Ako vybrať žehličku

Žehličky patria do základnej výbavy každej domácnosti. Výber novej pomocníčky však nie je nič jednoduché. Aby ste získali v sortimente žehličiek lepšiu orientáciu, prinášame vám tento článok. Prezradí vám, v ktorej kategórii by ste mali hľadať svoju novú žehličku. U nás si vyberie každý!

Ako vybrať žehličku

Na občasné žehlenie stačí suchá žehlička

Pokiaľ žehličku používate len párkrát do roka, nemá pre vás význam utrácať za ňu veľký obnos peňazí. Ani vlastnosti parnej žehličky neoceníte. Prednosťou suchých žehličiek je práve ich nízka obstarávacia cena. Nevýhodou je, naopak, pomalšie žehlenie. Ak vás každý týždeň čaká kôš plný bielizne, suchou žehličkou si žehlenie značne predĺžite. Suché žehličky navyše nie sú optimálne ani pre všetky druhy materiálov. Prírodné látky žehlia úplne bez problémov, avšak niektoré syntetické vlákna sa na ňu môžu lepiť.

Suché žehličky

Naparovacia žehlička

Naparovacia žehlička pre pohodlné žehlenie

Počas posledných rokov si získali veľkú obľubu naparovacie žehličky. Bez diskusie si svoju obľúbenosť zaslúžia. Para uľahčuje žehlenie, výrazne túto nie príliš obľúbenú činnosť skracuje a navyše prináša lepšie výsledky. Vďaka svojej popularite sú tieto žehličky stále najrozšírenejším druhom a výrobcovia sa snažia zaujať ďalšími prvkami, ktoré spríjemňujú žehlenie. Základné naparovacie žehličky nie sú nijako drahé a ich cena sa odvíja od technickej vybavenosti doplnkovými funkciami. Parnú žehličku by si mali zadovážiť všetci, ktorí nechcú pri žehlení tráviť dlhé hodiny.

Naparovacie žehličky

Pre cestovateľov

Aj pre cestovateľov existují vhodné žehličky

Často cestujete a potrebujete žehličku? Práve pre vás je určená kategória cestovné žehličky. Tie vám zabezpečia, že pred každou schôdzkou, hoci aj tisíc kilometrov ďaleko, budete vyzerať stále ako zo žurnálu. Cestovné žehličky sa vyznačujú predovšetkým svojimi kompaktnými rozmermi a nižšou hmotnosťou. Vďaka už spomínanej popularite naparovacích žehličiek sú aj ich menšie "sestry" vyrábané v tomto variante. Malé cestovné žehličky si môžete kedykoľvek pribaliť do kufra. Potom pre vás nebude žehlenie mimo domova žiaden problém.

Cestovné žehličky

Parná žehlička

Luxusné žehlenie zaistia parné žehličky a stanice

Parné generátory, parné žehličky, žehličky s parným generátorom, parné stanice, systémové žehličky a mnoho ďalších podobných názvov v sebe ukrýva jedno a to isté moderné zariadenie na žehlenie odevov. Technológia spočíva v oddelenom výkonnom výrobníku pary a samostatnej žehliacej ploche. Tým nedochádza k odkvapkávaniu vody na tkaninu.

Rovnako ako jej naparovacia kolegyňa, aj táto žehlička využíva paru a skracuje dobu žehlenia. Dokonca až o tretinu! Navyše, stačí po látke prejsť iba raz a hneď dosiahnete dokonalé vyžehlenie. Parné žehličky majú väčšiu externú nádobku na vodu, ktorá je umiestnená v stanici, nie v samotnej žehličke. To znamená aj nižšiu hmotnosť a ľahšie zaobchádzanie. Za toto pohodlie si však oproti ostatným žehličkám priplatíte.

Parné generátory

Snáď ste si vďaka nášmu článku vybrali. Žehličky vám síce všetky problémy nevyžehlia,ale aj tak ide o užitočné domáce pomocníčky.

Chcete poradiť s výberom vášho spotrebiča? Napíšte profesorovi OKAY!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články