Aký tablet vybrať pre dieťa?

Veľa rodičov hovorí, že ich deti nachádzajú úžitok pri používaní tabletov. Hlavným dôvodom je, že tablety vysoko podporujú ich nezávislé učenie a deti v tejto dobe uprednostňujú iné, tradičnejšie učebné pomôcky. Tablety pre deti s ľahko použiteľnými dotykovými obrazovkami, rýchlym nahrávaním a prenosnosťou umožňujú využitie ich funkcií aj pre veľmi malé deti.

Neoceniteľné nástroje, ako je prekladač cudzích jazykov, slovník, či kalkulačku je možné zapnúť iba jedným kliknutím na obrazovku. Zvukové a vizuálne možnosti sú tiež obrovskou vymoženosťou. Deti všetkých vekových kategórií majú prístup k rôznym aplikáciám, ktoré im pomáhajú vzdelávať sa a nadobudnúť nové informácie zábavnou formou.

Detský tablet

Pomôžte svojmu dieťaťu učiť sa pomocou technológie

Hľadajte aplikácie s otvoreným koncom, ktoré podporujú hlbšie učenie, a nie tie, ktoré sa bezmyšlienkovite opakujú len pre zábavu. Zamerajte sa na aplikácie, v ktorých deti musia vyriešiť určitý typ problému, niečo vytvoriť alebo zostaviť, ako sú napríklad aplikácie na kreslenie. Aplikácie v ktorých môžete so svojím dieťaťom vytvárať krátke videá alebo v ktorých si vaše dieťa môže trénovať písanie.

Premena virtuálnej zábavy na zručnosti v skutočnom svete

Vedená interakcia zahŕňa aj premýšľanie o spôsoboch, ako rozšíriť vzdelávanie detí mimo obrazovky. Napríklad, ak virtuálna hra zahŕňa triedenie objektov do rôznych kategórií, môžete nadviazať na hru v skutočnom svete. Vaše dieťa vám môže pomôcť vytriediť bielizeň na pranie. Takto im pomôžete uviesť do života to, čo videli len na obrazovke.

Výber tej správnej aplikácie

Výber aplikácie vyžaduje rovnaký druh myslenia a starostlivosti, aký by ste venovali kúpe hračky pre vaše dieťa. Nespoliehajte sa iba na hodnotenie hviezdičkami, ktoré aplikácia má, ale prečítajte si recenzie používateľov a pravidlá ochrany osobných údajov. Ak chcete, aby sa vaše dieťa bavilo učením, rozvíjalo zvedavosť a tvorivosť, poskytnite mu väčšie množstvo hier a aplikácií. Hry s otvoreným koncom, ktoré sa postupne stávajú náročnejšími a povzbudzujú deti, aby skúmali a bavili sa, s väčšou pravdepodobnosťou vytvoria lásku k učeniu.

Detský tablet s hrami

Výhody

Technológia dotykového obrazu

Deti milujú dotyk a dotyková obrazovka im poskytuje reakciu na ich akciu, ktorá vytvára neustále očakávania a udržuje ich záujem. Umožňuje vašim deťom nadobudnúť istú mieru kreativity vďaka umeleckým programom bez toho, aby sa všetko od toho zašpinilo.

Prenosnosť

S hmotnosťou menej ako pol kilogramu a s výdržou batérie 5-7 hodín si tablet môžete vziať so sebou kamkoľvek - či už ho deti používajú v aute alebo cez víkend u starej mamy. A pokiaľ im odomknete prístup na internet, aby si mohli stiahnuť novú aplikáciu, nemusíte mať pri žiadnych detských programoch prístup k Wi-Fi.

K tomu je tiež veľmi výhodné si zakúpiť nejaké príslušenstvo, ako je napríklad obal.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články