Riešenie problémov s chladničkou

Pri nákupe chladničky ešte nemáte vyhrané. Prevádzka tohto spotrebiča vyžaduje aj trochu vašej pozornosti. Aby ste zamedzili prípadným problémom, je veľmi dôležité si ujasniť, aké problémy vás môžu s novým spotrebičom čakať. V tomto článku nájdete tipy na riešenie niektorých starostí, ktoré vás môžu s novou chladničkou čakať.

Môžem mať chladničku v priestore, ktorý nie je pravidelne vyhrievaný?

Trieda Teplota okolia
N (normálna) od +16 °C do +32 °C
ST (subtropická) od +18 °C do +38 °C
T (tropická) od +18 °C do +43 °C

Koupí ledničky to nekončí.
U dvojdverových jednokompresorových spotrebičov (spotrebiče s typovým značením HZ ...) treba dbať na to, aby teplota okolia nebola nižšia ako povolená. V prípade, že je spotrebič vystavený nižšej teplote dlhší čas, budú v chladiacej časti normálne teploty, zvýši sa ale teplota v mrazničke. To skracuje dobu uchovávania potravín, potraviny sa tiež môžu odmraziť. Tieto spotrebiče preto nie sú určené pre použitie v oblastiach, ktoré nie sú pravidelne vykurované (napr. cez víkendy).

Môžem chladničku vypnúť na dlhší čas?

V prípade, že spotrebič nebudete dlhšiu dobu používať, pootočte gombík termostatu do polohy 0 (STOP). Odpojte prívod elektrickej energie, spotrebič vyprázdnite, odmrazte, umyte a dvere nechajte pootvorené.

Mám chladničku s automatickým odmrazovaním. Prečo sa na dne chladničky objavuje voda?

Voda sa na dne chladničky objavuje v prípade upchatia diery na odtok vody alebo ak odmrazená voda kvapká mimo drážku na zber vody. Upchatý odtok vyčistite, napríklad pomocou plastovej slamky, a prílišnú námrazu odmrazte ručne.

Okay akcia

Moja predajňa

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefón: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

obľúbená predajňa (zmeniť)

tovar na predajni zobraziť na mape