Ako vybrať vstavanú práčku?

Vstavaná práčka má tú výhodu, že je nenápadná. Možno máte malú kúpeľňu a práčka sa vám do nej jednoducho nezmestí alebo by zaberala neprimerane veľa miesta, naopak v kuchyni sa miesta nájde viac. Čo robiť v takom prípade? Postaviť práčku len tak do kuchyne môže pôsobiť neesteticky. Tento problém pomôže vyriešiť vstavaná práčka, ktorá ponúka možnosť zabudovania, čím sa nenaruší celistvý vzhľad kuchyne. Tieto práčky sú vybavené pántami na montáž dvierok na ich prednom paneli, vďaka čomu je možné na ne upevniť hocijaké dvierka, ktoré budú ladiť napríklad s vašou kuchynskou linkou či kúpeľňovou skrinkou. Keďže vstavané práčky sa zasúvajú pod kuchynskú dosku alebo napríklad do skrinky v chodbe bytu, je možné ich plniť len spredu. Ako už z názvu vyplýva, ide o spotrebič, ktorý by mal perfektne zapadnúť do priestoru, kam ho chceme umiestniť. Preto je dôležité pri výbere pozerať na to, aké má vstavaná práčka rozmery.

Vstavaná práčka so sušičkou

Vstavaná práčka ponúka možnosť zabudovania do kuchynskej linky, čím nenaruší jednotný vzhľad kuchyne

Ak častejšie periete, oceníte práčku so sušičkou

Vybrať si môžete buď klasickú práčku, ktorá zvládne vyprať bielizeň, sušiť ju už ale musíte mimo práčky, alebo bude pre vás vhodná vstavaná práčka so sušičkou. Druhý variant ponúka úsporu dvoch spotrebičov v jednom. Vstavaná práčka so sušičkou vyperie aj vysuší. Spravidla ale práčky so sušičkou zvládnu vysušiť menej bielizne ako vyprať, napríklad vyperiete 7 kg bielizne, vysušiť však môžete len 5 kg. Tento kombinovaný spotrebič je aj energeticky viac náročný, na druhej strane vám ušetrí čas a prácu, ktorú by ste strávili sušením bielizne.

Práčka umiestnená v kuchyni

Pri výbere práčky do kuchyne dbajte aj na jej hlučnosť, ktorá závisí od typu motora

Hlučnosť práčky závisí od typu motora

Keďže vstavané práčky bývajú často umiestnené v inej miestnosti ako je kúpeľňa, je dôležité, aby svojím chodom nerušili bežný život v byte či dome. Preto by ste mali pozornosť venovať aj výberu správneho typu motora, ktorý bude tichý.

Klasický motor

Dnes sa už tento typ motora považuje za zastaralý, oproti novším modelom je hlučný, menej efektívny a často vyžaduje servis.

Invertorový motor

Novší typ motora je tichší, ale pritom výkonnejší ako klasický typ motora. Je ovládaný elektronicky, jeho životnosť je vyššia a má nižšiu spotrebu.

Direct drive motor

Na rozdiel od dvoch predchádzajúcich typov, tento motor je umiestnený priamo v osi bubna práčky, takže bubon je poháňaný priamo motorom bez potreby použiť remeň a remenicu. Tým pádom sa znižujú vibrácie a hlučnosť práčky.

Dnešný trh ponúka široký výber vstavaných práčok, určite si každý vyberie presne takú, akú potrebuje. Pri výbere odporúčame navštíviť overeného predajcu, kde vám skúsený personál pomôže pri výbere a vysvetlí funkcie jednotlivých práčok, vďaka čomu na vás budú čakať dlhé roky spokojného prania.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články