140 679 elektra ihneď k odoslaniu

1 175 zákazníkov práve nakupuje

Filtrovať

Filter výrobkov

Ceny

Od:
Do:

Výrobcovia 0

Viac

Hlučnosť 0

Trieda spätných emisií prachu 0

Trieda účinnosti kobercov 0

Trieda účinnosti tvrdých podláh 0

Operačný rádius 0

Príslušenstvo 1

Príznaky tovaru 0

Viac

Expedícia 0

Bezvreckové vysávače

Bezvreckové vysávače sú veľkou konkurenciou vreckovým vysávačom. Namiesto vrecka sa vysaté nečistoty hromadia v plastovej nádobe. Tento typ vysávačov je vhodný do domácností, ale aj dielní či miest, kde dochádza k častému znečisťovaniu. Ušetríte síce na vreckách, ktoré nemusíte kupovať, ale menším investíciám sa nevyhnete. Filtre treba meniť každého pol roka, prípadne podľa odporúčaní výrobcu.

Druhy bezvreckových vysávačov

Cyklónové vysávače

Vytvárajú cyklónový efekt podľa čoho dostali názov. Zvírený prúd vzduchu rotuje s vysatými nečistotami v zbernej nádobe. Nečistoty sa vďaka odstredivej sile oddeľujú. Väčšie zostanú v nádobe, menšie – prachové častice sa zachytia v ďalších filtroch. Najčastejšie ide o vysoko kvalitné HEPA filtre, ktoré zachytia až 99 % drobných nečistôt a prachu

Vodné vysávače

Miesto plastovej zbernej nádoby na nečistoty tieto vysávače majú nádrž na vodu. Cez ňu prúdi vysatý vzduch s nečistotami. Všetky nečistoty, baktérie, roztoče a iné alergény sa zachytia vo vode. Ide o vodnú filtráciu. Aj tieto vysávače obsahujú HEPA filter. Sú vhodnejšie pre alergikov a astmatikov, nakoľko sa pri vyprázdňovaní zbernej nádoby prach a nečistoty nerozvíria do vzduchu.

Hlučnosť

Oproti vreckovým vysávačom sú bezvreckové vysávače hlučnejšie – priemerne sa ich hlučnosť pohybuje okolo 75 dB. Cyklónové prúdenie vzduchu je hlasnejšie než klasické vysávanie. V ponuke ale nájdete aj niekoľko vysávačov s hlučnosťou pod 70 dB.

Údržba

Pri čistení bezvreckových vysávačov prichádzate do kontaktu s vysatými nečistotami a prachom. Pri lacnejších modeloch sa môže prach v nádobe znova rozvíriť a dostať zas do ovzdušia a na podlahu.

Pri vodných bezvreckových vysávačoch musíte nádobu po každom vysávaní vyčistiť. Tento typ je síce vhodný ak v dome býva astmatik, či alergik, ale je zo všetkých vysávačov najnáročnejší na údržbu.

Bezvreckový vysávač obsahuje aj niekoľko filtrov, ktoré treba pravidelne čistiť a vymieňať. Drahšie modely vysávačom majú HEPA filtre, ktoré majú doživotnú záruku.

Sací výkon – účinnosť vysávania

Pri bezvreckových vysávačoch odporúčame sací výkon aspoň 350 W a viac (sací výkon je 20 až 35% príkonu vysávača). Účinnosť vysávania vysávača nájdete uvedenú na energetickom štítku. Obsahuje dva údaje. Jeden je zameraný na účinnosť vysávania na tvrdých podlahách, druhý údaj je zameraný na koberce.

Účinnosť vysávania môže klesnúť, ak zanedbáte údržbu vysávača. Dbajte o to, aby bola zberná nádoba prázdna a aby boli čisté filtre.

Nové technológie

Po bezvreckovom cyklónovom vysávači môžete siahnuť aj keď máte doma alergika. Kvalitnejšie vysávače obsahujú nové technológie, ktoré zachytávajú aj mikroskopický prach a alergény a odvádzajú ich do zásobníku na odpad.

Zberná nádoba sa dá hygienicky vyčistiť a nie je žiadna možnosť, aby sa dostal prach z nej zas do ovzdušia.

Domáce zvieratá

Majitelia domácich miláčikov isto poznajú problémy so srsťou. Je všade a je ťažké ju vysať, hlavne ak máte doma koberce. Ak patríte medzi nich a kupujete vysávač práve pre tento problém môžete pokojne vyberať aj z kategórie bezvreckových vysávačov. Špeciálne príslušenstvo vysávačov spolu s vyšším sacím výkonom odstráni srsť z kobercov aj z čalúnenia. Okrem toho zbavia vašu domácnosť aj roztočov, baktérií a alergénov.

Objem zbernej nádoby

Čím väčšia je zberná nádoba, tým väčšiu plochu povysávate. Odporúča sa po každom vysávaní nádobu vysypať, preto až tak veľký ohľad na objem brať nemusíte. Objem nádob sa pohybuje od 0,7 až po 4, 9l. Pre bežnú domácnosť postačí vysávač s objemom zbernej nádoby 1,5 až 2,5 l.

Bezvreckové vysávače sa tešia čoraz väčšej obľube. Ide nielen o výborných pomocníkov v domácnosti, ale aj o dizajnové kúsky. Známe značky vysávačov ako Rowenta, Concept, Beko, Electrolux, Samsung a ďalší stavili nielen na kvalitu, jednoduchú údržbu a vysokú účinnosť, ale aj na dizajnové prevedenie svojich výrobkov.

1. Bezvreckový vysávač Bosch BGC05AAA2, A Bezvreckový vysávač Bosch BGC05AAA2, A
SKLADOM
SKLADOM 107,90 € bez DPH 89,91 
2. Bezvreckový vysávač Kärcher VC 3 Bezvreckový vysávač Kärcher VC 3
SKLADOM
SKLADOM 101,10 € bez DPH 84,25 
3. Cyklónový vysávač Minis VP5075, 700 W Cyklónový vysávač Minis VP5075, 700 W
SKLADOM
SKLADOM 59,90 € bez DPH 49,91 
4. Bezvreckový vysávač Hoover Khross KS40PAR011 Bezvreckový vysávač Hoover Khross KS40PAR011
SKLADOM
SKLADOM 89,00 € bez DPH 74,16 
5. Bezvreckový vysávač Rowenta Compact Power XXL RO4855EA Bezvreckový vysávač Rowenta Compact Power XXL RO4855EA
SKLADOM
SKLADOM 129,00 € bez DPH 107,50 
6. Bezvreckový vysávač Rowenta Swift Power Cyclonic RO2910EA Bezvreckový vysávač Rowenta Swift Power Cyclonic RO2910EA
SKLADOM
SKLADOM 69,90 € bez DPH 58,25 
7. Bezvreckový vysávač Concept VP5230 Bezvreckový vysávač Concept VP5230
SKLADOM
SKLADOM 139,00 € bez DPH 115,83 
8. Bezvreckový vysávač Rowenta Compact Power Cyclonic RO4825EA Bezvreckový vysávač Rowenta Compact Power Cyclonic RO4825EA
SKLADOM
SKLADOM 85,70 € bez DPH 71,41 
9. Bezvreckový vysávač Bosch ProHygienic BGS41HYG1 Bezvreckový vysávač Bosch ProHygienic BGS41HYG1
SKLADOM
SKLADOM 222,00 € bez DPH 184,99 
10. Bezvreckový vysávač Electrolux Ease C2 ECC21-2IW Bezvreckový vysávač Electrolux Ease C2 ECC21-2IW
SKLADOM
SKLADOM 75,90 € bez DPH 63,25 

Ďalšia najpredávanejšie

Filtrovať

Zobrazujem 1-24 produktov z 49 celkom 123

ďalších 24

Uvítame vaše pripomienky k obsahu stránky