Vážení zákazníci, 1. mája platí na všetkých predajniach štandardná otváracia doba.

x

Ako vybrať navigáciu do auta

Ako vybrať navigáciu do autaAk v automobile nemáte zabudovanú navigáciu od výrobcu a túžite po nej, riešením je kúpa prenosnej navigácie, ktorá môže byť dokonca praktickejšia. Oproti zabudovaným navigáciám je lacnejšia, prenosná, často modernejšia a nie je lákadlom pre zlodejov.

Navyše moderne prenosnú navigáciu môžete v cieľovej destinácii využiť pri peších cestách alebo pri cyklistike. Ďalšou nespornou výhodou je, že navigačný prístroj si môžete pred samotnou kúpou ohmatať a vyskúšať, či vám bude vyhovovať jeho ovládanie a dodávané mapové podklady. Niektoré modely nedokážu registrovať opisné čísla a konkrétne české adresy hľadajú len podľa čísel orientačných, ktoré sa vyskytujú iba vo väčších mestách. Kvalitu navigácie spoznáte nielen podľa funkčnej výbavy, ale aj podľa kvality spracovania a použitých materiálov.

Základné kritérium pre výber navigácie je obstarávacia cena. Najprv si je dobré stanoviť finančný strop a v tejto cenovej relácii hľadať pre vás najvhodnejší model. Od ceny sa totiž odvíja veľkosť displeja (udáva sa v palcoch) a výbava. Skúsenejších bude zaujímať rozlíšenie displeja (čím viac bodov, tým jemnejší obraz), výkon procesora, veľkosť vnútornej pamäte či možnosť rozšírenia o pamäťové karty. Často podceňovaným aspektom pri výbere navigácie je výdrž batérie či ďalšie užitočné funkcie (BlueTooth, TV tuner, Mp3 atd.).

Ponuka navigacii do auta

Potrebujete poradiť? Napíšte profesorovi OKAY!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Garmin Camper 660LMT-D

291,57 

s DPH 349,90 

Garmin dezl 770LMT Lifetime

382,48 

s DPH 459,00 

MIO Spirit 5400 mapy Lifetime Full Europe

87,50 

s DPH 105,00 

Mio Navman 5000 LT EU Lifetime

83,32 

s DPH 99,99 

Nákupný košík

0 ks / 0,00