Ako správne vybrať vhodnú práčku so sušičkou?

Ak máte dom s malou kúpeľňou alebo máte bielizeň, ktorá vyžaduje časté pranie a rýchle sušenie, mali by ste vymeniť svoju starú práčku za dobrú práčku so sušičkou. Vďaka tomu výrazne skrátite čas, ktorý strávite pri domácich prácach. Večer nastavíte práčku so sušičkou a ráno si môžete obliecť už vyprané oblečenie. 

Úspora energie pri kúpe práčky so sušičkou

Je dôležité vedieť, že práčky a sušičky ako samostatné spotrebiče sa pohybujú v rôznych energetických triedach, dokonca aj v A +++. Na druhej strane, populárne práčky so sušičkou majú triedu buď B, alebo A. Pretože vykonávajú dve činnosti v jednom zariadení, zaplatíte viac nielen pri ich nákupe, ale aj pri ich neskoršom používaní. Príklad: práčka so sušičkou triedy A používa pri praní 1,2 kWh a počas sušenia 5,44 kWh a ekvivalent triedy B 1,33 kWh a 5,6 kWh. Pozor! Práčky so sušičkou majú samostatné triedy energie na pranie a sušenie.

Pri funkcii sušenia sa nemusíte obávať ani väčšieho množstva vypranej bielizne. Kvalitná práčka so sušičkou alebo sušička ľahko vysuší vaše oblečenie a ešte si môžete vybrať, či bude určené na žehlenie, alebo pripravené priamo na uloženie do šatníka. Bielizeň sa môže sušiť v ekologickom režime, pri nízkej teplote alebo s nastavením špecifických minút: 120, 60 alebo 30 minút.

Kedy je vhodná práčka a kedy práčka so sušičkou?

Prvá vec, ktorú musíte mať na pamäti, je to, že keď porovnáte práčku a práčku so sušičkou za rovnakú alebo podobnú cenu, najčastejšie nájdete rozdiel v tom, že práčka bude mať viac pracích programov alebo prídavných funkcií. Ak by ste chceli rovnaké funkcie a programy v práčke so sušičkou, museli by ste potom zaplatiť podstatne viac.

Práčka so sušičkou je skvelým riešením pre byt s malou kúpeľňou, v ktorej nie je dostatok miesta na dva samostatné spotrebiče. Ušetríte tak aj na účtoch za elektrinu, pretože dve zariadenia spotrebujú viac elektriny ako jedno.

V rodinnom dome môžete mať dva samostatné spotrebiče: docielite tak, že práčka a sušička dosiahnu efektívnejšie výsledky. Pozrite si všetky dostupné práčky a sušičky na okay.sk .

Líbí se vám tento článek?

Podobné články