Ako vybrať tyčový mixér?

Ak si radi pochutnáte na sviečkovej omáčke, krémovej polievke alebo napríklad deťom pripravujete domáce detské výživy, určite využijete tyčový mixér. Na trhu je veľa rôznych variantov tohto kuchynského spotrebiča. My vám radi poradíme, ako si vybrať taký typ, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Výber konkrétneho modelu už necháme na vás.

Základný vs pokročilý mixér

Základné tyčové mixéry mávajú spravidla jediný nadstavec na všetko. Ten dokáže spoľahlivo pripraviť pyré, krémovú polievku, domácu desiatu aj hladkú omáčku. Nezastaví ho ani sekanie malého množstva byliniek či orechov. Pokiaľ ale pripravujete koktaily, do ktorých potrebujete drvený ľad, základný tyčový mixér vám stačiť nebude.

Pokročilý tyčový mixér má v balení okrem základného nadstavca tiež sekáčik. Často navyše vrátane mixovacej nádoby, ku ktorej sa tyčový mixér jednoducho pripevní. Výhodou je širší dosah sekacieho noža a uzavretá nádoba, ktorá nepustí mixované ingrediencie von. Všetko tak rozmixujete rýchlo a bez zbytočného neporiadku. Niektoré pokročilé tyčové mixéry sa predávajú s nadstavcom na šľahanie, takže dokážu spoľahlivo nahradiť ručný šľahač.

Ak často pečiete, určite sa oplatí kúpiť skôr pokročilejší tyčový mixér s rozšírenou výbavou. K niektorým základným tyčovým mixérom síce môžete dokupovať príslušenstvo postupne, ale výber je dosť obmedzený. Navyše to celkovo väčšinou vyjde o niečo drahšie.

Nastaviteľná rýchlosť a spínač

Všetky tyčové mixéry majú základnú rýchlosť, ktorá je dostačujúca na bežné používanie. Možnosť nastavenia vyššej či nižšej rýchlosti väčšinou nemá priamy vplyv na kvalitu mixovania. Pri drahších modeloch je nastavenie rýchlosti mixovania štandardom.

Tyčové mixéry majú takzvaný pulzný spínač. To znamená, že sa musí spínacie tlačidlo držať po celý čas mixovania potravín. To je súčasne bezpečnostný prvok. V prípade, že by vám tyčový mixér pri prevádzke vypadol z ruky, motor prestane akcelerovať a nože mixéra sa v priebehu pár sekúnd zastavia.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Bosch MSM 67170

59,90 

bez DPH 49,91 

Tyčový mixér Vigan Mammoth TM4V1, 1000W

33,90 

bez DPH 28,25 

Tyčový mixér Sovio BB85, 800W

21,50 

bez DPH 17,92 

Tyčový mixér Bosch MS6CB61V5, 1000W

89,90 

bez DPH 74,91 

Tyčový mixér Gorenje HBX1000XE, 1000W

49,00 

bez DPH 40,83 

Tyčový šľahač Sovio SV-PL1049

14,99 

bez DPH 12,49