V zdravom tele zdravý duch. Ako si vybrať ten správny odšťavovač?

Pred samotným výberom odšťavovača je potrebné si ujasniť, čo chcete odšťavovať, ako často odšťavujete, ale aj mnohé iné potreby. Napríklad aj to, či si želáte, aby bola šťava maximálne zdravá, alebo vám skôr ide len o chuť. Ak sa zamýšľame nad tým, ktorý odšťavovač je najlepší, na toto neexistuje jednoznačná odpoveď. Ale existuje niekoľko kľúčových vlastností, ktoré vám pomôžu správne sa rozhodnúť.

Ako na odšťavovač? Pozrite sa na tieto jednoduché triky

Primeraná obsluha

Ak si vyberiete zložitý odšťavovač, veľmi rýchlo vás prestane práca s ním baviť. Zvyčajne sa skladá zo 4 až 7 častí, preto je vhodné si vytvárať svoj systém, ako ho čo najrýchlejšie vyčistiť.

Doba odšťavovania a odolnosť

Odšťavovače sú zvyčajne ponúkané s dlhšou zárukou ako je zákonná dvojročná. Troj- alebo štvorročná záruka obvykle potvrdzuje to, že výrobca je skutočne kvalitný a na jeho výrobky je spoľahnutie. Dôležitým ukazovateľom je tiež cena. Ak chcete kvalitný odšťavovač, pripravte sa siahnuť hlbšie do peňaženky a tiež si pozrite recenzie alebo odporúčania na internete.

Materiál a životnosť

Odstredivky sú vystavované častému opotrebovaniu, avšak to neznamená, že ich kvalita je nízka. Pri odstredivých odšťavovačoch je najpodstatnejšie sito. Dôležité je sústrediť sa na filtre, ktoré sú vyrobené z mikrosieťoviny a majú veľa rôznych otvorov.

Veľkosť nádoby na šťavu a odpad

Pri odšťavovaní nie je vždy nevyhnutné použiť len veľkú nádobu. Ak si prevažne odšťavujete len pre seba, voľba je jednoznačná. Využijete menšie a komfortnejšie odšťavovače.

Výťažnosť a hlučnosť

Vysoko kvalitný odšťavovač vie poskytnúť viac ako o ¼ šťavy, čo znamená, že pri menej kvalitnom odšťavovači minieme jednu celú štvrtinu šťavy úplne zbytočne. Tým neušetríme absolútne žiadne financie. I keď hlasitosť by pri kúpe nemala byť na prvom mieste, až doma zistíte, aké je nepríjemné vlastniť príliš hlučný odšťavovač. Všeobecne platí, že čím je odšťavovač rýchlejší, tým je nanešťastie hlučnejší.

odšťavovač

Líbí se vám tento článek?

Podobné články