Ako zariadiť predsieň?

Súhlasíte s tvrdením, že niekoľko málo metrov priestoru dokáže okúzliť návštevu na prvý pohľad? My rozhodne áno. Radi vám v tomto článku predstavíme spôsob, ako prvotriedne a bezchybne zariadiťpredsieň, ktorá vyčarí úsmev vždy po príchode domov.

Predsieň, vstupná hala, priestor za dverami či dokonca pitvor. Presne takto sa označuje miesto, v ktorom sa ocitnete hneď po otvorení vchodových dverí. Keďže je prvý dojem veľmi dôležitý, nedovoľte, aby predsieň vydesila návštevu alebo pôsobila na vás negatívne po dlho očakávanom príchode domov z práce. Vždy si zaslúžite milé privítanie vo vašom kráľovstve pohody, pokoja a lásky. Predsieňová stena by sa minimálne mala skladať z miesta na sedenie, ktoré uľahčí obúvanie, praktickej police, vešiakov, botníka a zrkadla. Zrkadlo tu musí mať bezpodmienečne svoje miesto, pretože každý z nás sa pred odchodom chce presvedčiť o tom, že vyzerá úžasne a že dnes majú svoj deň aj jeho vlasy.

Berte do úvahy priestorové možnosti

Prvým, zdá sa najdôležitejším faktorom, ktorý je potrebné zohľadniť pri zariadení predsiene, je veľkosť. Práve rozmery obmedzujú výber predsieňovej steny a voľný štýl nakombinovaného nábytku. Rozhodujúcou nemusí byť len výška stien, ovplyvňujúca výšku vešiakov a políc, ale aj šírka, nakoľko je kľúčová pri výbere botníka či skrine do predsiene.

Využite priestor pri stene na predsieňovú skriňu

Nikdy nedovoľte nábytku obmedzovať pohyb po miestnosti, teda nesmie zasahovať do úžitkového priestoru a nemôže pretŕčať z radu ostatného nábytku. Nesúmerne široký nábytok do predsiene nebude len oku nežiaduci, dokonca sa môže stať až nebezpečným. Predsieňový nábytok sa vyberá aj na základe dĺžky, ktorú predsieň ponúka. Úložnú predsieňovú skriňu na zimné čiapky, rukavice, šály, šiltovky, dáždnik či pláštenku, môžete umiestniť po bokoch a o široký úložný priestor je postarané. Poličky a zásuvky naviac zabezpečia poriadok a zvýšia prehľadnosť odložených vecí.

Skrine do predsiene ponúknu cenný úložný priestor a ak ich umiestnite pri stene, tak ani nezaberú veľa miesta

Dbajte na osvetlenie predsiene

Farebnú kombináciu nábytku do chodby ovplyvňuje aj svetlo. Zatiaľ čo svetlá zostava do predsiene opticky zosvetlí priestor, tmavá predsieňová zostava potrebuje poštuchnúť osvetlením. Myslíme to prirodzené z vonkajšieho prostredia, no i to umelé, prostredníctvom žiaroviek. Ak je vaša predsieň dostatočne osvetlená počas dňa slnečným svetlom, máte vyhraté. Ak máte predsieň tmavú, tzn. bez okien a s plnými dverami, hodí sa dodatočné osvetlenie prostredníctvom svietidiel alebo rôznych lámp. Tvary svietidiel sú dnes všetkých možných typov, tvarov a farieb, takže kombinácia s predsieňovou stenou nebude žiadnym problémom.

Čo sa týka osvetlenia, najmä v dlhých predsieňach, pokúste sa zabezpečiť, aby boli vypínače umiestnené na začiatku, ale aj na konci chodby. Predídete tak nechcenému zakopávaniu o nábytok či topánky voľne potulujúce sa po podlahe.

Netrápte sa kombinovaním, pomôžte si jednotnou predsieňovou zostavou

Aj trpezlivosť má svoje hranice a pri nekonečnom prezeraní si nábytkových ponúk sa skutočne míňa rýchlo. Padli vám do oka štýlové vešiaky do predsiene, no neviete ich zladiť s botníkom či skrinkou do predsiene? A čo s úložným priestorom? Bude vám stačiť jednoduchá komoda do predsiene alebo radšej stavíte na priestrannú predsieňovú skriňu? Nesedí typ, nevhodný materiál, farby sú odlišné tak veľmi, že kričia až do susedného mesta? Tento problém hravo vyriešite kúpou predsieňovej zostavy. Dizajnéri sú profesionáli, ktorí nakombinovali predsieň za vás, a navyše v rôznych štýloch, dizajnoch, farbách či veľkostiach.

Predsieňové zostavy vám ušetria čas s kombinovaním toho správneho nábytku, keďže to za vás urobili dizajnéri

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Predsieňová stena Scala (sonoma)

109,00 

bez DPH 90,83 

Predsieňová stena Scala (antik)

109,00 

bez DPH 90,83 

Predsieňový set Stella (dub riviera)

154,00 

bez DPH 128,33 

Portoriko 402713 (bílá arctic/dub bardolino)

544,87 

bez DPH 454,04 

Predsieňový set Luna (biela matná)

81,00 

bez DPH 67,50