Prečo si kúpiť parnú práčku?

Jednou z možností, ako si uľahčiť domáce práce, je pranie v parnej práčke. Pranie bielizne vo vode je síce účinné, ale pranie v pare je ešte efektívnejšie, čo určite ocenia alergici.

Ako funguje parná práčka

Parná práčka pracuje na princípe premeny vody štandardnej teploty na paru. Para je pri praní prínosná najmä v tom, že uvoľňuje textilné vláknaa dovoľuje praciemu prostriedku omnoho lepšie preniknúť do hĺbky tkaniny a odstrániť i veľmi odolné škvrny. Výsledkom je perfektne čistá bielizeň bez zvyškov nerozpusteného pracieho prášku. S parnou práčkou zároveň ušetríte peniaze. Voda sa totiž ohrieva v ohrievači, kde sa vytvára para, a preto je menej spotrebovanej elektrickej energie i vody. Para je v priebehu prania vháňaná do bubna práčky, čo celý prací proces veľmi zefektívňuje. I pri praní tak možno využívať systém parného čistenia, ktoré excelentne odstraňuje škvrny a pôsobí antibakteriálne. To všetko už pri nízkych teplotách okolo 40 °C.

Čo všetko dokáže

Jednou z hlavných predností parnej pomocníčky je šetrnosť pracieho cyklu. Pokiaľ pri praní využívate paru, nemusíte sa báť odstraňovať škvrny z jemnej čipky alebo hodvábnej bielizne. Ďalšou veľkou výhodou prania v pare je znížená krčivosť bielizne, čo šetrí váš čas a nervy pri následnom žehlení. To je omnoho jednoduchšie a mnohokrát už nie je vôbec potrebné. Parné práčky bývajú často vybavené funkciou duálneho sprchovania. Jedná sa o šetrný systém, ktorý rozptyľuje vodu, ktorú čerpá zo spodnej časti bubna, i paru z parného generátora. Táto technika prania zaisťuje stabilnú a optimálnu teplotu pri praní.

Bielizeň v pare nielen veľmi účinne vyperiete, ale môžete ju s jej pomocou v prípade potreby len príjemne osviežiť. V priebehu dvoch desiatok minút tak svoje oblečenie zbavíte kuchynských pachov alebo zápachu po dyme. Toto riešenie je ideálne i pre oblečenie, ktoré už je raz nosené, ale ešte nie je potrebné kompletne vyprať.

Snáď jedinou nevýhodou môže byť mierne vyššia cena parnej práčky. Uvedomte si ale, že s parnou práčkou získavate tú najpokročilejšiu technológiu v starostlivosti o bielizeň. Parnú práčku oceníte najmä pokiaľ máte doma malé deti alebo alergikov, chcete voňavé oblečenie i po jednom nosení, nemáte radi zdĺhavé žehlenie a chcete šetriť čas a energiu.

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.