Prečo je impregnácia na sedačky dôležitá?

Chceš, aby tvoja sedačka vyzerala stále ako nová? Naša impregnácia chráni povrch sedačky pred škvrnami, prachom a roztočmi a predlžuje jej životnosť a vzhľad.

V tomto článku sa dozvieš všetko o tom, prečo je impregnácia sedačky taká dôležitá.

Chcem profesionálnu impregnáciu sedačky
tiskárna

OKAY Tip: Rady na to, ako vyčistiť sedačku, nájdeš v jednom z našich starších článkov.

tiskárna

Ako impregnácia funguje?

Impregnáciaúčinne bráni zachytávaniu nečistôt na látke, bavlne a plyšových pohovkách. Vytvára ochrannú kremíkovú vrstvu, ktorá odpudzuje tekutiny aj nečistoty a chráni tak proti škvrnám od jedla, sladkých nápojov a domácich zvierat.

Prečo impregnovať textilnú sedačku?

Ak si chcete užiť pohodlie a krásu vašej textilnej sedačky čo najdlhšie, odporúčame vám ju impregnovať pravidelne. Impregnácia chráni poťah sedačky pred škvrnami a nečistotami, ktoré by ju mohli poškodiť. Impregnáciu by ste mali vykonávať buď po každom praní poťahov, alebo aspoň raz za rok.

Prečo impregnovať koženú sedačku?

Starostlivosť o koženú sedačku spočíva predovšetkým v jej pravidelnom čistení a ošetrovaní. Mala by sa minimálne raz týždenne utierať vlhkou handričkou alebo špongiou, ktorá odstráni prach a drobné nečistoty. Raz za čas je tiež potrebné použiť špeciálny krém na ošetrenie kože, ktorý ju vyživí, zjemní a dodá jej lesk.

Najdôležitejším prvkom údržby koženej sedačky je však impregnácia. Impregnáciou zabrániš vysychaniu a popraskaniu kože, zvýšiš odolnosť sedačky proti škvrnám a škrabancom a oživíš jej farbu.

OKAY Tip: Praktické tipy, ako čistiť koženú sedačku nájdete na našom blogu.

Nechaj profesionálnu impregnáciu na nás

Ak si chceš užiť pohodlie a krásu svojej novej sedacej súpravy čo najdlhšie, využi našu profesionálnu impregnáciu. Je špeciálne navrhnutá tak, aby predĺžila životnosť a zachovala pôvodný stav povrchu tvojej sedačky, či už je z kože, plyšu alebo textilu. Impregnácia vytvorí na povrchu nábytku ochrannú vrstvu, ktorá odolá škvrnám, prachu a vlhkosti až po dobu 12 mesiacov. Je šetrná k tvojmu zdraviu aj zdraviu domácich maznáčikov, pretože neobsahuje žiadne alergénne alebo toxické látky. Navyše je úplne bezfarebná a bez zápachu, takže pri sedačke nezmení vzhľad ani vôňu.

Ako naša impregnácia funguje:

Chráni poťah sedačky pred škvrnami spôsobenými jedlom, nápojmi a domácimi miláčikmi.

Nanočastice obaľujú vlákna neviditeľnou ochrannou vrstvou.

Vodoodpudivá vrstva chráni textilné vlákna pred premočením.

Zabraňuje kvapalinám presiaknuť textilnými vláknami a premočiť ich.

Jak impregnaci na sedačku nanášíme:

  • Impregnačný roztok nanesieme na čistú a suchú tkaninu.
  • Aplikujeme v súvislej vrstve zo vzdialenosti 10 až 20 cm.
  • Po nanesení použijeme hubku na vetranie zvyšných kvapiek roztoku do materiálu.
  • Po aplikácii necháme povrch sedačky 24 hodín schnúť, aby sa na ňom vytvorila ochranná silikónová vrstva. Dodržanie tejto doby je dôležité pre to, aby impregnácia fungovala na 100 %. Proces nemožno urýchliť použitím sušičky alebo iného zdroja tepla.
  • Počas sušenia umiestnime ošetrenú pohovku do dobre vetraných priestorov mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.
Chcem profesionálnu impregnáciu sedačky
tiskárna

Najväčší výber kožených sedačiek v OKAY

Pre najväčší výber kvalitných sedacích súprav navštív náš e-shop.

Vyber si z veľkého množstva látkových aj kožených modelov a vďaka našim dlhodobo najnižším cenám ušetríš! Pokiaľ sa rozhodneš pre nákup novej sedačky v OKAY, môžeme tizaručiť 100% garanciu spokojnosti, alebo ju môžeš vrátiť do 30 dní bez udania dôvodu zadarmo.

Ponúkame kompletné služby:  nábytok privezieme s garanciou expedície do 5 dní, vynesieme do bytu, prevedieme odbornú montáž a starý kus odvezieme.

Prezrite si ďalšiu ponuku nábytku

Sedačky

Postele

Kuchyne

Spálňa

Matrace

Obývacia
izby

Drevený nábytok

Doplnky
do bytu

Kúpeľně

Kancelárie

Článok pre vás pripravil:

Vojtěch Pospíšil