Ako vybrať retro chladničku?

Ach, staré dobré časy, na ktoré si každý rád zaspomína. A keď už spomíname na príjemné veci, z mladosti sa nám môže vybaviť napríklad to, akoby sa zázrakom zakaždým objavila nejaká dobrota v chladničke. Niekoho potešil sladký jogurt, iného dobrá slaninka. A určite každý pozná polnočné útoky na chladničku, kedy hľadáme, aké poklady ukrýva. Pripomenúť si časy našej mladosti môžeme výberom chladničky v štýle retro. Vrátime sa do čias, kedy mali chladničky oblé tvary, boli jednoduché a jednofarebné. Zároveň však ostaneme aj v súčasnosti, kedy nám moderné technológie uľahčujú život a pomáhajú kvalitnému uchovávaniu potravín.

Čo sa týka dizajnu, je vám možno jasné, o čo v prípade retro chladničiek ide, pokúsime sa vám však vysvetliť aj ich funkčné vlastnosti.

Monoklimatická chladnička v retro štýle

Monoklimatická chladnička je jednoducho povedané chladnička bez mraziaceho priestoru - bez mrazničky. Takáto chladnička vhodná najmä pre väčšie rodiny, ktoré potrebujú viac miesta na skladovanie potravín, ale zároveň aj potraviny rýchlejšie spotrebujú, takže na ich zmrazovanie vlastne nemajú dôvod. Ak by ste predsa len časom potrebovali k monoklimatickej retro chladničke aj mrazničku, výrobcovia väčšinou ponúkajú k retro chladničkám aj mrazničky v rovnakom dizajne.

Retro chladnička s mrazničkou

Retro kombinovaná chladnička s mrazničkou je kombinácia, ktorú najviac využíva asi každý z nás. Sú to vlastne dva spotrebiče spojené do jedného celku, chladiaci a aj mraziaci priestor má oddelené dvierka. Máte na výber, či chcete mrazničku nad chladničkou alebo naopak. Retro chladnička s mrazničkou ponúka dostatočný priestor pre každodenný nákup, zároveň máte k dispozícii menší priestor na mrazenie potravín.

Retro chladnička Amica VD 1442 AM

Retro chladnička s mrazničkou Amica VD 1442 AM 

Starý dizajn, nové funkcie

Nech vás samotný názov retro chladnička nemýli. Na prvý pohľad môže chladnička vyzerať jednoducho, opak je ale pravdou. Staronové chladničky sú nabité všetkými modernými funkciami, ktoré sa postarajú o čo najdlhšie trvajúcu čerstvosť potravín a zabránia vzniku baktérií, ako napríklad ionizátor, nulová zóna, No Frost (samoodmrazovanie) alebo super mrazenie a chladenie.

Retro chladnčka Gorenje ORK192RD

Sýte farby a jednoduchý dizajn. Retro chladnička Gorenje ORK192RD

Retro chladničky zaujmú svojím jednoduchým prepracovaným dizajnom. Sú väčšinou jednofarebné, medzi najobľúbenejšie farby patrí bledomodrá, béžová, matná čierna alebo sýto červená. Na dverách chladničky sa nachádza iba páčka na otváranie a názov výrobcu, dizajn je teda naozaj veľmi jednoduchý a elegantný. Výnimkou sú iba špeciálne edície ako napríklad retro chladničky od spoločnosti Gorenje, ktorá ponúka dizajn v štýle Volkswagen minibus, kedy chladnička jemne pripomína ikonickú “hippies” dodávku od Volkswagenu.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články