Ako vyriešiť roh kuchyne?

Kuchyňa je jedna z najdôležitejších miestností. Je to miesto, kde sa trávi veľa času, a preto by ste sa tam mali cítiť príjemne. Čoraz častejšie sa stretávame práve s rohovým riešením kuchyne, nakoľko sa hodí do domu aj do bytu. A to nie je všetko, čo takáto kuchyňa so sebou prináša.

Rohová kuchyňa
Rohová kuchyňa Brick

Moderná kuchyňa

Jednoducho kuchyňa, ktorá ide s dobou. Súčasné trendy, elegancia, čisté línie, neutrálnosť. Aj tak by sa dala opísať moderná rohová kuchyňa. Žiadne extravagantné prvky, ale svieži dojem. Často sa vyrába z laminovaných drevotrieskových dosiek – LDTD, ktoré jej zaručujú dlhodobú životnosť, pretože tento materiál je odolný proti oderu či vlhkosti. Ďalšou neoceniteľnou výhodou tohto materiálu je jeho jednoduchá údržba. Dôležitým faktorom každej kuchynskej linky je, aby bola praktická, a teda mala vhodné rozdelenie pracovnej plochy a úložného priestoru. Rohová kuchyňa je inak nazývaná aj kuchyňa v tvare L alebo kuchyňa do L, keďže jej usporiadanie pripomína písmeno L. Modely sú dostupné vo verzii, kde je roh otočený na ľavú aj pravú stranu a ideálne je, ak je ešte k tomu aj v modernom nadčasovom štýle. Každému sa páči niečo iné. Možnosti sú však takmer neobmedzené.

Rohová kuchynská linka

Provensálsky štýl kuchyne

Zdá sa vám tento názov povedomý? Možno ste sa s ním už len predsa len niekde stretli. A možno to bolo práve na dovolenke vo Francúzsku. Krásna a štýlová, vyrážajúca dych. Aj takéto prívlastky sa s ňou spájajú. Stačí pár správnych doplnkov a kuchyňa sa razom premení na dovolenkovú destináciu. Príjemné spomienky sa môžu stať dennou realitou. Nepôjde to však bez jednej maličkosti, ktorá je absolútne nevyhnutná, a tou je biela farba. Výrazne typická pre tento štýl, bez ktorej by sa to nezaobišlo. Nielen samotná kuchynská linka, ale i podlaha či strop. Veľmi obľúbená na chalupách a iných príbytkoch mimo miest. Ak ste romantický typ, možno je biela kuchyňa v provensálskom štýle tou pravou voľbou. Je potrebné mať cit pre detail a vkus a kombinovať vhodné farby a materiály, ktoré spolu ladia aj v úplných maličkostiach.

Kuchyňa do L

Vidiecka kuchyňa

Takouto kuchyňou viete vdýchnuť aj mestskému bytu vidiecky štýl. Pôsobí premysleným a precíznym dojmom. Takisto môže mať aj elegantný šmrnc, ideálne v kombinácii s drevom. Vidiecka štýl kuchyne má príjemnú atmosféru, ktorú vytvárajú tradičné prírodné materiály ako spomínané drevo. Ak sa rozhodnete pre túto voľbu, zvoľte tradičnú kachľovú pec, veľký drevený stôl so stoličkami a kredenc ako u babičky. Tieto doplnky sú prakticky samozrejmosťou, čo od vidieckej kuchynskej linky čakať. Častokrát máva patinovú úpravu, a teda pripomína akoby ošúchané farbu či drevo. Lesklý štýl v tomto prípade nehľadajte. Sedliacke kuchyne majú charakteristické prvky ako napr. prútené košíky, keramika, porcelán, mlynčeky a iné dobové vybavenie. Neraz sa tu nájde aj záves pod drezom.

Rohova kuchyňa

Rohová kuchynská linka šetrí priestorom a navyše ňou získavate veľkú pracovnú plochu, ktorej nikdy nie je dosť. Nájdete ich v rozličných veľkostných prevedeniach od malých 120 cm až po najväčšie, ktoré majú 180 cm. Svojimi rozmermi tak doslova zapadnú do väčšiny kuchynských kútov v panelákoch. Samozrejmosťou je, že jednotlivé časti si môžete poskladať podľa preferencií. Viete tak získať dostatok úložného priestoru pre vaše potreby. Moderné 3D návrhy sú už bežnou záležitosťou a ak snívate o kuchyni, v ktorej bude radosť variť, nie je na čo čakať.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články