Ako vybrať indukčnú varnú dosku

Indukčné varné dosky sú veľmi dobrou investíciou. Ich účinnosť je 90 %, čo je o 30 % viac než pri klasickej sklokeramickej doske. Budete tak môcť nielen rýchlejšie variť, ale navyše aj ušetríte za energiu. Oproti plynovým varičom je plocha indukčnej dosky horúca len pod nádobou. Pri varení sa teda nespálite. Na varenie na indukciách budete potrebovať riad s feromagnetickým dnom (udrží sa na nich magnet). To je označené špirálou (viď obrázok). Ako teda indukčnú dosku vybrať?

Chcem indukciu do bytu

Ak bývate v byte, mali by ste si vyberať z indukčných dosiek, ktorým stačí zdroj 230 V. Pravdepodobne totiž nemáte prístup k trojfázovej zásuvke. To ale nie je žiadna tragédia. Aj tak máte na výber zo širokej ponuky. Aj keď si nekúpite najvýkonnejšiu indukčnú dosku na trhu, budete môcť variť podstatne rýchlejšie ako na plyne či sklokeramike.

Indukčné dosky do bytov

Chcem indukciu do rodinného domu

Máte výhodu najširšieho výberu. Ak doma môžete indukčnú dosku zapojiť aj do trojfázovej zásuvky, pokojne si vyberajte aj z tých najvýkonnejších. Budete prekvapení, ako rýchlo na týchto doskách uvaríte. V rýchlosti varenia vody sa vyrovnajú rýchlovarným kanviciam. Pri smažení budete mať olej rozohriaty raz-dva. Skrátka, v kuchyni už sa nebudete musieť zdržiavať.

Indukčné dosky do domov

Varím pre pár ľudí

Je vás doma len pár, alebo ste dokonca sami? Potom určite nemusíte kupovať obrovskú indukčnú dosku so štyrmi platničkami. Bude vám bohato stačiť nejaká s dvoma až tromi. Aj tak budete mať dostatok priestoru pre pohodlné varenie. Vďaka menším rozmerom indukčnej dosky navyše ušetríte miesto v kuchyni.

Malé indukčné dosky

Varím pre veľa ľudí

Pre vás bude ideálna indukčná doska, ktorá zvládne aj viac hrncov a panvíc naraz. Mali by ste vyberať takú, ktorá má štyri platničky, aby ste mohli v kuchyni pohodlne variť aj pre celú rodinu. Pre bleskové uvarenie väčšieho množstva polievky budete potrebovať dosku s príkonom okolo 7 000 W. Nemusíte sa ale báť vysokej ceny, pretože takú dosku dnes kúpite aj za 200 €.

Veľké indukčné dosky

Chcem indukciu za rozumnú cenu

Aj keď máte obmedzený rozpočet, určite si vyberiete. Dnes už cena indukčných dosiek klesla tak nízko, že si ju môže domov kúpiť naozaj každý. Priemerne indukčná doska stojí asi 260 €. Určite si ale vystačíte aj menším objemom peňazí a aj tak budete s nákupom veľmi spokojní. 

Indukční desky za dobrou cenu

Chcem špičkovú indukčnú dosku

Ak chcete mať vždy to najlepšie, môžete si vybrať z ponuky špičkových indukčných dosiek. Samozrejme, ide o to najkvalitnejšie a najnovšie, čo medzi indukciami aktuálne nájdete.

Špičkové indukční desky

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Indukčná varná doska Gorenje IS645BG

377,90 

bez DPH 314,90 

Indukčná varná doska MORA VDIT 657 FF

379,00 

bez DPH 315,82 

Indukčná varná doska Beko HII 64500 FHT

370,00 

bez DPH 308,32 

Indukčná varná doska Gorenje IT640BX

219,00 

bez DPH 182,49