Ako vyčistiť televíznu obrazovku

Usadeniny prachu, odtlačky prstov, špina, vlasy a chlpy. To všetko sa každý deň nachádza na povrchu televíznej obrazovky a v jej vnútri. Nielenže je na obrazovku zle vidieť, ale nečistoty tiež ohrozujú a znižujú životnosť elektroniky. Čím lepší televízor máte, tým viac starostlivosti mu musíte venovať. Ako vyčistiť obrazovku televízora? Aké čistiace prostriedky používať a čomu sa vyhnúť? Zistite to v našom článku OKAY.

žena čisťí televíznu obrazovku

V OKAY si vždy môžete vybrať z veľkej ponuky televízorov. Chcete vedieť, ktoré z nich sú práve v predaji?

Ako správne vyčistiť obrazovku?

Keď si kúpite väčší a drahší televízor, je prirodzené, že chcete, aby vám vydržal čo najdlhšie. Pomôže vám to pravidelná a dôkladná starostlivosť. Nielenže tak predĺžite životnosť svojej elektroniky, ale výrazne ušetríte aj na servise a opravách. Dôležité je aj používanie správnej "televíznej kozmetiky", t. j. nástrojov a čistiacich prostriedkov. Veľkým bonusom je, že sú lacné a je z čoho vyberať.

čistiace prostriedky na obrazovky
TV Samsung

Smart televízory Samsung patria medzi elektroniku, ktorá si zaslúži primeranú starostlivosť.

Ako na to?

  • Vypnite a odpojte televízor zo zásuvky alebo nechajte obrazovku vychladnúť.
  • Použite mäkkú a jemnú handričku z mikrovlákna. Nepoužívajte utierky ani noviny.
  • Vopred sa uistite, že čistiaci prostriedok, ktorý sa chystáte použiť, je vhodný pre váš typ obrazovky (je rozdiel, či máte LED, OLED, LCD alebo plazmu).
  • Vyhnite sa agresívnym produktom s obsahom alkoholu. Najlepšie fungujú čistiace prostriedky bez alkoholu.
  • Pri čistení dbajte na to, aby voda nezatekala dovnútra.
  • Snažte sa televízor čistiť aspoň dvakrát týždenne.

Ako vyčistiť plazmu?

V prípade citlivej plazmovej obrazovky je najlepším riešením zaobstarať si špeciálne utierky, ktoré sú vyrobené špeciálne pre tento typ obrazovky. Na rám môžete bezpečne použiť jemnú handričku z mikrovlákna. Odfúknite prach, naneste na handričku čistiaci prostriedok bez alkoholu a jemne utrite obrazovku po pásoch.

Ako vyčistiť LCD?

Tu si buďte stopercentne istí, že ide skutočne o obrazovku LCD. Opäť použite špeciálny čistiaci prostriedok na obrazovku LCD, mierne navlhčenú handričku z mikrovlákna a zotrite nečistoty pásik po pásiku.

Ako vyčistiť OLED?

V tejto oblasti dôjde k malej zmene. Obrazovku OLED nebudete čistiť "pásik po pásiku". Tentoraz budú vhodnejšie kruhové pohyby. Handrička so špeciálnym čistiacim prostriedkom však zostáva.

Plochý televízor

Aby ste mali stále dokonalý výhľad, je nutné používať pravidelne vhodné čistiace prostriedky.

ELEKTRO