 mesiacov

Cez deň: 2,5-3 hodiny

V noci: 11 hodín

1-5 rokov

11-12 hodín za noc

5-10 rokov

9,5-10,5 hodín za noc

11-15 rokov

9-9,5 hodín za noc

Filtrovať

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky