Ako vybrať mikrosystém alebo vaše steny si zaslúžia kvalitný zvuk

Aj steny vášho domu majú uši. Doprajte im preto kvalitný zvuk a kúpte si osvedčený mikrosystém či minisystém v Okay. V súčasnej dobe sa tento sortiment už tak rozšíril, že patrí do základného vybavenia skoro každej domácnosti. Už ste si aj vy zaobstarali svojho favorita? U nás nájdete veľkú škálu výrobkov od základných modelov až po tie perfektne vybavené, ktoré dokážu pokryť požiadavky aj tých náročnejších zákazníkov. Medzi najobľúbenejších výrobcov mikrosystémov patria Sony, Phillips, LG a Panasonic.

Podľa čoho vybrať mikrosystém?Mikrosystém Panasonic SC-AKX710E

Mikrosystémy obvykle vyberáme podľa toho, či:

  • Prehrávajú CD
  • Prehrávajú DVD (samozrejme CD)
  • V súčasnosti sa na trhu stretneme aj s mikrosystémami, ktoré prehrávajú Blu-ray (samozrejme CD aj DVD)

Stále máte doma staré kazety a na nich nahrané napríklad hlasy svojich detí? Potom možno oceníte kazetovú mechaniku, ktorá už dnes patrí k mimoriadnej výbave a hodí sa práve skôr pre tých, ktorí uchovávajú na kazetách veľké množstvo audio obsahu.

Mikrosystémy môžete vyberať aj podľa dizajnu, veľkosti, niektoré je možné zavesiť na stenu a niektoré dokonca zvládnu nahradiť domáce kino. A vďaka nášmu user-friendly filtru možno ľahko vybrať výrobcu či kombinovať parametre na základe vašich požiadaviek. A čo je možno najzaujímavejšie? Môžete si zaškrtnúť tiež príznak tovaru, ako je akcia, maxizľava alebo náš tip, vďaka ktorému sa vám bez dlhého hľadania zobrazí najvýhodnejšia ponuka.

Aká je štandardná výbava mikrosystémov?

Mikrosystémy s CD

Štandardná výbava mikrosystémov s CD:

  • Prehrávanie diskov CD, CD-R/RW, formátov MP3 či WMA, FM či FM/AM tuner s/bez RDS, umožní zobrazovanie názvov staníc, hraných pesničiek alebo napr. aj zobrazenie žánru.

Mikrosystémy s DVD

Štandardná výbava mikrosystémov s DVD:

  • Prehrávanie diskov DVD, DVD-R/RW, DVD + R/RW, CD, CD-R/RW a formátov MP3 či WMA, JPEG a DivX (XviD), FM či FM/AM tuner s/bez RDS a s/bez predvolieb.

Ekvalizér

Veľké množstvo mikrosystémov ponúka ručné nastavenie ekvalizéra (zvýraznenie basov, nastavenie výšok). Niektoré modely už môžu mať aj dopredu prednastavené režimy (pop, jazz, rock atď.) Pri drahších modeloch je kladený dôraz na kvalitu zvuku, a preto väčšinou mávajú manuálne nastavenie ekvalizéra.

Vstupy

Pri typoch s CD aj DVD je veľa využívaný USB vstup, ktorý umožňuje prehrávanie formátov MP3, WMA, prípadne tzv. CD ripping (nahrávanie CD cez USB vstup do MP3 formátu). Ďalej je tu tiež možnosť pripojenia cez USB kábel aj Apple iPod/iPhone alebo tiež MP3 prehrávač cez predný audio vstup (konektor jack 3,5 mm).

Výstupy

Jedná sa predovšetkým o DVD mikrosystémy, ktoré majú k dispozícii rôzne výstupy:Mikrosystém Panasonic SC-HC200EG

  • Video výstupy

Jedná sa o štandardný kompozitný výstup (konektor cinch), ďalej sa tu môže použiť scart, či komponentný výstup (tvorený 3x cinch konektorom pre kvalitný prednes obrazu).

Vyskytuje sa až od strednej kategórie mikrosystémov. Je to jedna z možností najkvalitnejšieho pripojenia, ktorá vám umožní excelentnú kvalitu obrazu na plochých televízoroch a tiež upscaling DVD videa (rozlíšenie 1080p).

Niektoré modely sú priamo vybavené subwooferom, ktorý zaisťuje kvalitnejší prednes hlbokých tónov pre ešte hlbší zážitok. Ostatné DVD mikrosystémy môžu mať pre tento reproduktor zabudovaný výstup.

Rada na záver

Pri výbere týchto kompaktných prenášačov zvuku dbajte na to, že čím je miestnosť väčšia, tým by ste si mali vyberať z výkonovo silnejších mikrosystémov. Avšak treba podotknúť, že nie vždy väčší výkon znamená kvalitnejší zvuk.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Panasonic SC-HC200EG

99,00 

bez DPH 82,50 

Panasonic SC-HC200EG

99,00 

bez DPH 82,50 

Mikrosystém Panasonic SC-PMX90EG-K

269,00 

bez DPH 224,16 

Blaupunkt MS30BT EDITION

94,90 

bez DPH 79,08 

Panasonic SC-PM250EC-S

93,90 

bez DPH 78,25