Ako vybrať pánsky holiaci strojček

Elektrické holiace strojčeky sa v slovenských domácnostiach s mužmi tešia stále väčšej priazni. Ich hlavnou výhodou je úspora času a pohodlie, ktoré svojim užívateľom prinášajú. Pri výbere je dôležité venovať pozornosť holiacemu systému, systému napájania, vodotesnosti holiaceho strojčeka a ďalším vlastnostiam.

Ako vybrať pánsky holiaci strojčekHoliaci systém pre každý typ fúzov

V konečnom súčte existujú dva holiace systémy, ktoré výrobcovia strojčekov využívajú. Planžetový systém je vhodný na holenie kratších fúzov a odporúča sa predovšetkým mužom, ktorí sa holia často. Tento holiaci systém je založený na vibrácii nožov pod planžetami, ktorých pohybom dochádza k holeniu.

Planžetové systémy môžu mať aj niekoľko planžiet a veľmi zjednodušene možno tvrdiť, že čím viac planžiet holiaci strojček má, tým dôkladnejšie a rýchlejší je výsledné oholenie. Frézkové strojčeky fungujú na základe rotačných pohybov jednotlivých hláv.

Aby bolo oholenie lepšie, bývajú u drahších modelov holiace hlavy výkyvné, čo umožňuje dokonale kopírovať obliny a tvar každej tváre. Tým sa znižuje tlak na pokožku a predchádza sa tak aj nepríjemnému podráždeniu a začervenaniu pokožky. Frézkové strojčeky sú schopné lepšie si poradiť s dlhšími a tvrdšími fúzmi.

Napájanie vyberajte starostlivo

Podľa spôsobov napájania môžeme holiace strojčeky rozdeliť do troch kategórií na akumulátorové, sieťové a batériové. Akumulátorové holiace strojčeky sú zrejme najrozšírenejším variantom vďaka svojej praktickosti. Strojček môže fungovať bez pripojenia do elektrickej siete, ale je možné ho kedykoľvek k zásuvke pripojiť.

Ak by sa vám teda stalo, že by sa počas holenia strojček vybil, neznamenalo by to koniec začatej práce. Naopak, strojček stačí len pripojiť do elektrickej siete a smelo pokračovať ďalej. Sieťový holiaci strojček vyžaduje pre svoje správne fungovanie permanentné pripojenie k elektrine.

Ak vám nevadí, že by ste sa museli holiť vždy niekde v dosahu zásuvky, pokojne zvoľte sieťový holiaci strojček; nie je potrebné ho nabíjať a vždy po zapojení do siete je pripravený pracovať. Batériové holiace strojčeky sú skôr okrajovou záležitosťou a príliš často na ne nenarazíte. Ich prevádzku na baterky oceníte predovšetkým pri ďalekých výletoch mimo dosahu elektrickej siete, napr. pod stanom.

Aj holiaci strojček vyžaduje údržbu

Bez určitej starostlivosti a údržby nevydrží nič večne. Rovnaké je to aj u holiacich strojčekov. Nároky na údržbu síce nie sú nijako vysoké, ale aspoň pravidelné čistenie by ste mali strojčeku dopriať. Väčšinou je so strojčekom dodávaný štetček slúžiaci práve na odstránenie oholených fúzov z útrob strojčeka.

Pri lacnejších modeloch je nutné zložiť planžetu alebo odklopiť kryt frézkových hláv. Ak je váš model vodotesný, môžete ho pohodlne vypláchnuť prúdom teplej vody. Drahšie modely sa dokonca dodávajú s čistiacimi stanicami alebo majú samočistiacu funkciu, ktorá vykoná všetku údržbu strojčeka za vás.

Ďalšie funkcie holenie spríjemňujú

Už spomínaná vodotesnosť je veľmi zaujímavá, pretože je strojček možné používať aj v sprche a pod. Rýchlonabíjanie je zasa dobré, ak strojček používate veľmi často a nechcete ho príliš dlho nabíjať. Ak si vytvárate svoj osobitý štýl a so svojimi fúzy sa radi vyhráte, celkom iste oceníte zastrihávač, s ktorým vytvarujete kotlety, briadku a ďalšie.

Ak máte tvrdé fúzy a rozhodli ste sa pre frézkový systém, venujte pozornosť tiež rýchlosti otáčok. Pokiaľ udržujete fúzy v určitej požadovanej dĺžke, iste oceníte predsádku, pomocou ktorej fúzy ľahko upravíte do požadovanej dĺžky.

Ponuka holiacich strojčekov

Chcete vedieť ešte viac? Napíšte profesorovi OKAY!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články