Ako vybrať písací stôl

Skôr ako si začnete vyberať stôl, mali by ste mať jasno v tom, ako často pri stole budete pracovať, či chcete na stole mať aj počítač, koľko máte na stôl miesta a koľko peňazí chcete investovať. Na základe týchto kategórií sme pre vás nachystali ponuku, vďaka ktorej bude váš výber pohodlnejší.

Pri stole pracujem často

Ak budete pri stole pracovať denne, mali by ste investovať do kvalitnejších materiálov a väčšieho priestoru. Vďaka tomu sa vám bude pracovať lepšie a nebudete musieť robiť kompromisy kvôli nedostatku miesta. Okrem toho tiež kvalitnejší stôl unesie väčšiu záťaž, takže naň môžete pokojne odkladať aj kopu šanónov a iných potrebných vecí. Ak vám stačí písací stôl široký 80-120 cm, vyberať môžete z kategórie Štandardné. Ak chcete viac priestoru, vyberte dlaždicu Široké.

Pokiaľ budete chcieť na kancelárskom stole mať aj počítač, zvoľte si radšej širší, ale hlavne dostatočne hlboký stôl. Odporučená vzdialenosť od obrazovky je totiž minimálne 60 cm. 

Nachystali sme pre vás 3 kategórie kvalitných stolov na každodennú prácu:

  • Štandardné, kde nájdete stoly široké 80-120 cm 
  • Vhodné pre PC, kde nájdete stoly s hĺbkou aspoň 70 cm
  • Široké, teda širšie než 120 cm s dostatkom miesta 

   

 

 

Pri stole pracujem len občas

Pre vás budú nároky na kvalitu a dostatok priestoru menej dôležité, takže môžete uprednostniť cenu a vzhľad nad praktickosťou

Vybrať si môžete z malých, štandardných a veľkých stolov. Jednotlivé kategórie sme pre vás pripravili dopredu. Medzi malé stoly patria všetky, ktoré sú užšie než 80 cm. Štandardné sú široké 80–120 cm a veľké sú širšie ako 120 cm

 

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články