Ako vybrať tablet pre deti?

Najskôr by ste si mali ujasniť, čo od tabletu pre dieťa očakávate. Dominantnou funkciou tabletu je zábava, aj keď zvládne deti aj niečo naučiť. Ak chcete svoje deti zabaviť pri cestovaní, je tablet ideálnym riešením. Môžete im napríklad pustiť rozprávku a nechať ich, aby sa bavili aj v aute cestou k babičke.

Veľa rodičov hovorí, že ich deti nachádzajú úžitok pri používaní tabletov. Hlavným dôvodom je, že tablety vysoko podporujú ich nezávislé učenie a deti v tejto dobe uprednostňujú iné, tradičnejšie učebné pomôcky. Tablety pre deti s ľahko použiteľnými dotykovými obrazovkami, rýchlym nahrávaním a prenosnosťou umožňujú využitie ich funkcií aj pre veľmi malé deti.

Neoceniteľné nástroje, ako je prekladač cudzích jazykov, slovník, či kalkulačku je možné zapnúť iba jedným kliknutím na obrazovku. Zvukové a vizuálne možnosti sú tiež obrovskou vymoženosťou. Deti všetkých vekových kategórií majú prístup k rôznym aplikáciám, ktoré im pomáhajú vzdelávať sa a nadobudnúť nové informácie zábavnou formou.

Detský tablet

Pomôžte svojmu dieťaťu učiť sa pomocou technológie

Hľadajte aplikácie s otvoreným koncom, ktoré podporujú hlbšie učenie, a nie tie, ktoré sa bezmyšlienkovite opakujú len pre zábavu. Zamerajte sa na aplikácie, v ktorých deti musia vyriešiť určitý typ problému, niečo vytvoriť alebo zostaviť, ako sú napríklad aplikácie na kreslenie. Aplikácie v ktorých môžete so svojím dieťaťom vytvárať krátke videá alebo v ktorých si vaše dieťa môže trénovať písanie.

Premena virtuálnej zábavy na zručnosti v skutočnom svete

Vedená interakcia zahŕňa aj premýšľanie o spôsoboch, ako rozšíriť vzdelávanie detí mimo obrazovky. Napríklad, ak virtuálna hra zahŕňa triedenie objektov do rôznych kategórií, môžete nadviazať na hru v skutočnom svete. Vaše dieťa vám môže pomôcť vytriediť bielizeň na pranie. Takto im pomôžete uviesť do života to, čo videli len na obrazovke.

Výber tej správnej aplikácie

Výber aplikácie vyžaduje rovnaký druh myslenia a starostlivosti, aký by ste venovali kúpe hračky pre vaše dieťa. Nespoliehajte sa iba na hodnotenie hviezdičkami, ktoré aplikácia má, ale prečítajte si recenzie používateľov a pravidlá ochrany osobných údajov. Ak chcete, aby sa vaše dieťa bavilo učením, rozvíjalo zvedavosť a tvorivosť, poskytnite mu väčšie množstvo hier a aplikácií. Hry s otvoreným koncom, ktoré sa postupne stávajú náročnejšími a povzbudzujú deti, aby skúmali a bavili sa, s väčšou pravdepodobnosťou vytvoria lásku k učeniu.

Detský tablet s hrami

Výhody

Technológia dotykového obrazu

Deti milujú dotyk a dotyková obrazovka im poskytuje reakciu na ich akciu, ktorá vytvára neustále očakávania a udržuje ich záujem. Umožňuje vašim deťom nadobudnúť istú mieru kreativity vďaka umeleckým programom bez toho, aby sa všetko od toho zašpinilo.

Prenosnosť

S hmotnosťou menej ako pol kilogramu a s výdržou batérie 5-7 hodín si tablet môžete vziať so sebou kamkoľvek - či už ho deti používajú v aute alebo cez víkend u starej mamy. A pokiaľ im odomknete prístup na internet, aby si mohli stiahnuť novú aplikáciu, nemusíte mať pri žiadnych detských programoch prístup k Wi-Fi.

K tomu je tiež veľmi výhodné si zakúpiť nejaké príslušenstvo, ako je napríklad obal.

Na čo bude dieťa tablet používať?

Pozeranie videí

Na tablete môžete deťom prehrať ich obľúbené rozprávky a videá. Na prehrávanie videa sa hodia tablety s väčším displejom, na ktorom je všetko dobre vidieť. Pre deti je ideálny tablet, na ktorom môžete nastaviť jas displeja aj na nižšiu intenzitu. Vysoký jas totiž zbytočne zaťažuje a unavuje oči.

Hranie hier

Okrem videa a audia deti môžu na tablete hrať hry. Tie sú samozrejme na väčšom displeji tabletu oveľa prehľadnejšie než na malej obrazovke mobilu. Nie je však dobré na hry kupovať tablet väčší ako desať palcov. Ten by sa totiž deťom zle ovládal.

Učenie

Samozrejme existujú aj výukové aplikácie, ktoré môžete na tablet deťom nainštalovať, aby sa pri zábave niečo naučili. Google ponúka veľa aplikácií, vďaka ktorým sa deti naučia niečo nové. Ak premýšľate o tom, či tablet kúpiť školákovi, prečítajte si článok 5 dôvodov, prečo zaobstarať školákovi tabliet.

Tablet za priaznivú cenu

Cena je jednou z najdôležitejších kategórií, nech už nakupujete čokoľvek. Je jasné, že za tablet pre deti nebudete chcieť míňať vysoké sumy, ale ísť po najlacnejších modeloch  nemusí byť dobrá stratégia. Ideálne je vybrať si nejaký, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky z hľadiska použitia. Rozumná investícia do tabletu pre deti je 80 až 160 €.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články