Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Rýchlovarná kanvica je zrána často najlepším priateľom každého z nás. Kým si neurobíme kávu alebo čaj, tak jednoducho nefungujeme, aj keby sme sa postavili na hlavu. Nie je ale kanvice ako kanvice. Ak premýšľaš, ktorú si máš zaobstarať práve ty, si na správnom mieste.

Mysli na to, že keď budeš chcieť naozaj kvalitnú a rýchlu kanvicu, nemala by byť plastová. Plast totiž môže pri zahriatí smrdieť. To potom môže mať nepriaznivý vplyv aj na chuť uvarené vody.

Kanvica by ťa tiež nemala popáliť, a to ani keď práve dovarila vodu. Dnes už existujú izolačné materiály, ktoré dokážu vzniknutému teplu zamedziť v šírení. Ty tak budeš môcť v pokoji zalievať šálku s kávou alebo čajom a nebude ťa páliť ruka.

Výkon nie je všetko. Pri testovaní kanvíc v dTeste zistili, že kanvica s rovnakým príkonom často neuvarí rovnaký objem vody za rovnaký čas.

 

Chcem kanvicu pre jedného

Bývaš sám a nebaví ťa každé ráno variť minimálne 0,5 l vody, aj keď využiješ len 2 dcl? To sa nie je čomu diviť. Našťastie existujú kanvice, do ktorých nemusíš liať zbytočnú vodu navyše. Ak si často nezveš početnej návštevy, určite ti postačí malá kanvice. Vybrali sme pre teba tie najlepšie..

Zobraziť malé kanvice

Potrebujem kanvicu pre malú rodinu

Ste doma 2 alebo 3? V tom prípade potrebuješ kanvicu, ktorá zvládne uvariť pre jedného, ale aj pre celú rodinu. Ak najčastejšie varíš čaj a kávu pre všetkých, môžeš kľudne vyberať z veľkých kanvíc. Ak ale potrebuješ častejšie variť len pre 1-2 osoby, vyber si skôr kanvicu, ktorá zvláda čo najmenšiu minimálnu dávku vody na varenie.

Kanvice pro 2-3 osoby

Chcem kanvicu pre veľkú rodinu

Tu je to jednoduché. Vyberaj podľa objemu, ale taky kvality materiálu. Kovová kanvica vydrží drobné nárazy lepšie ako plastová. Ale zase je väčšinou o niečo ťažšia. Ak máš doma deti, ktoré nemajú veľkú silu, vyber si kanvicu z kvalitného plastu. Tá je väčšinou ľahší a deti sa o ňu nepopália. Inak ti odporúčame skôr kovovú.

Prezrieť si veľké kanvice

Líbí se vám tento článek?

Podobné články