Čo je ANC a prečo sú slúchadlá TWS najlepšie?

Dnes si už snáď nikto nevie predstaviť, že by vyšiel von bez svojej obľúbenej hudby. Hrá takmer všade, v aute, doma alebo počas prechádzky, športovania či práce. Keďže na trhu je nespočetné množstvo slúchadiel, je ťažké niektoré odporučiť. Určite by ste však mali poznať bezdrôtové slúchadlá True Wireless, t. j. klasické bezdrôtové slúchadlá a technológiu ANC. Nechajte sa pohltiť hudbou s modernými slúchadlami.

Športové dievča s bezdrôtovými slúchadlami

Pohodlné nosenie a jednoduché používanie, to všetko si môžete vychutnať s bezdrôtovými slúchadlami True Wireless.

OKAY Tip: Ako môžete elegantne ušetriť na energiách sa dozviete v našom článku tu.

Čo je ANC

Poznáte ten pocit, keď si chcete vychutnať svoju obľúbenú hudbu, možno v posilňovni alebo na autobusovej zastávke, ale nech sa snažíte akokoľvek, hluk okolia vás stále ruší. Nebojte sa, aj na to existuje riešenie s názvom ANC (Active Noise Cancelling), čo znamená slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku, ktoré filtrujú okolité zvuky.

Princíp ich funkcie je jednoduchý - slúchadlá jednoducho rušia nežiaduci zvuk iným, ktorý ho eliminuje. Na tento účel používajú rovnaký priebeh ako rušivý zvuk. Je to však pri opačnej frekvencii. Keď sa tieto dva zvuky skombinujú, navzájom sa vyrušia. ANC sa dá opísať aj ako mikrofón na vonkajšej strane, ktorý sníma ruch na vonkajšej strane slúchadiel a vysiela opačné vlnové pokyny, čím eliminuje vonkajší hluk.

True Wireless slúchadlá JBL Tune 230NC TWS

Existuje niekoľko typov.

 • Bezdrôtové - nie ste obmedzovaní káblami, ideálne na šport, cestovanie, upratovanie. Sú o niečo drahšie.
 • Káblové slúchadlá - vhodné na veľa činností, ale trochu viac zaťažujú sluchový systém.
 • Káblové slúchadlá cez hlavu - skôr na domáce použitie, na prácu, hranie hier, sledovanie filmov.

Najväčším lákadlom slúchadiel je technológia potlačenia okolitého hluku. Takto máte k dispozícii len čistú hudbu alebo hlas volajúceho.

Výhody slúchadiel ANC

Odstránenie nežiaducich zvukov

Mohli by sme ich nazvať "slúchadlá na spanie", slúchadlá do uší, ktoré používame na lepší spánok. Aj keď sa to nezdá a na niektoré zvuky sme si už zvykli, mozog ich neustále vníma a potláča ich. Slúchadlá nie sú tlmené, ale môžete si do nich pustiť špeciálne vybrané upokojujúce zvuky, ktoré pomáhajú pri zaspávaní. Takže správny spánok a zaspávanie.

Ich používanie je bezpečné

Slúchadlá ANC sú jasnou voľbou pre osoby, ktoré žijú v hlučnom prostredí, napríklad často cestujú alebo pracujú v hlučnej oblasti. Dokonale izolujú od okolitého hluku, takže nie je potrebné zvyšovať hlasitosť, čo zvyšuje bezpečnosť počúvania. Takže sa môžete v pokoji sústrediť na svoju prácu, aj keď je okolo vás veľa rečí alebo prebieha hlasná diskusia v open space kancelárii.

Zvyšujú vašu schopnosť sústrediť sa

True Wireless slúchadlá Marshall Motif ANC, čierne

Teraz si môžete vychutnávať svoje obľúbené podcasty alebo hudbu nerušene hlukom z ulice, prechádzajúcou verejnou dopravou alebo štebotaním kolegov.

Čo sú bezdrôtové slúchadlá True Wireless

Skrátene TWS sú slúchadlá bez káblov, ich pripojenie prebieha prostredníctvom technológie Bluetooth. Vyznačujú sa minimálnymi rozmermi a dokonalým zvukom. Ich výhodou je aj rýchle nabíjanie alebo dobíjanie slúchadiel z bezdrôtového puzdra, kde sú dokonale chránené pred stratou v kabelke alebo vo vrecku bundy. Slúchadlá majú samozrejme malý mikrofón a podporujú funkciu Handsfree. Každé slúchadlo má vlastnú batériu, takže keď sa jedno vybije, stále môžete počúvať druhé.

Existujú modely slúchadiel TWS, ktoré majú ďalšie funkcie. Napríklad spomínaná funkcia ANC, aktívne potlačenie hluku. Odfiltruje sa až 99 % nežiaducich hlukov a zvukov.

Funkcie bezdrôtových slúchadiel True Wireless, ktoré vás potešia

 • Handsfree, prijímanie hovorov dotykom alebo ťuknutím na slúchadlo.
 • Ovládacie prvky sú priamo na slúchadlách, takže sa s nimi ľahko manipuluje.
 • Pozastavenie prehrávania po vybratí z uší počas hovoru.
 • Vymeniteľné nástavce.
 • Režim okolia - funkcia, ktorá "vpúšťa" okolité zvuky a zvuky z okolia, čo je žiaduce pri prechádzaní cez prechod alebo v situáciách, keď chcete mať prehľad o tom, čo sa deje okolo vás.

Výhody skutočných bezdrôtových slúchadiel

 • Napriek ich malej veľkosti sa počúvajú dlho.
 • Pracujú samostatne.
 • Sú kompaktné a praktické.
 • Majú ergonomický, nerušivý tvar.
 • Môžu mať zvýšenú odolnosť - nevadí im napríklad potenie pri športe.
 • Moderný a štýlový dizajn.

Prezrite si ďalšiu ponuku elektra


Článok pre Vás pripravil Jana Houbová

Napíšte mi

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.