Čo všetko dokáže multifunkčná rúra na pečenie?

Multifunkčná vstavaná rúra je dnes súčasťou takmer každej domácnosti. Pomáha mnohým kuchárom a domácim gazdinkám pri príprave rôznych jedál od pečenia pizze cez grilovanie mäsa až po sušenie ovocia. Obsahuje množstvo funkcií, ktoré sú veľmi nápomocné pri takmer akejkoľvek práci s jedlom.

Energetická trieda

Pozrime sa ale na to, čo presne by mala takáto rúra obsahovať. V prvom rade ide o jej energetickú triedu. Mala by byť v triede A, čo predstavuje vysoký štandard úspornosti a šetrnosti životného prostredia. Čo sa týka funkcií, v nasledujúcich riadkoch sa dozviete o tých, ktoré by nemali chýbať žiadnej kvalitnej rúre na pečenie.

Osvetlenie rúry na pečenie

Svetlo v rúre je jej neodmysliteľnou súčasťou. Pomocou neho môžete v rúre vidieť, ako sa jedlo pripravuje bez toho, aby ste museli otvárať dvierka. Niektoré typy umožňujú svetlo zasvietiť podľa potreby, v iných svetlo automaticky svieti po celý čas ich prevádzky.

Teplovzdušný ohrev

Možnosť pripravovať jedlo súčasne na viacerých plechoch nie je žiadnou novinkou. Takéto viacúrovňové pečenie zabezpečuje teplovzdušný ohrev. Ide o ohrev z viacerých strán rúry, takže jedlo je na všetkých plechoch pripravené rovnako kvalitne.

Pečenie na viacerých úrovniach naraz v multifunkčnej rúre

Pečenie na viacerých úrovniach vám umožní pripraviť niekoľko jedál naraz

Mechanická detská poistka

Na túto funkciu je potrebné myslieť v prípade, že sa v domácnosti nachádzajú deti. Slúži ako zábrana pri otváraní dvierok rúry, najmä ak je práve v prevádzke. Niektoré multifunkčné rúry obsahujú aj uzamknutie ovládacieho panela, aby ho deti nemohli náhodne ovládať. Keď je reč o deťoch, dvierka by mali byť chránené proti vysokým teplotám. Mali by mať chladné sklo, aby zabránili popáleniu, keď sa ich dieťa alebo ktokoľvek iný zvonku dotkne.

Parná rúra

Funkcia pary je takisto súčasť, ktorú by mala multifunkčná rúra spĺňať. Ide o nulové využívanie množstva tuku. V potravinách, ktoré sú pripravené za pomoci pary, zostávajú minerály a vitamíny. Pomocou zásobníkov vody, ktoré sa kedykoľvek dajú doplniť alebo vymeniť, sa vnáša para do celého priestoru rúry a rovnomerne obklopuje jedlo.

Gril

Funkcia grilovania je vhodná, ak chcete docieliť chrumkavý povrch jedla. Obvykle sa používa na grilovanie mäsa, rýb alebo zeleniny. Aby ste docielili naozaj správnu chuť, je dobré používať grilovacie panvice, ktoré zabezpečujú rovnomerný rozvod tepla po celom povrchu jedla. Predtým, ako dáte samotné jedlo do rúry, sa odporúča túto panvicu vopred zohriať.

Rozmrazovanie

Možno je to pre niekoho novinkou, ale áno, aj rozmrazovanie je jedna z funkcií, ktoré multifunkčné rúry obsahujú. Ide o takú funkciu, ktorá rozmrazí pokrmy bez toho, aby ubrala na ich kvalite.

Samočistenie

Najnovšie rúry uľahčujú ich údržbu aj funkciou samočistenia. Ide o konkrétne funkcie ako pyrolýza, katalýza alebo tiež funkcia EcoClean, ktoré uľahčujú starostlivosť o tento spotrebič.

Samočistenie rúry na pečenie

Samočistenie rúry na pečenie zjednodušuje údržbu

Ostatné funkcie

Medzi ostatné funkcie, ktoré by mohli obsahovať multifunkčné rúry na pečenie, je napríklad pizza funkcia, ktorá zabezpečuje, aby bola pizza pripravená podobne ako v peci, čiže zo spodnej strany upečená a z vrchnej šťavnatá. Ďalej ide o termosondu, modernú funkciu nápomocnú predovšetkým pri pečení mäsa. Táto sonda sa vpichne do mäsa a následne informuje o tom, v akom stave sa príprava nachádza. Po dosiahnutí optimálneho pečenia signalizuje odporúčané ukončenie. Samozrejme existuje aj mnoho ďalších funkcií, ktoré multifunkčné rúry obsahujú. Líšia sa v závislosti od daného typu rúry a v neposlednom rade od daného výrobcu.

Teplotná sonda vo vnútri rúry Electrolux

S teplotnou sondou upečiete šťavnaté a lahodné mäso

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Vstavaná rúra AEG Mastery BPS351120M

578,90 

bez DPH 482,40 

Vstavaná rúra Amica TEB 16 MB, 77 l, A

229,00 

bez DPH 190,83 

Vstavaná rúra Mora VT 436 AX

218,90 

bez DPH 182,41 

Vstavaná rúra Mora VT 433 BW

239,00 

bez DPH 199,16 

Vstavaná rúra Mora VT 778 AB

489,00 

bez DPH 407,48 

Vstavaná trúba Amica TEA 18 X

199,00 

bez DPH 165,83