Ako vybrať sušičku bielizne

Sušičky bielizne zatiaľ stoja v tieni iného elektra, ale neprávom. Dokážu ti totiž ušetriť kopu priestoru aj času. Vypranú bielizeň môžeš usušiť behom chvíľky, a navyše nepotrebuješ žiadny sušiak ani neplytváš časom pri vešaní bielizne. Prejdi si s nami, podľa čoho môžete vyberať.

Rozmery a kapacita

Ak bývate v malom byte sami dvaja, potrebuješ šetriť priestor, kde sa dá. S tým ti môže pomôcť menšia sušička, vďaka ktorej nebudeš musieť premýšľať, kam dáš sušiak plný bielizne, aby doň nikto nevrazil. Bohato ti bude stačiť sušička, ktorá naraz zvládne 7 kg bielizne. Taká sušička zaberie na šírku maximálne 60 cm, takže ani v malom byte nezaberie veľa miesta.

SUŠIČKY NA 7 KG BIELIZNE

Pre malú rodinu sa výborne hodí sušička s priemernou kapacitou. Nezaberie toľko miesta, ako najväčšie sušičky, ale zároveň v nej pohodlne usušíš všetku bielizeň naraz. Ideálna je taká, do ktorej sa zmestí 8 kg bielizne. Takých sušičiek je všeobecne na trhu najviac, máš teda na výber z naozaj širokej ponuky.

SUŠIČKY NA 8 KG BIELIZNE

Pre veľkú rodinu sa naopak hodí sušička, do ktorej sa zmestí aj bielizeň z celého týždňa. Ak je vás doma viac, odporúčame sušičku s kapacitou aspoň 9 kg. Je jasné, že taká sušička už zaberie o niečo viac miesta. Vo výsledku ale ušetríš kopu času, pretože také množstvo bielizne by si inak musel rozvešať ručne.

SUŠIČKY NA 9 A VIAC KG BIELIZNE

Energetická trieda

Jednou z najviac vyhľadávaných kategórií je pri bielom elektre energetická trieda. Rovnako je to aj pri sušičkách bielizne. U nás na e-shope nájdeš aj extra úsporné A+++ sušičky. Väčšinou platí, že čím úspornejšia sušička je, tým vyššia je jej cena.

Investícia do úspornej sušičky sa z dlhodobého hľadiska určite vyplatí. Peniaze, ktoré by si ušetril za menej úsporný variant pri nákupe, ušetríš s každým použitím úspornejšej sušičky. Po niekoľkých rokoch prevádzky sa ti investícia do úspornejšej sušičky vráti. V ponuke nájdeš úsporné sušičky triedy A+ až A+++.

ÚSPORNÉ SUŠIČKY

Pokiaľ ale hľadáš sušičku, ktorú budeš používať len občas, vyplatí sa ti vyberať z tých bežnejších. Na príležitostné sušenie ti postačí sušička, ktorá nemá takú veľkú kapacitu. Ideálna bude niektorá s kapacitou 8 kg bielizne a triedou A.

SUŠIČKY S PRIEMERNOU SPOTREBOU

Nenašel si kategóriu, podľa ktorej by sis vybral? Pozri si celú ponuku sušičiek bielizne TU.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

649,00 

bez DPH 540,81 

AEG AbsoluteCare T8DBC49SC

759,00 

bez DPH 632,47