Aký materiál zvoliť pri výbere kuchynského drezu?

Každá gazdiná, ktorá sa podieľala na výstavbe a zariadení kuchyne vie, že kuchynský drez je veľmi dôležitý prvok. Dotvára vzhľad a podstatná je aj jeho funkčnosť. Ak ste doteraz nevedeli aké typy drezov podľa materiálov existujú, čítajte ďalej.

Granitový drez

Granitové drezy možno farebne kombinovať s kuchyňou alebo kuchynskou doskou. Pokiaľ hľadáte moderný kuchynský drez, toto je alternatíva pre vás. Vyznačuje sa farebnou stálosťou. Vďaka jeho vlastnostiam je tepluvzdorný a možno naň bez obáv položiť horúci hrniec priamo zo sporáka. Granit sa skladá z odolných materiálov, ktoré umožňujú ľahkú údržbu, nemusíte sa báť plesní ani baktérií, keďže sa na jeho povrchu nebudú nachádzať. Kameninový drez sa ľahko sa čistí a udržiava, navyše sa na ňom neusádza vodný kameň.

Nerezový drez

Farbou sa nerezové drezy nelíšia, líšia sa povrchovou úpravou. Nerezový drez si môžete zaobstarať buď hladký alebo profilovaný. Napriek tomu, že sa o ňom tvrdí, že je ľahký na údržbu, má tendenciu vytvárania stôp po kvapkách vody, ak ich hneď neutriete. Na druhej strane, vďaka jeho povrchu sa na ňom nevyskytujú baktérie a preto ho možno považovať za pomerne hygienický. Tepluvzdornosť je samozrejmosťou.

granitový drez

Kompozitný drez

Tento typ drezu sa vyrába zo syntetického materiálu SMC - sheet moulding composite, čo znamená jeho veľkú odolnosť, antibakteriálnosť a recyklovateľnosť. Je možno ho farebne kombinovať s kuchyňou. Nemusíte sa báť naň položiť plech z rúry, kompozitný drez totiž znesie vysoké teploty. Nie je náročný na údržbu a zachová si svoj vzhľad aj po mnohých rokoch.

Sklenené drezy

Z hľadiska dizajnu a estetickosti sú sklenené drezy najexkluzívnejšou voľbou. Ak máte modernú kuchyňu a chcete ju doplniť iba modernými kúskami, sklenený drez je vhodným atribútom. Vďaka svojmu povrchu je vysoko hygienický. Zovňajšok je vyrábaný tak, aby odolával nárazom a nepoškodil sa, takisto sa nemusíte báť naň položiť čokoľvek horúce, hravo to znesie.

Či už máte v obľube skôr dizajnové kúsky, alebo dávate prednosť funkčnosti, je na vás aký typ materálu drezu si vyberiete.

sklenený drez

Líbí se vám tento článek?

Podobné články