Ako vybrať pracovný tablet?

Posúvanie hraníc techniky umožňuje značne si uľahčovať aj pracovné záležitosti. Avšak väčšina ľudí, keď hľadá zariadenie na prácu, tak siahne po notebooku, prípadne stolnom počítači. Prečo ale nezvážiť ako možnosť pracovný tablet?

Výkonný tablet uľahčí prácu

Tablety boli dlhý čas považované za prístroje určené len na zábavu. Častokrát to boli len väčšie alternatívy telefónov, s tou istou alebo veľmi podobnou technickou výbavou, väčším displejom a nebolo možné na nich uskutočňovať hovory. Tieto časy sú už preč a tablety sa dostali na pozíciu pracovného partnera. V ponuke tabletov nájdeme technicky výkonné stroje so 4 až 8-jadrovými procesormi, veľkou internou pamäťou, častokrát rozšíriteľnou pamäťovými kartami. Toto umožňuje pokročilé úkony ako upravovanie fotiek, strihanie videí alebo tvorbu grafických návrhov. Šikovnou vychytávkou je polohovacie puzdro so zabudovanou klávesnicou. Zariadenie tak na prvý pohľad vyzerá štýlovo. Zapisovanie, prípadne napísanie dokumentu je maličkosť. Okrem štýlovosti to umožňuje pohodlné vybavovanie e-mailov a prehliadanie internetu.

Muž s výkonným tabletom

Pracovné tablety sú výkonné zariadenia s veľkou internou pamäťou a procesormi s veľkým výkonom

Výber pracovného tabletu

Výrobcov je na trhu hneď niekoľko. Najčastejšie natrafíme na Samsung tablet alebo Lenovo tablet. Avšak ani Huawei tablety alebo Xiaomi tablety sa nedajú zahanbiť. Vyberať si môžeme z vysokých rozlíšení, kvalitných reproduktorových technológií či výkonných batérií. Záleží, na čo kladieme dôraz. Ak chcete pracovať s grafikou, vysoké rozlíšenie a citlivosť displeja nám zaručene pomôže. V prípade úpravy videí treba pozrieť aj na RAM, aby nám program nesekal. 

Ďalšou výhodou je skutočne minimálna hrúbka zariadenia, porovnateľná so zápisníkmi či zošitmi. Preto zaobchádzanie s tabletom je nenáročné a jeho každodenné prenášanie nie je žiaden problém. Kovové telo okrem lákavého vizuálu zaručuje odolnosť tabletu. Všetky tablety s Androidom majú možnosť rozšírenia pamäte až o 512 GB. 

S pracovným tabletom môžete pracovať a komunikovať kdekoľvek

Ak rozmýšľate nad zakúpením prístroja na každodennú kancelársku prácu a zároveň vyžadujete pohodlie a jednoduchosť pri prenášaní a práci, určite si pozrite našu ponuku výkonných tabletov. S najväčšou pravdepodobnosťou nájdete ideálneho a ľahko prenosného pomocníka.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články