Zásuvková alebo truhlicová mraznička - ktorá je tá správna do vašej kuchyne?

Ak často skladujete mrazené potraviny v kuchyni, mraznička vo vašej kombinovanej chladničke vám nemusí stačiť. Zásuvková alebo truhlicová mraznička však bez problémov uskladní všetky vaše zásoby.

Výhody a nevýhody truhlicových mrazničiek

Truhlicové mrazničky sú tiež známe pod menej používaným označením pultové. Ako už názov napovedá, majú tvar otvorenej truhlice a ich kapacita je približne 100 až 600 litrov. Vnútorný priestor mrazničky je prázdny, čo umožňuje uskladniť aj objemnejšie potraviny. Aby ste mali prehľad o skladovaných potravinách v mrazničke, tak je vybavená odnímateľnými košíkmi, ktoré vám umožňujú uskladniť menšie potraviny. Budete ich tak mať hneď na dosah a zároveň budete mať ľahší prístup k potravinám v spodnej časti mrazničky. Truhlicové mrazničky sú veľmi vhodné na dlhodobé skladovanie veľkých zásob potravín.

Ak vaša kuchyňa nemá dostatok priestoru pre veľkú truhlicovú mrazničku, môžete ju napríklad umiestniť do pivnice. Uistite sa však, že si vyberiete model s triedou SN, ktorý je určený na prevádzku v menej vykurovaných miestnostiach, kde je teplota približne 10 °C.

+

veľká kapacita,

schopnosť skladovať objemné potraviny,

energetická účinnosť.

-

ťažší prístup k potravinám uložených v spodnej časti spotrebiča,

zaberajú viac miesta v miestnosti.

Výhody a nevýhody zásuvkových mrazničiek

Väčší komfort pri skladovaní potravín ako truhlicové mrazničky ponúkajú zásuvkové alebo tiež skriňové mrazničky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako klasická chladnička. Ich interiér je vybavený zásuvkami - vďaka nim je jednoduchšie usporiadať si priestor vo vnútri spotrebiča a potraviny, ktoré práve potrebujete tak nájdete v priebehu pár sekúnd. Z tohto dôvodu je zásuvková mraznička ideálna na každodenné skladovanie malých mrazených potravín, mäsa, hotových jedál alebo kociek ľadu.

+

komfort používania a ergonómia,

ľahký prístup k produktom,

jednoduchá údržba,

zaberajú menej miesta v kuchyni ako truhlicové mrazničky.

-

menšia kapacita ako v prípade truhlicových mrazničiek,

mierne vyššia spotreba energie,

nepojmú objemné potraviny a potraviny nepravidelného tvaru.

Bez ohľadu na to, aký typ zariadenia si vyberiete, moderné mrazničky sú energeticky účinné domáce spotrebiče, ktoré uľahčujú skladovanie potravín. Ak chcete toto zariadenie používať na mrazenie zásob po mnoho mesiacov, vyberte si truhlicovú mrazničku - má veľkú kapacitu a spotrebuje menej elektriny ako zásuvková. Ak hľadáte zariadenie na každodenné používanie v kuchyni – na mrazenie zeleniny, ovocia a mäsa, prípravu ľadu alebo skladovanie hotových jedál - najlepšou voľbou bude zásuvková mraznička. Vyberte si tú správnu mrazničku do vašej kuchyne na okay.sk!

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.