Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu?

Rýchlovarná kanvica je ráno často najlepším priateľom každého z nás. Kým si neurobíme kávu alebo čaj, tak jednoducho nefungujeme, aj keby sme sa postavili na hlavu. Nie je ale kanvica ako kanvica. 

Myslite na to, že keď budete chcieť naozaj kvalitnú a rýchlu varnú kanvicu, nemala by byť plastová. Plast totiž môže pri zahriatí smrdieť. To potom môže mať nepriaznivý vplyv aj na chuť uvarenej vody.

Kanvica by vás tiež nemala popáliť, a to ani keď práve dovarila vodu. Dnes už existujú izolačné materiály, ktoré dokážu vzniknutému teplu zamedziť v šírení. Budete si tak môcť v pokoji zalievať šálku s kávou alebo čajom a nebude vás páliť ruka.

Výkon nie je všetko. Pri testovaní rýchlovarných kanvíc v dTeste zistili, že kanvica s rovnakým príkonom často neuvarí rovnaký objem vody za rovnaký čas.

Chcem kanvicu pre jedného

Bývate sami a nebaví vás každé ráno variť minimálne 0,5 l vody, aj keď využijete len 2 dcl? To sa nie je čomu diviť. Našťastie existujú rýchlovarné kanvice, do ktorých nemusíte nalievať zbytočnú vodu navyše. Ak si často nepozývate početné návštevy, určite vám postačí malá rýchlovarná kanvica.

Potrebujem kanvicu pre malú rodinu

Ste doma 2 alebo 3? V tom prípade potrebujete kanvicu, ktorá zvládne uvariť pre jedného, ale aj pre celú rodinu. Ak najčastejšie varíte čaj a kávu pre všetkých, môžete pokojne vyberať z veľkých kanvíc. Ak ale potrebujete častejšie variť len pre 1-2 osoby, vyberte si skôr kanvicu, ktorá zvláda čo najmenšiu minimálnu dávku vody na varenie.

Chcem kanvicu pre veľkú rodinu

Tu je to jednoduché. Vyberajte podľa objemu, ale tiež kvality materiálu. Kovová kanvica vydrží drobné nárazy lepšie ako plastová. Ale zase je väčšinou o niečo ťažšia. Ak máte doma deti, vyberte si kanvicu z kvalitného plastu. Tá je väčšinou ľahšia a deti sa o ňu nepopália.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články