Ako vybrať kávovar na kapsule

Káva sa stala neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Sprevádza naše každodenné posedenie s priateľmi, obchodné jednania a niekto si nedokáže deň bez kávy ani predstaviť. Veľmi modernými sa v poslednej dobe stali kapsule do kávovaru, ktoré vám domov prinášajú pravé talianske espresso, cappuccino s bohatou mliečnou penou a ďalšie kávové špeciality na espresse založené.

U týchto kávovarov si však musíme pripustiť jednu skutočnosť. Kávovar na kapsule nie je najekonomickejšia voľba. Ak chcete piť kávu denne po hektolitroch a veľmi zohľadňujete náklady, vyjde vás zrejme ekonomickejšie bežný automatický kávovar. Na druhej strane však stratíte všetky výhody kapsulového kávovaru a tých nie je málo.

Silné a slabé stránky

Ekonomika prevádzky je jedinou slabou stránkou kávovaru na kapsule. Jeho zaobstaranie inak nie je nijak zvlášť nákladné a samotný prístroj môže byť skutočne extrémne kompaktný. Jeho obsluha je veľmi jednoduchá a prakticky stačí len doliať vodu a stlačiť tlačidlo. Pri príprave nehrozí ani riziko zašpinenia a navyše je celý proces veľmi rýchly a spravidla máte svoju kávu pripravenú do minúty.

Kapsule ako také navyše zaručia, že káva z nich bude mať vždy konštantnú kvalitu a doma tak môžete mať množstvo druhov káv, avšak ku každému druhu kávy budete mať vždy správne ingrediencie, v správnom pomere a vždy správne namleté. Kávovary na kapsule navyše nevaria len kávu, ale existujú tu i ďalšie možnosti ako napríklad čaje a čokolády, iné zase bez problémov zvládajú latte macchiato.

Podľa čoho vyberať kapsulový kávovar?

Pri výbere kávovaru na kapsule je dôležité zamerať sa predovšetkým na vlastnosť, ktorá je pre vás pri výbere kľúčová. Predovšetkým navrhujeme zamerať sa na šírku sortimentu kapsúl a druhov nápojov, ktoré by vám bol váš nový kávovar schopný pripraviť. Dostupnosť kapsúl už nepredstavuje tak kľúčový problém, pretože môžete využiť široký výber kapsúl do kávovaru aj v našom e-shope. Ak však chcete vo vašom kávovare pripravovať cappuccino či latté, je nutné, aby mal kávovar napeňovač mlieka.

Ak si teda chcete vychutnať kvalitnú kávu v pohodlí domova bez zbytočných starostí, miešanie ingrediencií a ďalších zbytočných prekážok, tak jednoznačne odporúčame zakúpiť moderný kávovar na kapsule. Stane sa ozdobou vašej kuchyne a vďaka modernému dizajnu a čistote svojej prevádzky ho pokojne môžete mať i v obývačke. 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články