Ako spárovať smart hodinky s telefónom?

Inteligentné hodinky a fitness náramky môžu spúšťať aplikácie alebo prehrávať najrôznejšie digitálne médiá. Väčšina z týchto zariadení má dotykové obrazovky, ktoré vám umožňujú prístup k aplikáciám ako kalkulačka, stopky, časovač, teplomer, kompas a ďalšie. Mnoho zákazníkov sa pre ne rozhodne najmä z dôvodu merania srdcového tepu, počtu prejdených krokov za deň alebo vďaka zabudovanému fitness trénerovi, s ktorým dosiahnete vysnívanú športovú postavu omnoho ľahšie. Pred samotnými inštaláciami zariadení sa uistite, že váš telefón používa novšie verzie mobilných operačných systémov.

Ako spárovať smart hodinky a smartfón?

Pred samotným pripojením smart hodiniek s vaším telefónom je potrebné vedieť, že hodinky môžete spárovať súčasne iba s jedným mobilným zariadením. Pokiaľ neskôr zmeníte smartfón alebo hodinky chcete podarovať niekomu inému, nezabudnite zrušiť ich párovanie s pôvodným zariadením. Pokiaľ boli hodinky už spárované, možnosť odpojenia nájdete v ich nastaveniach. Zvoľte položku systém alebo nastavenia, kliknite na odpojiť a následne ich zresetujte.

Ak prvýkrát pripájate smart hodinky k telefónu s Androidom, musíte si do smartfónu najskôr stiahnuť bezplatnú aplikáciu Android Wear, ktorú nájdete v PlayStore. V prípade párovania Android watch s iPhonom, stiahnite aplikáciu Wear OS by Google alebo sa uistite, že výrobca hodiniek nevytvoril samostatnú aplikáciu pre iPhone. Po stiahnutí a inštalácii do smartfónu, zapnite hodinky a vyberte jazyk a zaškrtnite súhlas s licenčnou zmluvou. Od tejto chvíle budete musieť pokračovať v konfigurácii inteligentných hodiniek a následne s nimi spárovať váš telefón. Na telefóne otvorte aplikáciu na inteligentné hodinky a ťuknite na tlačidlo konfigurovať. Po príslušnom prepojení a konfigurácii zariadení sa automaticky prepoja vždy, keď na oboch aktivujete Bluetooth. Ak sa pripojenie neuskutoční, vyhľadajte na hodinkách nastavenia a pripojiteľnosť na Bluetooth, následne zariadenia prepojte. 

Ako spárovať fitness náramok a smartfón?

Pokiaľ sa rozhodnete pripojiť fitness náramok so smartfónom, riaďte sa nasledujúcimi riadkami. Prečítajte si používateľskú príručku, aby ste sa zoznámili so zakúpeným produktom. Je veľmi dôležité, aby váš smartfón aj náramok boli nabité a mali plne funkčnú batériu. Uistite sa, že povolíte aplikácii fitness prístup k polohe telefónu, aby Bluetooth a jednotlivé aplikácie mohli správne fungovať. V Android telefóne prejdite na nastavenia, klepnite na aplikácie, prejdite na aplikáciu fitness a klepnite na povolenia. V závislosti od telefónu sa môže zobraziť rozdielna výzva na povolenie zariadenia. V systéme iOS choďte do nastavení, zapnite Bluetooth, spárujte zariadenie s vaším iPhonom a umožnite náramku odosielať hlásenia do aplikácie Zdravie. Inteligentný náramok by mal byť počas konfigurácie blízko vášho telefónu. 

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články