Ako vybrať umývačku riadu

Kúpa umývačky riadu sa skutočne oplatí. Pri každom umývaní riadu spotrebujete minimálne šesťkrát menej vody a nie ste limitovaní jej teplotou. Keď riad umývate ručne, môžete použiť vodu iba takej teploty, aby ste sa nepopálili. Umývačka riadu umýva vriacou vodou. Vďaka tomu je jej umývanie účinnejšie. Podľa zariadenia bytu sa môžete rozhodovať medzi vstavanými alebo voľne stojacimi umývačkami. Dôležitými kritériami pri výbere umývačky sú šírka, objem a energetická trieda; tá pri takto veľkých spotrebičoch dokáže ušetriť nemalé peniaze.

Ako vybrať umývačku

Miniumývačky šetria čas, miesto i peniaze

Vzhľadom na to, ako sú umývačky stále obľúbené, začali sa objavovať aj veľmi kompaktné verzie. Pri jednom umývaní pojmú okolo šiestich sád riadu a spotrebujú približne 7 litrov vody. Týmto praktickým pomocníkom nemusíte vyhradzovať špeciálny priestor. Už z názvu kategórie "stolové umývačky" je jasné, že ich pokojne môžete nechať stáť niekde na stole alebo polici. Sú optimálne do domácností, kde nie je potreba často umývať riad.

Stolné umývačky kompaktných rozmerov

Plnohodnotné úzke umývačky

Plnohodnotné úzke umývačky

V niektorých bytoch musia majitelia bojovať s nedostatkom priestoru. Výrobcovia myslia aj na nich a vyrábajú užšie umývačky so šírkou 45 cm. Tie pojmú približne 9 sád riadu a na jedno umývanie spotrebujú okolo 9 litrov vody. Sú tak optimálnou voľbou, pokiaľ neumývate veľké množstvo riadu a kapacita pre 9 sád riadu je pre vás dostatočná.

Voľne stojace umývačky (šírka do 59 cm)  Vstavané umývačky (šírka do 59 cm)

Nekompromisné umývačky riadu

Ak pri výbere umývačky nechcete robiť kompromisy, mali by ste vyberať medzi tými s väčšou šírkou než 59 cm. Do ich útrob naskladáte minimálne 13 sád riadu a na ich umytie spotrebuje umývačka približne 11 litrov vody. Sú vhodné pre domácnosti, kde sa umýva veľké množstvo riadu. V tomto prípade dokáže umývačka ušetriť skutočne veľa času.

Voľne stojace umývačky (šírka nad 59 cm) Vstavané umývačky (šírka nad 59 cm)

Stále si neviete vybrať? Ste náročnejší? Napíšte profesorovi OKAY!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

BEKO DFN 26220 W

274,16 

s DPH 329,00 

BEKO DFC 05210 W

169,99 

s DPH 204,00 

Bosch SMS 58L72

332,49 

s DPH 399,00 

 Beko DFN 26321 W

207,49 

s DPH 249,00 

Nákupný košík

0 ks / 0,00