Vážení zákazníci, 1. mája platí na všetkých predajniach štandardná otváracia doba.

x

Ako vybrať 3D televízor

Sledovanie filmov v 3D je jednoznačne príjemným zážitkom. S prevratnou novinkou na trhu ale prišla doba, kedy si tento pôžitok môžeme dopriať i v pohodlí domova a nemusíme chodiť do 3D kina. Zorientovať sa medzi všetkými typmi televízorov nie je jednoduché, ale nezúfajte, poradíme vám.

Využitie 3D televízora

Pred kúpou 3D televízora vás asi najprv napadne, či ho vôbec využijete, keď úplná väčšina televízneho vysielania je v 2D. Je jasné, že televízne vysielanie v 3D bude v blízkej budúcnosti stále častejšie, preto je kúpa 3D televízora rozhodne výhodnou investíciou. Kto si chce 3D vysielanie užívať naplno už teraz, mal by siahnuť po takom televízore, ktorý je sám schopný konvertovať 2D vysielanie do 3D.  Na 3D televízore samozrejme môžete sledovať relácie a filmy v 2D. Stlačením tlačidla sa v okamžiku z 3D televízora stane 2D a obraz teda nie je nutné konvertovať.

LCD, LED alebo plazma

Pri výbere 3D televízora sa najprv musíte rozhodnúť, či dáte prednosť LCD, LED alebo plazmovej obrazovke. Zjednodušene sa dá povedať, že všetky typy televízorov ponúkajú komfortný zážitok zo sledovania, širokú škálu plných farieb a vysoký kontrast. Diváci majú v obľube LCD i LED televízory najmä kvôli nízkej spotrebe energie. Hlavnou prednosťou plazmového televízora je bezkonkurenčne dokonalé zobrazenie farieb.

Veľkosť uhlopriečky

Je logické, že všetky 3D efekty lepšie vyniknú na obrazovke s väčšou uhlopriečkou. Myslite ale zároveň i na to, že veľkosť televízora je dobré vyberať podľa toho, z akej diaľky sa budete pozerať. Všeobecne sa udáva, že televízor je ideálne sledovať zo vzdialenosti 2,5 násobku uhlopriečky televízora.

Rozlíšenie

3D televízory štandardne ponúkajú kvalitné Full HD rozlíšene. To divákom sprostredkováva veľmi realistický obraz a verné zobrazenie farebného spektra. Niektoré modely televízorov ponúkajú tiež ultravysoké rozlíšenie, teda Ultra HD či UHD. Táto technológia má štvornásobné rozlíšenie než častejšie Full HD. Pripravte sa ale, že za špičkový obraz v UHD si priplatíte.

Nutné príslušenstvo

Aby 3D televízor fungoval tak, ako má a vy ste si mohli užívať 3D obraz, neobídete sa bez 3D okuliarov. Obyčajné pasívne 3D okuliare z kina vám ale stačiť nebudú. Potrebujete špeciálne okuliare, ktoré budú trojrozmerný obraz prenášať bez chýb. Takzvané aktívne 3D okuliare sú pre divákov veľmi komfortné. Fungujú na princípe striedavého zatmievania tekutých kryštálov v sklách okuliarov a poskytujú tak dokonalý obraz, bez toho aby unavovali vaše oči. Pri kúpe televízora obvykle býva jeden pár okuliarov pribalený. Tieto okuliare samozrejme môžu používať i nositelia dioptrických okuliarov. Sú navrhnuté tak, aby sa cez ne dali pohodlne nasadiť. 

Ponuka 3D televízorov

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupný košík

0 ks / 0,00