Ako vybrať kreslá do obývačky?

So slovom kreslo si väčšina z nás spojí oddych a relax. Nakoľko kreslo zvykne bývať v obývačke, najčastejšie z neho sledujeme televízor, prípadne čítame knihy alebo na ňom jednoducho oddychujeme. Môžeme si ho umiestniť aj do kuchyne alebo jednoducho tam, kde najčastejšie a najradšej relaxujeme. Nenadarmo sa hovorí, že je kreslo tým najpohodlnejším miestom v byte.

Kreslá do obývačky aj kuchyne

Ako si ale vybrať správne kreslo? V prvom rade ide o komfort. Kreslo, teda fotelka, na ktorej budete tráviť čas, musí byť skutočne pohodlná. Kreslo do obývačky, tv kreslo či kreslo na čítanie, musia byť navrhnuté tak, aby ste si na ňom čo najlepšie oddýchli. Máte dve hlavné možnosti. Buď si zvolíte poťah na kreslo alebo klasické kožené kreslo, ktoré poznáme z minulosti, prípadne tiež môžete zvoliť kreslo z ekokože. Pokiaľ sú v rodine deti alebo domáce zvieratá, je vhodné zvoliť fotelky z takých látok, ktoré sa ľahko udržiavajú a nie sú náročné na čistenie. V takom prípade je správnou voľbou koža. V opačnom prípade môžete rozmýšľať nad látkovým materiálom. Zvoliť môžete jednofarebné alebo viacfarebné dizajnové kreslo, ktoré bude v izbe tým správnym doplnkom. Mnoho vzorov sa vyznačuje rôznymi výškami operadla, hĺbkami sedadla a výplňami vankúšov, ktoré umožňujú osobný komfort. Či už je vašou preferenciou kreslo ušiak s vysokým operadlom , ktoré vás udrží vo vzpriamenej polohe, pohodlné hojdacie kreslo alebo polohovateľné kreslo, v ktorom môžete byť v poloľahu, určite si zo širokej ponuky na trhu vyberiete. Dnes dokonca existuje aj závesné kreslo, ktoré si môžete zvoliť v prípade, že je vaša obývačka dostatočne veľká a ponúka vám aj takúto možnosť. Správne kreslo by malo byť pevné, malo by sa z neho dať ľahko dostať a ruky by mali byť pohodlne opreté na lakťových opierkach. Nevyberajte si také, ktoré je príliš nízko či príliš mäkké, po dlhšom čase by vám to mohlo spôsobovať problémy. V prípade hojdacieho kresla je tiež veľa prevedení, no nie až toľko, ako pri klasických pevných fotelkách. Takéto relaxačné kreslo však pôsobí veľmi upokojujúco a na relaxovanie sa považuje za najvhodnejšie.

tv kreslokreslo vajíčkozávesné kreslomoderné kreslohojdacie kreslo

Ako zladiť moderné kreslá?

Pri výbere kresla tiež treba brať ohľad na ostatné kusy nábytku. V obývačke ide predovšetkým o sedačku. Ak je napríklad pohovka vo výraznom farebnom prevedení, kreslo zvoľte nenápadnejšie a v jemnejších tónoch. Naopak, ak máte pohovku v neutrálnych farbách, moderné kreslo môže byť výrazným dizajnovým doplnkom, ktorý miestnosť rozžiari. Tento kontrast bude pôsobiť zaujímavo. Tak isto postupujte aj pri kresle, ktoré chcete umiestniť do kuchyne. Tu však už nemusíte brať až taký ohľad na ostatné kusy nábytku. Vhodné je len zachovať jednotný štýl, v ktorom máte kuchyňu zariadenú. Väčšinou sa jedálenské kreslá umiestňujú do rohov miestností. V prípade, že chcete zvoliť hojdacie kreslo, musíte mať okolo neho priestor. Na to netreba zabúdať.

Cena v tomto prípade nehrá takmer žiadnu úlohu. Na tomto kuse nábytku sa neoplatí šetriť. Obchody ponúkajú aj lacné kreslá a sľubujú pohodlie, no vy najlepšie musíte vedieť, ako sa v kresle chcete cítiť. Preto je najlepšie kreslo si najskôr vyskúšať v niektorej z našich predajní a až potom nakupovať. Tento kus nábytku sa zaručene stane vaším obľúbeným, preto si na výbere dajte záležať.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Kreslo ušiak Flo béžová

208,00 

bez DPH 173,33 

Kreslo ušiak Casis sivá

265,00 

bez DPH 220,82 

Moderné kreslo Belize sivá, biela

89,00 

bez DPH 74,16 

Kožené kreslo Luxor hnedá

531,00 

bez DPH 442,48 

Kreslo ušiak Casis béžová

279,00 

bez DPH 232,49 

Kreslo ušiak Flo hnedá

208,00 

bez DPH 173,33