Inšpirácia: francúzsky štýl bývania

Určite ste o ňom počuli, možno ste ho aj videli. Ako však skutočne vyzerá a ako sa charakterizuje bývanie vo francúzskom štýle? Jednoduché, ale zároveň rafinované, vynikajúce svojim romantickým prostredím. Priestor je veľmi svetlý, s pohodlnými kreslami a vo svetlých tónoch. Prehozy, vankúše a prikrývky zvyšujú pohodlie, zatiaľ čo správne svetlá alebo sviečky dotvárajú atmosféru. Ak chcete oživiť situáciu, nič nepokazíte originálnymi kusmi nábytku. Pozrite sa s nami, ako si aj vy môžete zariadiť svoj domov vo francúzskom štýle.

Obývacia izba vo francúzskom štýle

Obývacej izbe by mal dominovať masívny veľký nábytok vo svetlých farbách. Miestnosť môžete doplniť bočným stolíkom, na ktorý môžete umiestniť lampu alebo vázu.

OKAY Tip: Ako môžete elegantne ušetriť na energiách sa dozviete v našom článku tu.

Šarm Francúzska sa môže preniesť aj do vášho domova.

Aké farby sú typické

Odporúčajú sa neutrálne farby - biela, krémová, béžová a svetlosivá. Väčšinou sa volia matné povrchy, ak by ste chceli lesklé povrchy, aby ste im dodali šmrnc, potom ich voľte striedmejšie.

Medzi bežne používané materiály patria tie prírodné. Napríklad drevo, prútie, kameň a železo. Kameň sa používa najmä na obklady interiérov a exteriérov, zatiaľ čo drevo sa používa na vybavenie domov. Nebojte sa zvýrazniť pôvodný trám alebo podlahu, práve naopak. Nechajte ich vyniknúť v záplave moderného nábytku.

Nábytok vo francúzskom štýle

Nielen interiér, steny a doplnky, ale najmä nábytok je typický pre tento štýl vo svetlých farbách. To platí pre pohovky a sedacie súpravy, ako aj pre solitérne kreslá, taburetky a iné sedacie súpravy. Pohodlie môžete zvýšiť rôznymi vankúšmi a iným nábytkom. Ak chcete, aby bolo všetko svetlé a nebudilo dojem prílišnej sterility, môžete všetko "zaťažiť" tmavým nábytkom alebo podlahou.

Nábytok vo francúzskom štýle je inšpirovaný 19. storočím a vyznačuje sa jemnými líniami. Na jeho výrobu je typické jaseňové alebo masívne borovicové drevo. Vyberte si kúsky v bielej alebo krémovej farbe.

Prečo je francúzsky štýl taký obľúbený?

Môžete použiť veľa dekorácií alebo predmetov s nádychom nostalgie, ktoré sú starožitné a v rodine sa nachádzajú už dlho. V správnej kombinácii budú tieto predmety vyzerať naozaj originálne, vkusne a dodajú im osobitý štýl. Okrem toho môžu doplnky hravo vyčarovať útulný priestor z akejkoľvek miestnosti.

Prezrite si ďalšiu ponuku nábytku


Článok pre Vás pripravil Jana Houbová

Napíšte mi

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.