Ako vybrať mrazničku

Prejdeme si spolu najdôležitejšie parametre, na ktoré by si sa pri výbere mrazničky mal zamerať. Najskôr by si si mal ujasniť, do ako veľkého priestoru mrazničku potrebuješ umiestniť a koľko potravín v nej chceš uchovávať. Podľa toho si potom vyberieš typ a veľkosť. Odporúčame zamerať sa aj na energetickú triedu.

Aký typ mrazničky si vybrať?

Existujú dva základné typy mrazničiek: pultová a šuplíková. Každý typ má svoje výhody a nevýhody. Šuplíková mraznička je v domácnostiach bežnejšia. Potraviny sú v ňej rozdelené do prehľadných zásuviek, takže môžeš ľahko oddeliť mäso od zeleniny. Šuplíkové mrazničky navyše nezaberajú toľko miesta, pokiaľ ide o šírku a hĺbku spotrebiča. Takže ak potrebuješ mrazničku umiestniť do úzkeho, ale vysokého priestoru, je pre teba šuplíková mraznička jasná voľba.

Prezrieť si šuplíkové mrazničky

Pultové mrazničky sú častejšie k videniu v predajniach potravín. Mávajú lepšie izolačné vlastnosti a tým pádom sú energeticky výhodnejšie. Navyše ich kapacitu nerozdeľujú šuplíky, takže môžete naplno využiť celý objem mrazničky na uskladnenie potravín. Tento typ ale nie je vhodný pre starších ľudí a ľudí, ktorí majú problémy s chrbtom, pretože sa k nej človek musí ohýbať. Na druhú stranu sa pri otvorení potraviny nestačia zahriať, ležia totiž až na dne. Tým pádom sú lepšie konzervované a zmrazené vydržia dlhšie.

Prezrieť si pultové mrazničky

Akú veľkú mrazničku si mám vybrať?

Než si vyberieš konkrétny model mrazničky, zameraj sa na kapacitu. V ponuke nášho e-shopu nájdeš mrazničky s kapacitou 30-500 l. Snaž sa čo najpresnejšie odhadnúť, koľko litrov ti bude stačiť na uloženie potravín. Pamätaj na to, že plná mraznička funguje výrazne lepšie ako prázdna. Takže ti odporúčame nenechávať si pri odhade potrebnej kapacity prílišnú rezervu. Všeobecne by ti malo stačiť 40-60 l na osobu. Väčšia kapacita štandardne znamená vyššiu spotrebu elektriny na chladenie. Takže menšia, ale plná mraznička je výhodnejšia ako väčšia, ale poloprázdna. Pripravili sme pre teba tri kategórie mrazničiek: malé - do 150 l, stredné - 150-250 l a veľké s kapacitou viac ako 250 l.

Malé mrazničkyStredné mrazničkyVeľké mrazničky

Aký vplyv má energetická trieda?

Rozhodne nepodceňuj energetickú triedu. Ponúkame mrazničky v triedach A+, A++ a A+++. Energeticky najvýhodnejšie sú samozrejme mrazničky s označením A+++. Rozdiel spotreby medzi energetickými triedami je približne 30 %. Aj keď majú najúspornejšie mrazničky vyššiu obstarávaciu cenu, oplatí sa do nich investovať. Mysli na to, že mraznička je zapnutá nepretržite, takže sa rozdiel v spotrebe elektriny naozaj prejaví. Vyber si z najúspornejších mrazničiek v našej ponuke.

Úsporné mrazničky

 

Tipy navyše

Pamätaj na to, že aby mraznička fungovala správne, potrebuje miesto. To znamená, že by mala mať predovšetkým za zadnou stenou aspoň 30 cm miesta. Tým sa zabezpečí dostatočné odvetrávanie teplého vzduchu, ktorý vzniká pri chladení vnútra mrazničky.

Mrazničku drž čo najďalej od kúrenia. Pokiaľ bude mraznička blízko kúrenia, bude musieť potraviny vnútri chladiť oveľa častejšie. Tým pádom samozrejme spotrebuje viac energie a ty to spoznáš na účte za elektrinu.

Pokiaľ môžeš, daj mrazničku do miestnosti, v ktorej nebýva horúco. Vyššia teplota v miestnosti znamená vyššie nároky na chladenie. A to znamená väčšiu spotrebu elektriny. Väčšina mrazničiek určených pre náš trh je navrhnutá pre okolie s teplotou 16-32 ° C. To sa snaž dodržať.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články