Čo je dokovacia stanica?

Ide o hardvérové zariadenie, ktoré umožňuje notebookom, či smartfónom, prepojenie s inými zariadeniami za minimálneho až žiadneho úsilia. Dokovacie stanice umožňujú používateľom premeniť ich notebook na stolný počítač ako v práci, tak aj priamo v pohodlí domova.

Použitie viacerých zariadení naraz

Ak potrebujete pripojiť laptop k viacerým externým zariadeniam, napríklad akými sú monitor, tlačiareň, skener alebo myš, či externá klávesnica, pomocou dokovacej stanice to zvládnete len prepojením samotnej stanice s vaším notebookom cez USB kábel. Preto ak ste sa doteraz trápili s prepájaním viacerých káblov zakaždým, keď prídete do práce s vaším notebookom, tak sa už viac trápiť nebudete. Tento hardvér odporúčame kúpiť aj v prípade, že máte málo dostupných portov priamo na vašom prenosnom počítači. Kúpa dokovacej stanice pre notebook následne navýši možnosť pripojenia viacerého príslušenstva pre vaše pohodlie.

Dokovacia stanica

Dokovacia stanica vám nielenže nabije notebook, ale dokáže ho rozšíriť o ďalšie porty

Skvelá možnosť pri hraní počítačových hier

V prípade, že hráte hry, neustále zapájanie a odpájanie vašich jednotlivých herných doplnkov sa môže po istom čase stať nepríjemnou záležitosťou. Tento hardvér dokáže ušetriť problémy so zapájaním a odpájaním všetkého vášho herného príslušenstva. Namiesto pripájania herných doplnkov do viacerých portov, stačí mať pripojené všetky externé doplnky do dokovacej stanice a tú následne prepojiť iba s vaším prenosným počítačom. Ak chcete, aby vaše herné PC vyzeralo naozaj profesionálne, potom si určite kúpte takúto stanicu.

Prístup k novým zariadeniam a platformám

Stanica umožňuje pripojiť sa k zariadeniam, ktoré nemusia byť vždy kompatibilné s notebookmi, napríklad digitálne fotoaparáty. Pripojením týchto zariadení k stanici, je možné si vychutnať vyššie rozlíšenie, ktoré vám poskytne väčší monitor, a aj vyššiu kvalitu obrazu. Ak patríte k tým, ktorí si radi pozrú film z Netflixu či HBO Go na veľkej obrazovke, avšak namiesto televízora vlastníte plochú obrazovku, tak odporúčame kúpu dokovacej stanice, ktorá zlepší váš divácky zážitok.

Premeňte svoj smartfón na notebook

Zvažujete kúpiť stolný PC, pretože notebook nedokáže pokryť využitie všetkých vašich zariadení? Dokovacia stanica môže túto možnosť vylúčiť. Vďaka nej môžete potom ušetriť značné množstvo financií, ktoré by ste inak investovali do nového počítača. Dokovacie stanice sú určené pre notebooky, ale aj pre mobilné telefóny. Dokovacia stanica pre mobil, spolu s nabíjaním vášho smartfónu, umožňuje z neho zároveň spraviť plnohodnotnú alternatívu PC. Nemôžete všade nosiť so sebou notebook? Dokovacia stanica pre mobil vám potom nahradí notebook či počítač. S takouto stanicou môžete jednoducho vyrábať prezentácie, pripojiť ju k projektoru a pozrieť si obľúbený seriál či hrať mobilné hry ako na hernej konzole. Tento všestranný pomocník vám uľahčí život nielen v práci, ale aj doma. 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články