Ako vybrať kuchynskú linku do paneláku?

Bývate v paneláku a vaša kuchyňa je stará, nepraktická a už neviete, kam všetko dávať? Nezúfajte, OKAY pre vás má riešenie.

V tomto článku vám ukážeme, ako vybrať kuchynskú linku do paneláku, s ktorou vás varenie zase začne baviť!

Vybrať z ponuky kuchynských liniek
kuchynska linka

Výber kuchyne do paneláka v 5 bodoch

  • Ujasnite si, čo od kuchyne očakávate a čo všetko by mala obsahovať
  • Zvoľte ten najvhodnejší tvar linky do svojej kuchyne
  • Vyberte tie správne rozmery
  • Čo najefektívnejšie premyslite rozmiestnenie skriniek aj spotrebičov
  • Zlaďte kuchyňu so zvyškom interiéru
rohova kuchyna

Rohová kuchyňa Evelin v elegantnej kombinácii dekoru magnólie a orecha dodá vášmu interiéru luxusný a nadčasový vzhľad.

Tvar kuchyne je zásadný

Kuchyne sa vyrábajú v mnohých rôznych tvaroch, pričom tým najobľúbenejším typom sú rovné a rohové.

Rohová kuchynská linka do paneláku skvele zapadne svojim efektívnym využitím priestoru, pretože poskytuje veľkú pracovnú plochu aj objemný úložný priestor v rohu kuchyne. Tento typ kuchyne umožňuje rozmiestniť jednotlivé komponenty do tzv. kuchynského trojuholníka, V ktorom je každý pohyb maximálne pohodlný a účelný. Máte tak napríklad sporák blízko drezu a zo stredu kuchyne pohodlne dosiahnete na obe strany.

Pokiaľ máte úzku a dlhú miestnosť, bude malá rovná kuchynská linka do I ideálnym variantom. Môžete s ňou celú jednu stenu miestnosti venovať len a iba kuchyni, ktorá pri správnom rozvrhnutí disponuje veľkým úložným priestorom.

Na veľkosti záleží

Pri výbere rozmerov malej kuchynskej linky do paneláka nepočítajte so zostavou širšou ako 240 centimetrov. Nie je však potrebné zúfať, aj kuchynské linky široké 220, 200 a dokonca aj 180 cm vám skvele poslúžia a poskytnú bohatý úložný priestor.

Stačí len vhodne konfigurovať jednotlivé komponenty a potravinové skrine. Ak si nemôžete dovoliť linku dostatočne širokú, využite aspoň jej výšku a obsaďte celú stenu skrinkami až po strop.

Ako malú kuchyňu opticky zväčšiť?

Malá kuchynská linka nemusí nutne pôsobiť malým dojmom. Jednoduchými trikmi ju môžete zväčšiť aspoň opticky!

Veľmi tomu pomôžu svetlé odtiene skriniek bez zbytočného zdobenia – tie tmavé totiž pohlcujú svetlo a priestor skôr zmenšujú. Ďalej je vhodné zachovať kuchynskú linku jednoduchú a čistú, rôzne dekorácie a drobnosti totiž akurát uberajú na vzdušnosti a môžu prekážať. Kuchyňa bude tiež pôsobiť ešte ucelenejším dojmom, pokiaľ ju dizajnovo zladíte aj s jedálenským stolom a stoličkami.

rovna kuchyna

Rovná kuchyňa Daria v nadčasovom dekore šedej farby a dubu wotan zaistí dostatok úložného priestoru aj luxusný dizajn.

Vstavané spotrebiče ušetria potrebné centimetre

Siahnite po vstavaných spotrebičoch určených do malých kuchýň pre ešte väčšiu úsporu miesta vo vašej domácnosti. Celý priestor vďaka nim bude vyzerať jednotnejšie a praktickejšie.

Napríklad namiesto klasickej umývačky širokej 60 cm môžete zvoliť užší variant so šírkou iba 45 cm. Dobre si ale rozmyslite rozmiestnenie spotrebičov a postavte ich blízko seba – obzvlášť pri varení vo dvojici nie je vhodné pobehovať s plnými rukami z jedného konca miestnosti na druhý.

vstavane spotrebice

Tipy na efektívne využitie kuchynského priestoru

  • Neskladujte veľké zásoby, ktoré nemáte kam dať, a radšej častejšie nakupujte čerstvé potraviny.
  • Využite malé, prebytočné priestory pre úzke skrinky, ktoré sú vhodné napríklad na skladovanie olejov, omáčok a ďalších úzkych nádob.
  • Pro ešte lepšiu organizáciu vo vnútri skriniek použite praktické úložné boxy.
  • Aby ste nemali preplnené zásuvky preplnené príbormi a ďalšími drobnosťami, namontujte tyče nad pracovnú plochu. Na ne môžete tie najpoužívanejšie kúsky zavesiť, a mať ich tak vždy po ruke.

Sektorové kuchyne v OKAY

Ak si chcete kúpiť novú kuchyňu snov, nemusíte za ňu minúť dve alebo tri výplaty ako v prípade kuchyne na mieru.

Sektorové kuchyne vám zaručia rovnakú kvalitu, dostatočný úložný priestor, a to v rôznych štýlových prevedeniach. Najdôležitejšie však je, že sú oveľa lacnejšie! Vďaka efektívnej činnosti na úrovni výroby, distribúcie a služieb garantujeme nízku cenu našich blokových kuchýň počas celého roka.

S výberom kuchyne vám v OKAY radi pomôžeme

Pokiaľ sa rozhodnete pre nákup kuchynskej linky v OKAY, môžeme vám zaručiť 100% garanciu spokojnosti. Ak s ňou nebudete spokojní, môžete ju vrátiť do 30 dní bez udania dôvodu zdarma.

Okrem toho ponúkame kompletnú ponuku služieb: expedícia do 5 pracovných dní a ďalšie služby vrátane dopravy, vynášky a montáže. Máme skladom najväčší výber nábytku aj elektra pre trvalo najlepšie ceny!

Prezrite si ďalšiu ponuku nábytku

Sedačky

Postele

Kuchyne

Spálňa

Matrace

Obývacia
izby

Drevený nábytok

Doplnky
do bytu

Kúpeľně

Kancelárie