Ako vybrať posteľ s matracom aj roštom?

Pozri sa na to ako vybrať posteľ. Malá posteľ alebo obrovské letisko? Priedušná drevená alebo moderná posteľ boxspring?

Všetky odpovede nájdeš v tomto článku.

Vybrať z ponuky postelí
posteľ
posteľ

Postel Boxspring Charles 180x200 cm

S čím pri výbere postele začať?

Rozumné je pri výbere postele začať s rozmerom postele. Rozmery postele vyberaj podľa voľného priestoru vo tvojej spálni.

Platí pravidlo: čím viac priestoru v izbe máš, tým väčšiu posteľ si môžeš dovoliť. Príliš veľká posteľ v malej spálni pôsobí neprirodzene, a z tvojej spálne urobí iba miesto na spanie. A to je základný faktor pri rozhodovaní, ako vybrať posteľ.

  • Moderné boxspringové postele
  • Luxusné čalúnené postele
  • Priedušné postele z masívu
  • Klasické drevené postele
  • Pevné kovové postele

Rozdelenie ponuky postelí

Postele podľa kategórie Postele s úložným priestorom Postele podľa štýlu Postele podľa rozmeru
ČalúnenéVšetkyLuxusné180 x 200
BoxspringBoxspringManželské160 x 200
DrevenéČalúnenéRozkladacia140 x 200
MasívneDrevenéZvýšené120 x 200
KovovéManželskéLacné90 x 200
VáľandyVáľandyDetské80 x 200

Čalúnené alebo boxspring postele?

Ako vybrať čalúnené postele?

Čalúnené postele sú skvelou alternatívou k dreveným alebo kovovým rámom postele, ktoré bežne poznáš. Čalúnená posteľ vzbudzuje v očiach pozorovateľa pocit luxusu a je vhodnou súčasťou každej vkusnej spálne.

Nie je tajomstvom, že čalúnené postele majú v obľube nielen celebrity, ale aj každý človek s citom pre vkus a módu. Na OKAY.sk nájdeš v ponuke široký výber nielen čalúnených luxusných postelí, ale aj postelí z rôznych iných materiálov. Naše čalúnené postele máme v ponuke vo viacerých variantoch: praktické čalúnené postele s úložným priestorom alebo s vysokým čelom.

Nech už sa rozhodneš akokoľvek, u nás si rozhodne vyberieš.

posteľ

Posteľ Boxspring Frederic 180x200 cm

posteľ

Posteľ Boxspring New Bolero 180x200

Ako vybrať boxspring postele?

Práve pre svoj exkluzívny a moderný vzhľad sú boxspringové postele obľúbené hlavne u mladých párov, ale aj seniorov, ktorí chcú vniesť do svojho hniezdočka trochu moderného sveta.

Postele boxspring majú priestor pod matracom vyplnený, čo ale posteli poskytuje možnosti pre úložný priestor aj formou šuplíkov. Postele boxspring preto môžu pôsobiť oveľa masívne a sú tiež vysoko položené, čo uľahčuje každodenné vstávanie z postele. A to určite ocení každý senior, ale aj mladší človek s problémami chrbtice.

Pokiaľ máš záujem práve o takýto vyvýšený typ, prezri si našu kompletnú ponuku zvýšených postelí.

Ako vybrať posteľ z masívu

Masívne postele bývajú vyhotovené na nožičkách a bez úložného priestoru, čo umožňuje maximálne možné prúdenie vzduchu aj k spodku matraca. A to je veľmi dôležitý krok pri rozhodovaní sa ako vybrať posteľ. Práve preto sú priedušné postele z masívu vhodné najmä pre alergikov a astmatikov.

Prečo pre svoje zdravie neurobiť ešte viac? Kúp si k priedušnej posteli z masívu aj antibakteriálny matrac. Ten je špeciálne vyvinutá tak, aby zabraňoval tvorbe plesní a bojoval s rozmnožovaním baktérií a roztočov. Pre zdravie určené sú aj zdravotné matrace, ktoré ponúknu tú najlepšiu podporu chrbtice pre čo najkvalitnejší spánok.

Na našom e-shope nájdeš aj bohatú ponuku klasických tradičných drevených postelí. Drevené postele sú tiež výhodné pre svoju zdravotnú nezávadnosť.

posteľ

Drevená posteľ Noe 180x200

Postele z prírodných materiálov

Povrchová úprava postelí je vo väčšine prípadov riešená vodou riediteľnými lakmi a samotné postele sú vyrobené výhradne z prírodných materiálov.

Ako vybrať posteľ v našom obchode? Postele u nás môžeš vyhľadávať podľa veľkosti, účelu alebo druhu. Vyhľadávané pre svoju praktickosť sú aj obľúbené postele s úložným priestorom, manželské postele, zvýšené postele alebo kompletné postele s matracom aj roštom.

 Očakávaš časté návštevy alebo žiješ v malom byte? Potom by ťa určite mohli zaujímať aj rozkladacie pohovky, z ktorých vieš počas pár minút vytvoriť plnohodnotné postele. Nenechaj sa prekvapiť a maj s rozkladacou posteľou lôžko pre tvojich známych stále pripravené.

posteľ

Posteľ Vivien 160x200 orech

posteľ

Čalúnená posteľ Leon 180x200 s roštom a ÚP

Matrac aj rošt nie sú štandardným vybavením postele

Pri niektorých posteliach sa ceny uvádzajú bez matraca a bez roštu, aby si zákazník mohol vybrať príslušné vybavenie, ktoré bude vyhovovať jeho osobe a požiadavkám. Preto pozorne čítaj popisky pri tovare, kde vieš nájsť presné informácie, čo všetko je zahrnuté v rámci ceny postele.

 Niekedy sú v cene postele zahrnuté aj nočné stolíky, taburetky alebo iné doplnky, ktoré s posteľou perfektne ladia. Napríklad polohovateľný roštje výhodný na čítanie alebo na zabezpečenie lepšieho krvného obehu vyvýšením nôh. Hoci ceny sa väčšinou uvádzajú bez matraca a roštu, stálicou na trhu sú postele celočalúnené, kde je matrac pevne spojený s lôžkom.

Čalúnené postele sú preto skvelou alternatívou hlavne pre tých, ktorí sa nechcú s výberom matraca a roštu zaťažovať.

Výber roštu