Ako vybrať tablet pre deti

Najskôr by ste si mali ujasniť, čo od tabletu pre dieťa očakávate. Dominantné funkcií tabletu je zábava, aj keď zvládne deti aj niečo naučiť. Ak chcete svoje deti zabaviť pri cestovaní, je tablet ideálnym riešením. Môžete im treba pustiť rozprávku a nechať ich, aby sa bavili aj v aute cestou k babičke.

Chcem na tabletu deťom púšťať video

Na tablete môžete deťom prehrať ich obľúbené rozprávky a videa. Na prehrávanie videa sa hodia tablety s väčším displejom, na ktorom je všetko dobre vidieť. Pre deti je ideálny tablet, na ktorom môžete nastaviť jas displeja aj na nižšiu intenzitu. Vysoký jas totiž zbytočne zaťažuje a unavuje oči.

TABLETY na video

Chcem zaobstarať deťom tablet na hry

Okrem videa a audia deti môžu na tabletu hrať hry. Tie sú samozrejme na väčšom displeji tabletu ďaleko prehľadnejšie než na malej obrazovke mobilu. Nie je však dobré na hry kupovať väčšie ako desaťpalcový tablet. Ten by sa totiž deťom zle ovládal.

TABLETY na hry

Chcem, aby sa na tabletu deti niečo naučili

Samozrejme existujú aj výukové aplikácie, ktoré môžete na tablet deťom nainštalovať, aby sa pri zábave niečo naučili. Google ponúka veľa aplikácií, vďaka ktorým sa deti naučia niečo nové. Ak premýšľate o tom, či tablet kúpiť školákovi, prečítajte si článok 5 dôvodov, prečo zaobstarať školákovi tabliet.

Chcem tablet, ktorému vydrží batéria

Tablety s kvalitnou batériou zvládnu 4 - 5 hodín nepretržitej prevádzky. Vďaka tomu budete môcť deti zabaviť na celé popoludnie, bez toho aby ste medzi tým museli dobíjať batériu. Pri cestovaní navyše mnohokrát na nabíjanie nie je príležitosť, takže budete radi, keď batéria vydrží dostatočne dlho.

Chcem tablet za priaznivú cenu

Cena je jednou z najdôležitejších kategórií, či už nakupujete čokoľvek. Je jasné, že za tablet pre deti nebudete chcieť utrácať vysoké sumy, ale ísť po najlacnejších modeloch taky nemusí byť dobrá stratégia. Ideálne je vybrať si nejaký, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky z hľadiska použitia. Rozumná investícia do tabletu pre deti je 80 až 160 €.

TABLETY za 80 - 160 €

Líbí se vám tento článek?

Podobné články