Ako vybrať tyčový mixér

Pokiaľ si rád pochutnáš na sviečkovej omáčke, krémové polievke alebo napríklad deťom pripravuješ domáce detské výživy, určite využiješ tyčový mixér. Na trhu je veľa rôznych variantov tohto kuchynského spotrebiča. My ti radi poradíme, ako si vybrať taký typ, ktorý bude vyhovovať tvojim potrebám. Výber konkrétneho modelu už necháme na tebe.

Základný vs pokročilý mixér

Základné tyčové mixéry mávajú spravidla jediný nadstavec na všetko. Ten dokáže spoľahlivo pripraviť pyré, krémovú polievku, domáci desiatu aj hladkú omáčku. Nezastaví ho ani sekanie malého množstva byliniek či orechov. Pokiaľ ale pripravuješ koktaily, do ktorých potrebuješ drtený ľad, základný tyčový mixér ti stačiť nebude.

Pokročilý tyčový mixér má v balení okrem základného nadstavca tiež sekáčik. Často navyše vrátane mixovacej nádoby, ku ktorej sa tyčový mixér jednoducho pripevní. Výhodou je širší dosah sekacieho noža a uzavretá nádoba, ktorá nepustí mixované ingrediencie von. Všetko tak umixuješ rýchlo a bez zbytočného neporiadku. Niektoré pokročilé tyčové mixéry sa predávajú s nadstavcom na šľahanie, takže dokážu spoľahlivo nahradiť ručný šľahač.

Ak často pečieš, určite sa ti vyplatí kúpiť skôr pokročilejšie tyčový mixér s rozšírenou výbavou. K niektorým základným tyčovým mixérom síce môžeš dokupovať súčasti postupne, ale výber je dosť obmedzený. Navyše to celkovo väčšinou vyjde o niečo drahšie.

Nastaviteľná rýchlosť a spínač

Všetky tyčové mixéry majú základnú rýchlosť, ktorá je dostačujúca na bežné používanie. Možnosť nastavenia vyššie či nižšie rýchlosti väčšinou nemá priamy vplyv na kvalitu mixovanie. Pri drahších modeloch je nastavenie rýchlosti mixovania štandardom.

Tyčové mixéry majú takzvaný pulzný spínač. To znamená, že sa musí spínacie tlačidlo držať po celý čas mixovanie potravín. To je súčasne bezpečnostný prvok. V prípade, že by ti tyčový mixér pri prevádzke vypadol z ruky, motor prestane akcelerovať a nože mixéra sa behom pár sekúnd zastaví.

Chcem základný tyčový mixér            Chcem pokročilý tyčový mixér

TIP: Ak chceš mať absolútnu istotu, že ti bude konkrétny model tyčového mixéra vyhovovať, príď sa pozrieť do niektorej z našich predajní. Tam si môžeš vyskúšať, či ti padne do ruky.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Bosch MSM 88190

80,82 

bez DPH 67,35 

Bosch MSM 67160

52,85 

bez DPH 44,04 

Concept TM 4750

54,75 

bez DPH 45,62 

Bosch MSM 66150

35,76 

bez DPH 29,80 

Nákupný košík

0 ks / 0,00