Privítajte jar čerstvou a voňavou kávou na balkóne. Ako si vybrať nový kávovar?

Vo vzduchu už cítiť blížiacu sa jar, ktorá nás bude lákať tráviť viac času v záhrade či na balkóne. Vychutnať si pobyt vonku nám pomôže okrem iného lahodná a voňavá káva. Ako si zo širokej ponuky vybrať dobrý kávovar? Pri výbere vhodného kávovaru je potrebné myslieť na viacero vecí. V tomto článku vám poradíme, na čo myslieť.

Slováci a Slovenky si zamilovali čerstvú kávu

Slováci a Slovenky si zamilovali čerstvú kávu

Kávovar je bežná súčasť domácnosti

Poznáte taliansky recept na ideálne espresso? Je to sústava nasledovných čísel: 7/9/25/25/88-92, ktoré znamenajú toto: 7 gramov čerstvo pomletej kávy sa pri tlaku 9 barov nechá vylúhovať 25 sekúnd do 25 mililitrov vody pri teplote 88 – 92 °C. Takéto espresso má potom hustú penu vo farbe vlašských orechov.

Kávovar je už bežnou súčasťou našich domácností. Slováci a Slovenky si kvalitnú kávu jednoducho zamilovali. Kultúra turka do skla a dvoch cukrov k tomu medzi nami stále žije, no už zďaleka nie je štandardom. Veľa našich zákazníkov sa rozhodlo povýšiť pitie kávy vďaka kúpe profesionálneho kávovaru na vyššiu úroveň. Vybrať si dokonca môžete, či do kávovaru vložíte kávu pomletú, alebo zrnkovú.

Čerstvá káva vám dodá energiu na celý deň

Čerstvá káva vám dodá energiu na celý deň

Koľko kávy denne vypijete? A akú vlastne?

Od odpovede na túto základnú otázku sa odvíja výber toho správneho typu kávovaru. Ak sa vo vašej domácnosti denne vypije do štyroch šálok kávy, mali by ste si vystačiť s kávovarom s menším objemom, ktorý bude menší a skladnejší.

Pri vyššom zaťažení je na mieste investícia do kávovaru s väčšou kapacitou nádob na vodu i mlieko a tiež s možnosťou vybrať si kávu podľa vlastnej preferencie. Či už obľubujete silné espresso, lahodné caffè latte, voňavé cappuccino či smrtiace ristretto, mal by vám váš nový kávovar ulahodiť presne podľa vašej chuti. Aké vlastne poznáme typy kávovarov?

Kávovary na kapsule

Ak potrebujete kávu hneď, bez čakania a starostí, najjednoduchším pre vás zrejme budú kávovary na kapsule. Kapsulu vložíte do kávovaru a po chvíli môžete vychutnávať. Na kávovary tohto typu sa síce echt kávičkári pozerajú cez prsty, no v ostatných rokoch prešli veľkými zmenami a aj v kapsule ukrýva lahodné potešenie. Z našej ponuky pre vás vyberáme kávovar Krups, ktorý je medzi našimi zákazníkmi najobľúbenejší, alebo kapsulový kávovar Tassimo, ktorý je teraz v ponuke s výraznou zľavou.

Automatický kávovar

Ak často navštevujete kaviarne len pre to, aby ste si mohli dopriať kvalitnú a voňavú šálku kávy, mohol by byť pre vás vhodný automatický kávovar. Spája v sebe kvalitu čerstvo pomletej kávy s jednoduchosťou kapsulového kávovaru. Jednoducho si vyberiete druh nápoja, veľkosť šálky a aj intenzitu kávy. Stroj sa už postará o vytvorenie skvelého nápoja. Výhodou je tiež úspora času a fakt, že aj po niekoľkých kávach budete mať kuchyňu čistú. Rátajte však s väčšími rozmermi a oproti kapsulovým kávovarom aj s vyššou cenou.

Spomeniete si ešte na recept na ideálne espresso, ktorý sme spomínali v úvode článku? Automatický kávovar tento postup presne dodržiava.

Ktoré automatické kávovary sú medzi našimi zákazníkmi najobľúbenejšie? Hlavne tie od značky De’Longhi. Pozrite si kávovar De’Longhi Magnifica, De’Longhi Dinamica či kávovar od firmy Siemens.

Pákový kávovar - majte prípravu kávy pod kontrolou

Pákový kávovar - majte prípravu kávy pod kontrolou

Pákový kávovar

Chcete mať prípravu kávy pod kontrolou a rituál z jej prípravy je pre vás rovnako dôležitý ako pôžitok z kávy samotnej? V tom prípade je pre vás ako stvorený pákový kávovar. Okrem toho, že si u neho precvičíte svoje baristické zručnosti, poteší vás v priemere nižšia cena za takýto prístroj v porovnaní s automatickými kávovarmi. Pri výbere však nezabudnite na mlynček. V lepšom prípade ho bude pákový kávovar mať, v horšom si budete musieť zaobstarať aj mlynček na kávu.

Momentálne sú z našej ponuky najobľúbenejšie pákové kávovary De’Longhi a Beko.

A kde si kúpiť kvalitnú kávu?

Doteraz sme rozberali prístroje, ktoré vám pripravia kvalitnú a pitnú kávu. Kde však kúpiť kvalitnú zrnkovú kávu, bez ktorej si dobrú kávu nevychutnáte? Buď sa pozriete na našu ponuku káv, alebo navštívite najbližšiu pražiareň. V ostatnom desaťročí vzniklo na Slovensku množstvo lokálnych pražiarní, ktoré vám pripravia čerstvé zrno z rôznych kútov sveta. Každá káva sa líši okrem miesta pestovania aj spôsobom spracovania a praženia, čo sa odzrkadľuje na výslednej chuti kávy. Doprajte si kávovú ochutnávku a spoznajte, ako rozmanito môže káva chutiť.

Nepodporovaný prehliadač

Ľutujeme, používate internetový prehliadač, v ktorom vám Okay nebude fungovať.

Skontrolujte prosím, či používate aktuálnu verziu niektorého z podporovaných prehľadávačov nižšie, alebo či máte v prehľadaní povolenú podporu JavaScriptu.

Podporované prehliadače sú:

Ospravedlňujeme sa, že naša aplikácia nefunguje na starších prehliadačoch.