Ako vybrať smoothie mixér?

Smothie mixér je skvelou voľbou, ak sa chystáte vyrábať domáce šťavy z ovocia či zeleniny. Nie je to ale jeho jediné využitie. Skvele zvládne aj detské výživy alebo napríklad krémové polievky. Záleží len na vás, na čo ho budete chcieť využiť. Pozrite sa, podľa čoho si mixér na smoothie vybrať.

Príkon

Väčšina smoothie mixérov na trhu sa pohybuje v rozmedzí 250–350 Wattov. Príkon 350 W bohato stačí aj na rozmixovanie zmrazeného ovocia či zeleniny, poprípade drvenie ľadu. Slabšie prístroje môžu mať s mrazenými ingredienciami problém. Pokiaľ teda budete mixovať aj niečo mrazené, oplatí sa staviť na príkon aspoň 300 W.

Rýchlosti

Väčšina smoothie makerov má jednu rýchlosť mixovania. Tá na bežnú prevádzku úplne stačí. Dostupné sú ale aj viacrýchlostné prístroje, ktoré oceníte, ak si chcete svoje nápoje pripraviť naozaj bleskovo.

Počet nádob a objem

Hlavnou výhodou týchto mixérov je nepochybne prenosná nádoba na mixovanie, ktorá slúži aj ako fľaša. V tej najskôr všetko pohodlne zmixujete a potom len uzavriete vekom a máte lahodný nápoj so sebou. K väčšine modelov dostanete jednu prenosnú nádobu. Ak však bude smoothie maker využívať viac ľudí, môžete si kúpiť aj model s dvoma fľašami.

Smoothie mixér

Materiál nožov

Nože mixéra sú vyrobené z nerezovej ocele, takže spoľahlivo rozmixujú všetko potrebné a neotupia sa. Okrem toho tiež udržujú neutralitu chuti, takže môžete krátko po sebe mixovať jahody a uhorky bez toho, aby ste cítili zostatkovú chuť predchádzajúceho.

Farby

Smoothie mixéry sú moderné, a navyše aj štýlové doplnky každej domácnosti. To platí predovšetkým o farbách. Dostanete ich v mnohých veselých odtieňoch, ktoré vás vždy príjemne naladia. Výber farby, samozrejme, necháme úplne na vás.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články