Ako vybrať medzikus medzi práčku a sušičku

Práve ste si kúpili práčku a sušičku, ale neviete, ako ich kompaktne umiestniť do malého bytu alebo kúpeľne? Našťastie existuje jedno naozaj elegantné riešenie. Čo tak uložiť spotrebiče na seba? Sušička na práčke alebo naopak? A zaistite ich pomocou šikovného malého dištančného prvku. Spoločne zistíme, čo k tomu potrebujete, a vy toto riešenie určite privítate!

Práčku a sušičku oddeľuje medzikus

Rozhranie práčky a sušičky je vhodné pre menšie domácnosti, kde nie je možné umiestniť spotrebiče vedľa seba.

OKAY Tip: Ako môžete elegantne ušetriť na energiách sa dozviete v našom článku tu.

Ako si vybrať dištančný rámček?

Hoci ide len o malú súčasť, je nevyhnutné, aby ste pri jej výbere postupovali opatrne a obozretne. Dištančný rámček musí byť kompatibilný len so spotrebičmi s vopred stanovenou šírkou a hĺbkou. Minimálna hĺbka je 40 až 51 cm a normálna hĺbka je 50 cm a viac. Potom stačí zistiť hĺbku sušičky. Hranica rozdielu je nastavená na 10 cm. Ak je rozdiel väčší, hrozí nestabilita a väčšie nebezpečenstvo. Najmä drahšie kusy umožňujú vo väčšine prípadov upraviť rozmery podľa potreby, a preto sa dajú použiť univerzálne.

Môžete si vybrať dištančný rámček rovnakej značky ako spotrebič alebo univerzálny dištančný rámček. Nielenže si zabezpečíte jednoduchú inštaláciu a nastavenie v oboch prípadoch, ale práčka aj sušička budú po spojení tvoriť dokonale zladený pár. Ak máte doma deti alebo domáce zvieratá, venujte zvýšenú pozornosť umiestneniu spotrebičov nad sebou. Dodržiavajte bezpečnostné pokyny uvedené v balení.

Medzipriestor medzi práčkou a sušičkou Meliconi 656113 Torre Smart L60

Na umiestnenie sušičky na práčku a naopak je potrebný univerzálny dištančný prvok, ktorý oba spotrebiče pevne zaistí a upevní.

Výhody a nevýhody

Výhody dištančnej podložky

  • Šetrí miesto - rieši problém malého priestoru v domácnosti, spotrebiče stoja na sebe.
  • Úložný priestor - môžete si naň pohodlne odložiť bielizeň.
  • Priestor navyše - niektoré ponúkajú výsuvnú policu alebo vešiak, na ktorý môžete zavesiť bielizeň.
  • Bezpečnosť sušičiek a ochrana proti pádu.
  • Jednoduchá inštalácia - všetko zvládnete sami.

Nevýhody

  • Musíte nájsť vhodnú podložku pod práčku a sušičku pre daný model spotrebiča.

Inštalácia medziľahlej jednotky

Inštalácia a manipulácia je jednoduchá a zvládnete ju bez problémov sami. Stačí postupovať podľa postupu, ktorý je súčasťou balenia. Postup sa však môže v jednotlivých typoch líšiť. Bežne sa práčka umiestni do vodorovnej polohy nastavením nožičiek, potom sa umiestnia plastové alebo gumové ochranné podložky, na práčku sa "nasadí" dištančný rámček, umiestni a nasadí sa sušička, ktorá sa potom upevní pomocou pevných popruhov. Niekedy možno dištančný rámik priskrutkovať k práčke a k nohám sušičky.

Prezrite si ďalšiu ponuku elektra


Článok pre Vás pripravil Jana Houbová

Napíšte mi

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.