Ako vybrať umývačku riadu

Kúpa umývačky riadu sa skutočne oplatí. Pri každom umývaní riadu spotrebuje minimálne šesťkrát menej vody a nie si limitovaný jej teplotou. Keď riad umývaš ručne, môžeš použiť vodu iba takej teploty, aby si sa nepopálili. Umývačka riadu umýva vriacou vodou. Vďaka tomu je jej umývanie účinnejšie. Podľa zariadenia bytu sa môžeš rozhodovať medzi vstavanými alebo voľne stojacimi umývačkami. Dôležitými kritériami pri výbere umývačky sú šírka, objem a energetická trieda; tá pri takto veľkých spotrebičoch dokáže ušetriť nemalé peniaze.

Ako vybrať umývačku

Miniumývačky šetria čas, miesto i peniaze

Vzhľadom na to, ako sú umývačky stále obľúbené, začali sa objavovať aj veľmi kompaktné verzie. Pri jednom umývaní pojmú okolo šiestich sád riadu a spotrebujú približne 7 litrov vody. Týmto praktickým pomocníkom nemusíš vyhradzovať špeciálny priestor. Už z názvu kategórie "stolové umývačky" je jasné, že ich pokojne môžeš nechať stáť niekde na stole alebo polici. Sú optimálne do domácností, kde nie je potreba často umývať riad.

Stolné umývačky kompaktných rozmerov

Plnohodnotné úzke umývačky

Plnohodnotné úzke umývačky

V niektorých bytoch musia majitelia bojovať s nedostatkom priestoru. Výrobcovia myslia aj na nich a vyrábajú užšie umývačky so šírkou 45 cm. Tie pojmú približne 9 sád riadu a na jedno umývanie spotrebujú okolo 9 litrov vody. Sú tak optimálnou voľbou, pokiaľ neumývaš veľké množstvo riadu a kapacita pre 9 sád riadu je pre teba dostatočná.

Voľne stojace umývačky (šírka do 59 cm)  Vstavané umývačky (šírka do 59 cm)

Nekompromisné umývačky riadu

Ak pri výbere umývačky nechceš robiť kompromisy, mal by sis vyberať medzi tými s väčšou šírkou než 59 cm. Do ich útrob sa zmestí minimálne 13 sád riadu a na ich umytie spotrebuje umývačka približne 11 litrov vody. Sú vhodné pre domácnosti, kde sa umýva veľké množstvo riadu. V tomto prípade dokáže umývačka ušetriť skutočne veľa času.

Voľne stojace umývačky (šírka nad 59 cm) Vstavané umývačky (šírka nad 59 cm)

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články