Chladnička - voľne stojaca alebo vstavaná?

Plánujete si kúpiť novú chladničku s mrazničkou? Na výber sú dva základné modely - voľne stojace a vstavané. Ktorý z nich si však vybrať?

Zaujíma vás, akú kombinovanú chladničku s mrazničkou vybrať do vašej kuchyne? Všetko záleží od toho, aký konečný efekt chcete dosiahnuť a ako vyzerá miestnosť, do ktorej umiestnite chladničku. Ak zariadite interiér v minimalistickom štýle, potrebujete modernú chladničku. Vstavaný spotrebič sa do takejto kuchyne hodí najlepšie. Ak však chcete, aby kuchyňa vyzerala skôr klasicky, stavte na voľne stojaci model.

Nezabudnite tiež na rozmery vašej miestnosti. Pamätajte, že vstavané spotrebiče vždy zaberajú o čosi viac miesta ako voľne stojace domáce spotrebiče. Takže ak máte malú kuchyňu, radšej buďte verní klasike - vyhnete sa tak zbytočnému neporiadku a obmedzenému priestoru.

Voľne stojaca chladnička s mrazničkou - výhody a nevýhody

Nepochybným prínosom výberu voľne stojacej chladničky je, že je možné umiestniť ju takmer kdekoľvek - bez ohľadu na to, či sa jedná o miesto hneď vedľa skrinky kuchynskej linky, alebo sa bude nachádzať na opačnom konci miestnosti. Čo je dôležité, že oproti vstavanej chladničke je jednoduchšie vymeniť voľne stojaci model - nemusíte ju nahrádzať presne tým istým modelom a môžete ju naďalej používať tak ako predtým. Samostatné chladničky majú zvyčajne väčšiu kapacitu ako vstavané modely s rovnakými rozmermi. Dôvodom je trochu iný dizajn vstavaných chladničiek, kvôli spôsobu ich montáže.

Výberom voľne stojacej chladničky s mrazničkou, nebudete mať pocit homogénneho priestoru vo vašej kuchyni – pretože sa bude odlišovať od skriniek kuchynskej linky. To však neznamená, že takéto riešenie je menej estetické - práve naopak! Jediné, čo musíte urobiť, je, aby chladnička farebne ladila s ostatnými domácimi spotrebičmi a celok bude pôsobiť súdržným a zaujímavým dojmom. Môžete sa tiež rozhodnúť pre chladničku so špeciálnym dizajnom - napríklad retro chladničku  - a voľne stojaca chladnička s mrazničkou sa stane neobvyklou kuchynskou dekoráciou.

Čo získate výberom vstavanej chladničky?

Pri výbere vstavanej chladničky nie je ťažké vytvoriť harmonickú a estetickú kuchyňu - všetky skrinky kuchynskej linky a domáce spotrebiče budú vyzerať úplne rovnako. To je dôvod, prečo sa vstavané chladničky tak dobre hodia do moderných kuchýň, ktoré sú ladené v minimalistickom štýle. Minimalizmus sa tu netýka len samotného vzhľadu, ale aj prídavných funkcií - zvyčajne je ich menej ako v prípade voľne stojacich chladničiek.

Vstavanú chladničku s mrazničkou jednoducho umiestnite v priestore - je to celkom podobný spotrebič, ako ten voľne stojaci. Musíte však splniť dve podmienky:

Umiestnite ju hneď vedľa skrinky kuchynskej linky - nábytok a chladnička musia byť umiestnené blízko seba, aby sa vytvoril ucelený a jednotný celok,

Postarajte sa o vetranie zadnej časti nábytku - len potom bude zariadenie schopné bezpečne uvoľniť teplo vznikajúce pri prevádzke (teda sa neprehreje). Nezabudnite, že používanie vstavaných chladničiek nesie mierne vyššie riziko požiaru, keď je zariadenie pripojené. Preto je veľmi dôležité pravidelne kontrolovať technický stav kombinovanej chladničky a čo najrýchlejšie odstrániť aj tie najmenšie chyby.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články