Recykluj staré elektrospotrebiče s OKAY a šetri peniaze aj planétu

Každoročne na našej planéte vyhadzujeme milióny ton elektroodpadu, ktorý ohrozuje naše zdravie a planétu. Elektrospotrebiče obsahujú cenné materiály, ktoré môžeme znova použiť. Pritom stačí ich správne spracovať. Nechaj recykláciu svojich starých elektrospotrebičov na nás a spoločne ušetríme prírodné zdroje, energiu a znížime emisie skleníkových plynov.

Jak zapojit zásuvku?
Jak zapojit zásuvku?

Prečo recyklovať elektrospotrebiče?

Recyklácia elektrospotrebičov je proces, vďaka ktorému môžeme znovu využiť materiály a súčiastky, ktoré by inak skončili na skládke. Šetríme tým prírodné zdroje, energie a znižujeme znečistenie životného prostredia.

  • Znížime objem odpadu a potreby skládkovania.
  • Zníženie spotreby energie a emisií skleníkových plynov pri výrobe nových materiálov.
  • Záchranne cenných surovín, ktoré by inak boli stratené.
  • Prevencia úniku nebezpečných látok do životného prostredia.

Ako recyklovať elektrospotrebiče?

Stačí len vymeniť nový spotrebič, ktorý si u nás objednáš, za nový rovnakého typu. Napríklad, ak si zaobstaráš novú chladničku, môžeš vodičovi vrátiť späť svoju starú chladničku, ale nie napríklad práčku alebo mikrovlnku.

Ako prebieha recyklácia elektroodpadu pri OKAY?

  • Bezplatne odovzdaj svoje vyslúžilé spotrebiče na našej predajni alebo ich nechaj odviezť našimi vodičmi. Tvoje staré spotrebiče potom dopravíme k recyklačnej spoločnosti na spracovanie.
  • Recyklačná spoločnosť najskôr z elektrospotrebičov odstráni nebezpečné látky, ako sú ortuť, kadmium alebo brómované spomaľovače horenia. Ak by tieto látky unikli do pôdy alebo vody, mohli by ohroziť naše zdravie aj planétu.
  • Potom sa elektrospotrebiče rozoberú na jednotlivé komponenty, ako sú kovy, plasty, sklo a vzácne zeminy. Tieto materiály sa oddelia pomocou moderných strojov, ktoré dokážu rozpoznať ich druh a vlastnosti.
  • Nakoniec sa získané materiály použijú na opätovnú výrobu nových produktov. Napríklad z recyklovaných kovov sa môžu vyrobiť nové plechovky, autá alebo nábytok. Z recyklovaných plastov sa môžu vyrobiť nové obaly, hračky alebo textílie.
Zobraziť mapu predajní
Jak zapojit zásuvku?

Čo s batériami, akumulátormi a žiarovkami?

Okrem elektrospotrebičov môžeš v našich predajniach odovzdať použité batérie, akumulátory a žiarovky. Tieto produkty tiež obsahujú nebezpečné látky, ktoré by nemali končiť v bežnom odpade. My sa postaráme o to, aby boli tieto produkty zrecyklované a potom využité na opätovnú výrobu.

Dôveruj OKAY a recykluj s nami

Všetci dohromady môžeme urobiť oveľa viac. Pripoj sa k našej snahe ochrániť planétu a šetriť peniaze tvoje peniaze. Objednaj si nový spotrebič a my ti ten starý zadarmo odvezieme. Každý krok, ktorý urobíme smerom k recyklácii elektrospotrebičov, má veľký vplyv na udržateľnosť a ochranu našej planéty pre budúce generácie.

Prezrite si ďalšiu ponuku elektra

Chladničky

Práčky

Televízory

Sušičky

Mobilné telefóny

Notebooky

Kávovary

Umývačky riadu

Vstavané spotrebiče

Smart
elektro

Vysávače

Starostlivosť
o telo

Do kuchyne

Mikrovlnné rúry

Audio

Sporáky

Slúchadlá

Príslušenstvo

Článok pre vás pripravil:

Martin Sluka