Čo je 4K UHD TV?

Obraz v kvalite Ultra High Definition a multimediálne možnosti Smart TV sú hlavnými dôvodmi, prečo sú televízory 4K populárne nielen v domácnosti, ale aj v modernej kancelárii. 4K TV vám umožní vidieť viac detailov vo filmoch, seriáloch, hrách alebo športových prenosoch aj zblízka, čo uľahčuje umiestnenie televízora v priestore.

4K UHD technológia - ostrý a detailný obraz

Televízor 4K je zariadenie optimalizované na zobrazovanie materiálov v kvalite Ultra HD (UHD), teda filmov, seriálov, videohier, fotografií, televíznych programov a športových prenosov, ktorých šírka obrazu dosahuje takmer 4000 pixelov. 4K je vlastne rozšírenie už existujúceho formátu Full HD. Obraz je 4-krát detailnejší, vďaka čomu sú objekty zobrazené prirodzene, presne reprodukované a jasne viditeľné. Rozdiel v kvalite obrazu medzi modelmi 4K a Full HD je viditeľný aj pri prehliadaní internetu. Na televízoroch 4K Smart TV zostávajú malé aj veľké fonty ostré a jasné.

Štandardné rozlíšenia obrazu

  • HD Ready (HD) - rozlíšenie 1280 x 720 px je postačujúce na základné úlohy, ako je prehrávanie filmov na diskoch DVD, ale neumožňuje pohodlné sledovanie digitálneho HDTV,
  • Full HD (FHD) - štandardný 1920 x 1080 px je minimálne rozlíšenie obrazovky, ktoré sa oplatí vybrať na premietanie filmov a sledovanie televízie,
  • Ultra HD (UHD) - ultra - vysoké rozlíšenie 3840 × 2160 px TV s viac ako 8 miliónmi pixelov, ktoré sú ideálnou voľbou pre hráčov, milovníkov filmov a ľudí, ktorí využívajú streamingové služby.

Aké sú výhody televízora 4K?

Najdôležitejšou vlastnosťou televízora UHD je možnosť ho ľubovoľne umiestniť v priestore miestnosti, v ktorej sa bude zariadenie nachádzať. Rozlíšenie 4K umožňuje vidieť jednotlivé pixely divákom, ktorí sedia aj v tesnej blízkosti televízora. Vďaka tomu je prezentácia v konferenčnej miestnosti jasne viditeľná pre všetkých účastníkov stretnutia a hráči alebo diváci môžu pohodlne sedieť pred obrazovkou bez toho, aby sa obávali straty kvality obrazu.

Väčšina 4K televízorov sú zariadenia Smart TV, ktoré sú vybavené Wi-Fi pre rýchle pripojenie internetu alebo sieťovej jednotky a modulom Bluetooth, ktorý okrem iného umožňuje spárovanie bezdrôtových slúchadiel. Ich výhodou je aj operačný systém s možnosťou inštalácie aplikácií a hier, ako je napríklad Android TV.

Televízory 4K majú rôzne veľkosti uhlopriečok - zariadenia s rozmermi 40 palcov sú vhodné skôr do malých bytov. 80-palcové obrazovky sú zasa ideálne do veľkých miestností a kancelárií.

Pre koho je určený televízor UHD?

Ultra 4K UHD televízor je ideálny pre tých, ktorí chcú mať zážitok zo sledovania filmu ako v kine. 4K televízor, ktorý podporuje technológiu HDR, ktorá zvyšuje sýtosť a farebnú rôznorodosť, systém priestorového zvuku a takisto veľa vymožeností pre milovníkov filmov, napríklad optimalizácia pohybu obrazu, čo zaručuje vysokú plynulosť dynamického prehrávania scény. Ak ste zberateľom Ultra HD Blu-ray diskov, tak UHD TV by mal byť nenahraditeľným pomocníkom na prehrávanie vašej zbierky. Iba 4K displej vám umožní vychutnať si rozmanitosť detailov snímok na tomto type média.

Ktorý 4K TV by ste si mali vybrať na sledovanie televíznych programov a športových prenosov? V tomto prípade by ste sa mali uistiť, že vybrané zariadenie má zabudovaný digitálny TV tuner (DVB-T), ktorý umožňuje používať pozemné vysielanie HDTV. Ak máte záujem o televízor s rozlíšením 4K, vyberte model vybavený sadou konektorov HDMI na pripojenie dekodéra.

Televízor 4K tiež splní očakávania hráčov, ktorí používajú konzoly PlayStation Pro a konzoly Xbox One X. Precízna technológia podsvietenia Precision Black, optimalizácia kontrastu Contrast Enhancement a UHD Dimming Correction zaručia detailný obraz s prirodzenými farbami a takisto vynikajúcu plynulosť obrazu.

Hľadáte ten správny televízor pre váš domov a kanceláriu? Prečítajte si náš text a vyberte si zariadenie šité na mieru vašim potrebám. V našom obchode nájdete širokú škálu televízorov UHD.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články