Čo prinášajú ionizačné fény a kulmy?

V našej rubrike Rady a tipy sme vám už predstavili, ako funguje fén . Doteraz sme sa však nezmienili o jednej z najdôležitejších technologií, ktorá práve v oblasti fénov, kuliem a žehličiek na vlasy doslova exceluje. Reč je o rafinovanej ionizácii vzduchu. Na čo je táto technológia dobrá a oplatí sa vám ju používať?

Čo je to ionizátor?

Ionizátor je zariadenie, ktoré je súčasťou moderných fénov, kuliem a žehličiek na vlasy. Aby sme vám mohli vysvetliť, ako vlastne funguje, je potrebné sa najprv zmieniť o tom, čo znamená ión.

Ión je molekula (alebo atóm), ktorej počet elektrónov nezodpovedá počtu protónov - je teda kladne alebo záporne nabitá. Pri sušení vlasov vznikajú vo vlasoch kladne nabité ióny- katióny. Tie spôsobujú poletovanie a vysušenie vlasov. Ionizátor funguje tak, že zbiera z okolitého prostredia molekuly vody a pridáva do nich elektróny. Záporne nabitá molekula - teda anión - je následne prenesená do vlasov, kde neutralizuje škodlivé katióny.

Aké sú výsledky?

Pomerne jednoduchá hra s elektrickými nábojmi má nesmierne prospešný vplyv na ľudské vlasy. Vďaka neutralizácii katiónov vlasy už nepovlávajú, sú vlhšie a lesklejšie. Dlhodobá aplikácia ionizátora napomáha k správnemu vyživovaniu vlasov, ktoré potom nestrácajú hebkosť a vysoký lesk. Ionizátor je teda veľmi užitočný pre všetkých, ktorých trápi lámavosť vlasov a nemôžu si ich poriadne vyfénovať alebo vyžehliť, pretože sú potom príliš suché a slabé.

"Ionizátor dokáže zachovať vlasy vlhké a lesklé, takže sú odolnejšie, krajšie a príjemnejšie na dotyk."

Kde tieto špeciálne spotrebiče kúpiť?

Máte šťastie, ionizačné fény, žehličky na vlasy i kulmy sú súčasťou našej ponuky. Veľkou výhodou je, že touto technológiou sú už vybavené aj pomerne lacné modely. Nemusíte sa teda obávať veľkých výdavkov. Ionizačný fén, kulma alebo žehlička je teda nielen pomôcka budúcnosti, ale tiež ideálny darček pre každú ženu.

"V našej ponuke nájdete ionizačné fény, kulmy i žehličky na vlasy. Stačí si len vybrať."

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články