Ako vybrať sušičku bielizne

Sušičky bielizne zatiaľ stoja v tieni iného elektra, ale neprávom. Dokážu ti totiž ušetriť kopu priestoru aj času. Vypranú bielizeň môžeš usušiť behom chvíľky, a navyše nepotrebuješ žiadny sušiak ani neplytváš časom pri vešaní bielizne. Prejdi si s nami, podľa čoho môžete vyberať.

Rozmery a kapacita

Ak bývate v malom byte sami dvaja, potrebuješ šetriť priestor, kde sa dá. S tým ti môže pomôcť menšia sušička, vďaka ktorej nebudeš musieť premýšľať, kam dáš sušiak plný bielizne, aby doň nikto nevrazil. Bohato ti bude stačiť sušička, ktorá naraz zvládne 7 kg bielizne. Taká sušička zaberie na šírku maximálne 60 cm, takže ani v malom byte nezaberie veľa miesta.

SUŠIČKY NA 7 KG BIELIZNE

Pre malú rodinu sa výborne hodí sušička s priemernou kapacitou. Nezaberie toľko miesta, ako najväčšie sušičky, ale zároveň v nej pohodlne usušíš všetku bielizeň naraz. Ideálna je taká, do ktorej sa zmestí 8 kg bielizne. Takých sušičiek je všeobecne na trhu najviac, máš teda na výber z naozaj širokej ponuky.

SUŠIČKY NA 8 KG BIELIZNE

Pre veľkú rodinu sa naopak hodí sušička, do ktorej sa zmestí aj bielizeň z celého týždňa. Ak je vás doma viac, odporúčame sušičku s kapacitou aspoň 9 kg. Je jasné, že taká sušička už zaberie o niečo viac miesta. Vo výsledku ale ušetríš kopu času, pretože také množstvo bielizne by si inak musel rozvešať ručne.

SUŠIČKY NA 9 A VIAC KG BIELIZNE

Energetická trieda

Jednou z najviac vyhľadávaných kategórií je pri bielom elektre energetická trieda. Rovnako je to aj pri sušičkách bielizne. U nás na e-shope nájdeš aj extra úsporné A+++ sušičky. Väčšinou platí, že čím úspornejšia sušička je, tým vyššia je jej cena.

Investícia do úspornej sušičky sa z dlhodobého hľadiska určite vyplatí. Peniaze, ktoré by si ušetril za menej úsporný variant pri nákupe, ušetríš s každým použitím úspornejšej sušičky. Po niekoľkých rokoch prevádzky sa ti investícia do úspornejšej sušičky vráti. V ponuke nájdeš úsporné sušičky triedy A+ až A+++.

ÚSPORNÉ SUŠIČKY

Pokiaľ ale hľadáš sušičku, ktorú budeš používať len občas, vyplatí sa ti vyberať z tých bežnejších. Na príležitostné sušenie ti postačí sušička, ktorá nemá takú veľkú kapacitu. Ideálna bude niektorá s kapacitou 8 kg bielizne a triedou A.

SUŠIČKY S PRIEMERNOU SPOTREBOU

Nenašel si kategóriu, podľa ktorej by sis vybral? Pozri si celú ponuku sušičiek bielizne TU.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články