Ako vybrať najlepšiu sušičku bielizne? 

Sušičky bielizne sú nepostrádateľným pomocníkom v domácnosti. Na trhu existuje mnoho typov sušičiek. Líšia sa rozmermi, výkonom, cenou, energetickou účinnosťou aj rôznymi nadštandardnými funkciami.

V tomto článku vám pomôžeme sa v zložitom svete sušičiek bielizne zorientovať a predstavíme vám najobľúbenejšie a najlepšie sušičky bielizne z nášho e-shopu.

Vybrať z ponuky sušičiek
sušička bielizne
sušička bielizne

Čo je sušička bielizne?

Sušičky bielizne slúžia na rýchle a účinné sušenie bielizne. Ich princípom je odstraňovanie vlhkosti z bielizne pomocou horúceho vzduchu. Sušičky bielizne sú navrhnuté tak, aby minimalizovali pôsobenie tepla a predišli poškodeniu textílií.

Výhody sušičiek bielizne

  • Úspora času: Sušička bielizne znižuje dobu potrebnú na sušenie bielizne na minimum.
  • Praktickosť: Sušička je ideálna pre rodiny s deťmi v byte s obmedzeným priestorom, alebo jednoducho pre všetkých, ktorí nemajú možnosť sušiť bielizeň vonku a stojan na sušenie bielizne im v domácnosti zaberá veľa miesta.
  • Jemné sušenie: Moderné sušičky bielizne majú rôzne programy a senzory, ktoré prispôsobia sušenie jednotlivým typom bielizne a minimalizuje tým riziko poškodenia.

Ako vybrať najlepšiu sušičku bielizne 

Pri výbere sušičky bielizne je dôležité si uvedomiť svoje požiadavky. Existuje niekoľko tipov sušičiek bielizne a každý z nich je vhodný na iné účely. Spoločne ich ale spája niekoľko dôležitých faktorov. Výpočet tých kľúčových, ktoré by ste pri výbere sušičky bielizne mali mať na pamäti, uvádzame tu:

  • Veľkosť a rozmery: Prvá vec, ktorú musíte pred zakúpením sušičky bielizne urobiť, je dobre si premerať rozmery priestoru, do ktorého chcete sušičku umiestniť. Existujú sušičky bielizne s priemerom 45 cm, ktorých kompaktné slim rozmery umožňujú ľahké umiestnenie do menších priestorov, klasické sušičky s priemerom okolo 60 cm využijete skôr vo väčších bytoch a rodinných domoch.
  • Cenový rozpočet: Samozrejme je dôležité zvážiť svoj cenový rozpočet. Určite si, koľko ste ochotní investovať do sušičky a vyberte model, ktorý spĺňa vaše požiadavky, ako aj cenové limity.
  • Energetická účinnosť: Vzhľadom na to, že sušičky bielizne spotrebúvajú elektrinu, je dôležité brať do úvahy aj ich energetickú účinnosť. Vyberajte sušičku s energetickým štítkom A++ alebo vyšším a znižujte tak spotrebu elektriny.
  • Kapacita: Zvážte, koľko bielizne obvykle sušíte naraz, a vyberte sušičku so zodpovedajúcou kapacitou. Sušičky s väčšou kapacitou vám umožnia sušiť viac bielizne naraz.
  • Špeciálne funkcie: Niektoré sušičky bielizne ponúkajú niektoré užitočné funkcie navyše. Napríklad odstraňovanie pachu, senzory na detekciu vlhkosti, alebo špeciálne programy pre jemnú bielizeň. Takéto špeciality môžu byť rozhodovacím faktorom pri výbere sušičky bielizne.
sušička bielizne

Typy sušiček 

Znalosť rozdielov medzi rôznymi druhmi sušičiek bielizne je pri výbere tej správnej kľúčovej. Štandardne ich možno rozdeliť do troch základných kategórií.

sušička bielizne

Kondenzačné sušičky

Medzi najčastejšie typy sušičiek patria kondenzačné sušičky. Pracujú na princípe, že vlhkosť z vypraného prádla premieňajú na paru a následne ju v kondenzačnom procese premenia späť na vodu. Tá sa buď ukladá v zásobníku, ktorý je možné jednoducho po každom sušení vyliať, alebo sa odvádza priamo do odpadu.

Energeticky úspornejšia prevádzka ponúka kondenzačná sušička s tepelným čerpadlom. Využíva energiu horúceho vzduchu, čím znižuje celkovú spotrebu elektrickej energie až o 50 % oproti bežnej kondenzačnej sušičke. A vďaka nižšej teplote, ktorú pri vysúšaní používajú, sú tiež šetrnejšie k jemným tkaninám.

Parná kondenzačná sušička je pre vás najvhodnejšia najmä pokiaľ neradi žehlíte. Tento typ sušičiek sa v porovnaní s bežnými kondenzačnými sušičkami vyznačuje tým, že pracuje s horúcou parou a nemá otáčací bubon. Parné kondenzačné sušičky sú teda menej hlučné a takmer u nich nedochádza k opotrebovaniu.

Ventilačné sušičky

Ventilačné sušičky sú niekedy označované aj ako odvetrávacie alebo odťahové. Fungujú na princípe nasávania horúceho vzduchu, ktorý zachytáva vlhkosti z bielizne, a potom vzduch opäť vypúšťajú von.

Tieto sušičky sa hodia do priestorov, kde je možné vyviesť vzduchovod von z domu. A pretože ohrievajú iba vzduch, nie vodu, sú o niečo viac úsporné ako bežné kondenzačné sušičky

Úzke sušičky s priemerom
45 cm 

Ak ste v situácii, keď musíte šetriť každý centimeter priestoru, ale zároveň chcete sušiť bielizeň ľahko a pohodlne, potom je pre vás ideálne riešenie siahnuť po úzkej sušičke. Tie mávajú štandardne hĺbku 45 cm, čím ušetríte minimálne 10 cm priestoru v porovnaní s bežnými sušičkami, ktoré často dosahujú napríklad až 60 cm hĺbky.

Je však potrebné spomenúť, že slim sušičky majú menšiu kapacitu bubna a aj ponuka modelov na trhu je obmedzenejšia.

sušička bielizne

Najlepšie sušičky bielizne na trhu

Kvalitných a výkonných sušičiek bielizne je veľa. Pre najväčší výber kvalitných sušičiek bielizne navštívte náš e-shop. Vyberte si z modelov vo všetkých cenových kategóriách a vďaka našim dlhodobo najlepším cenám ušetríte!

sušička lg

Sušičky LG 

Sušičky LG majú moderný dizajn a mnoho pokročilých funkcií. Ponúkajú vysoký výkon a zároveň nižšiu spotrebu energie. Duálne invertorové tepelné čerpadlá šetríte čas aj vašu peňaženku. Od rovnakého výrobcu si môžete zaobstarať nielen sušičku, ale aj práčku a pomocou medzikusu ich môžete postaviť na seba.

  • Hybridné sušičky sú vysoko účinné a ponúkajú vysokú energetickú účinnosť. Zároveň sú šetrné k vašej bielizni a dokážu sušiť aj pri nízkych teplotách. Disponujú ECO režimom a rýchlym režimom, ktorý šetrí váš čas.
  • Kondenzačné sušičky sú ideálne na starostlivosť o chúlostivé materiály. Sušičky LG venujú každému kúsku bielizne najšetrnejšiu starostlivosť, preto sa nemusíte báť, že by vaše oblečenie poškodili. A vďaka technológii tepelného čerpadla môžete sušiť bielizeň šetrne aj pri nízkych teplotách.
Vybrať z ponuky sušičiek LG

Sušičky BEKO

Sušičky Beko patria medzi cenovo dostupné sušičky, ktoré však nestrácajú na funkciách ani výkone. Ponúka dostatočný priestor pre vašu bielizeň vďaka kapacite okolo 7-8 kg. Sú energeticky úsporné a zároveň relatívne tiché. Avšak ponuka programov a funkcií u sušičiek Beko je menšia ako u drahšej konkurencie a nedisponujú ani samočistiacim kondenzátorom či smart funkciami.

Čo vás však u sušičiek Beko poteší? Môžete sa tešiť na senzor sušenia Flexi Sense, ktorý umožňuje nastaviť optimálnu vlhkosť a teplotu sušenia. Ďalej majú program Osvieženie bielizne, ktorý pomáha odstrániť z bielizne nepríjemné zápachy a vaša usušená bielizeň bude vždy svieža a hebká. Pre jemné tkaniny je tu program Jemná bielizeň, a pre dojčenské oblečenie a ďalšiu bielizeň je k dispozícii program BabyProtect.

Vybrať z ponuky sušičiek BEKO
sušička beko

Sušičky Whirlpool

Sušičky Whirlpool vynikajú svojim intuitívnym ovládaním, ľúbivým dizajnom a energetickou šetrnosťou. S funkciou 6. zmyslu, ktorá sníma aktuálnu vlhkosť a nastavuje parametre sušenia, usušíte bielizeň jediným stlačením tlačidla. Sušičky Whirlpool sú spoľahlivé a bielizeň a textil sa usušia presne podľa vašich predstáv.

Pri výbere sušičky si môžete vybrať kapacitu bubna podľa množstva bielizne, ktorú chcete usušiť. Zároveň si môžete vybrať medzi voľne stojacou a vstavanou sušičkou a prispôsobiť jej rozmery miestu, kde ju chcete umiestniť. Sušičku Whirlpool môžete dokonca inštalovať na práčku pomocou medzikusu.

Vybrať z ponuky sušičiek Whirlpoolsušička

Najväčší výber elektra v OKAY!

Pre najväčší výber kvalitných sušičiek navštívte náš e-shop. Vyberte si z našich modelov vo všetkých cenových kategóriách a vďaka našim dlhodobo najlepším cenám ušetríte!

Pokiaľ sa rozhodnete pre nákup nového elektra a nábytku v OKAY, môžeme vám zaručiť 100% garanciu spokojnosti. Pokiaľ nebudete spokojní, môžete produkt vrátiť do 30 dní bez udania dôvodu zadarmo.

Máme skladom najväčší výber nábytku aj elektra za najvýhodnejšie ceny!

Prezrite si ďalšiu ponuku elektra

Chladničky

Práčky

Televízory