Ako vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Bezdrôtové slúchadlá sú čoraz populárnejšie oproti káblovým slúchadlám. Na trhu je veľa modelov bezdrôtových Bluetooth slúchadiel od mnohých výrobcov. Na čo je vhodné sa zamerať pri ich výbere okrem značky a ceny?

Typy a konštrukcia

V prvom rade je potrebné sa rozhodnúť medzi malými štupľovými slúchadlami do uší alebo klasickými mušľovými slúchadlami cez hlavu s robustnejšou konštrukciou. Ak chcete prenášať slúchadlá vo vrecku, tak lepšou voľbou sú slúchadlá do uší. Ich poškodeniu vo vrecku sa dá zabrániť kúpou malej prenosnej taštičky, ak nie je priamo súčasťou balenia so samotnými slúchadlami. Mušľové slúchadlá cez hlavu naopak zaberajú viac miesta, ale to sa dá vyriešiť ich nosením okolo krku.

Ak patríte k športovým typom a radi napr. beháte, tak nie je pravda, že štupľové slúchadlá do uší sú jedinou možnosťou. Sú síce často využívané pri športoch, ale stále stojí za zváženie aj kúpa slúchadiel cez hlavu so zátylkovým mostom, ktoré majú záchytný rám v oblasti krku.

Športové slúchadlá so záchytným káblom okolo krku

Športové slúchadlá najčastejšie nájdeme v štupľovom vyhotovení

Ďalej môžete voliť medzi uzavretou, polouzavretou a otvorenou konštrukciou slúchadiel. Ak nemáte radi skreslenie, ale čistý, autentický zvuk, tak odporúčame slúchadlá s otvorenou konštrukciou. Otvorená konštrukcia však prepúšťa hluk z a do okolia. Ak teda nechcete obťažovať, napr. okoloidúcich, slúchadlá s uzavretou konštrukciou sú tie pravé. Tie zvuk nielenže neprepúšťajú, ale aj tlmia zvuk okolia. Polouzavretá konštrukcia je kompromis medzi otvorenou a uzavretou.

Pohodlnosť

Slúchadlá by mali sedieť dostatočne pevne, aby zostali na mieste, ale nie tak pevne, aby spôsobovali nepohodlie. Náušníky by mali slúžiť ako poduška pre uši, ale nemali by ich prehrievať. Slúchadlá s ľahkou konštrukciou nezaťažujú uši a hlavu a poskytujú väčší komfort.

Izolácia

Skontrolujte zvukovú izoláciu slúchadiel. Toto pravidlo platí pri všetkých slúchadlách. Slúchadlá, ktoré efektívne blokujú vonkajší zvuk, prinášajú užívateľovi väčší zážitok z počúvania hudby alebo hrania hier. Zároveň nemusíte v autobuse pridávať hlasitosť, aby ste počuli obľúbenú pesničku. Štupľové slúchadlá zvyknú mať lepšiu zvukovú izoláciu ako mušľové, vďaka ich samotnej konštrukcii. Prípadne voľte kúpu slúchadiel s funkciou potlačenia hluku.

JBL slúchadlá cez hlavu

JBL slúchadlá sú nielen štýlové, ale poskytnú aj zvukovú izoláciu od okolitých zvukov

Zvukový rozsah

Nezabudnite pri kúpe slúchadiel skontrolovať ich frekvenčný rozsah. Širší frekvenčný rozsah znamená lepšie rozpoznanie vrstiev zvuku. Odborníci odporúčajú kupovať slúchadlá vo frekvenčnom rozsahu od 10 Hz do 25 000 Hz, aby ste neprišli o žiadnu frekvenciu. Navyše, slúchadlá s meničmi 40mm + sú zárukou kvalitného reproduktoru.

Výdrž batérie

Pri výbere bezdrôtových slúchadiel by ste mali pozerať na výdrž batérie. Čím väčšia výdrž batérie, tým dlhšie môžete počúvať obľúbenú hudbu, pozerať filmy alebo hrať hry. Štandardná dĺžka výdrže batérie na jedno nabitie u bezdrôtových slúchadiel je 8 až 11 hodín. Ak patríte k užívateľom, ktorí zabúdajú dobiť slúchadlá, tak budú slúchadlá s výdržou batérie 20 hodín a viac skvelou voľbou. Tieto slúchadlá môžu byť cenovo drahšie, ale ich výdrž stojí za investíciu.

Nabíjacie puzdro na slúchadlá

Puzdro na slúchadlá neslúži len na ich uschovanie, ale častokrát aj na nabíjanie

Vzdialenosť

Bezdrôtové Bluetooth slúchadlá so sebou prinášajú možnosť vzdialiť sa na určitú vzdialenosť od prijímača signálu, napr. mobilu. Preto je vhodné zvážiť, či sa chcete pohybovať aj niekoľko metrov od zariadenia alebo vám len jednoducho vadí kábel klasických káblových slúchadiel. OKAY.sk vo svojej ponuke prináša tradičné bezdrôtové slúchadlá s maximálnym dosahom signálu až 100 metrov.

Ďalšie funkcie

V neposlednom rade zvážte, aké ďalšie funkcie by mali bezdrôtové slúchadlá mať. Ak hráte online hry alebo často používate slúchadlá s telefónom, tak sa zamerajte na slúchadlá s mikrofónom. Niektoré takéto slúchadlá sú vybavené tlačidlami, ktoré umožňujú prijať hovor. Pri iných zase stačí prijať hovor prostredníctvom telefónu alebo aktivovať mikrofón cez počítač.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Niceboy HIVE podsie

38,90 

bez DPH 32,42 

LAMAX Dots1

39,90 

bez DPH 33,25 

Niceboy HIVEPODS 2

64,90 

bez DPH 54,08 

Thomson WHP3001

40,90 

bez DPH 34,08 

Marshall Major III Bluetooth

99,00 

bez DPH 82,50 

Niceboy HIVE 2 JOY

36,90 

bez DPH 30,75 

Happy Plugs Air1 White

58,30 

bez DPH 48,58 

Happy Plugs Air1 Pink Gold

60,90 

bez DPH 50,75