Ako si vybrať smartfón na základe jeho vlastností?

Trh s mobilnými telefónmi je jedným z tých, ktorý sa vyvíja najrýchlejšie. Každý rok ponúka nové inovácie a užívatelia smartfónov musia neustále sledovať nové trendy, aby držali krok s najnovšími modelmi. 

Smartfóny s iOS alebo s Androidom?

iOS

Mobil s iOS sa postará o aktuálnosť vášho softvéru, čo znamená, že aj o pár rokov od kúpy vášho iPhonu budete mať na dosah najnovší softvér. Okrem toho sa spoločnosť Apple stará o to, aby zaistila bezpečnosť vašich dát, vďaka integrácii čipu Secure Element. Mali by ste venovať pozornosť predovšetkým modelu Apple iPhone Xs , ktorý je rozhodujúcim favoritom tohto roka. Čo hovorí v jeho prospech? Po prvé, interná pamäť 512 gigabajtov, ktorá určite splní očakávania aj tých najnáročnejších užívateľov. K dispozícii je aj 6-jadrový 64-bitový procesor Apple A12 Bionic a operačný systém iOS 12 - zariadenie pracuje veľmi rýchlo a predovšetkým bez zasekávania.

Android

Oceňujete jednoduchosť používania a všestrannosť, ktorá prichádza s Androidom? Výrobcovia smartfónov tiež oceňujú výhody tohto systému, a preto ponúkajú celý rad modelov, z ktorých si môžete vybrať. Mobil s Androidom zabezpečuje pre svojich používateľov veľké množstvo aplikácii dostupných zadarmo na stiahnutie. Okrem iného, väčšina mobilných zariadení, s operačným systémom Android podporuje externé zväčšenie pamäte cez micro SD kartu. Ak ste sa rozhodli pre Android, práve pre vás budú mobily od značiek Samsung, Huawei, Xiaomi, Asus, Honor a ďalších.

Čo je dual SIM?

Mobil s dual SIM kartou umožňuje používať dve SIM karty súčasne. Výhoda tkvie v tom, že už so sebou nebudete musieť nosiť 2 rôzne mobilné zariadenia, postačí vám len mobil s dual SIM kartou.

Veľkosť displeja

Na trhu sa môžete stretnúť s displejom s uhlopriečkou od 4“ a viac. Dobrý telefón by mal byť dostatočne veľký, aby ste na ňom mohli sledovať videá a filmy, a zároveň dostatočne malý na to, aby sa pohodlne zmestil do ruky.

Rozlíšenie fotoaparátu

Väčšina smartfónov má rozlíšenie fotoaparátu 8 – 13 Mpx, pričom u niektorých mobilov sa rozlíšenie môže pohybovať až do 48 Mpx. Avšak veľkosť mega pixelov nie je jediná vec, ktorú si musíte všímať.

Vašu pozornosť okrem pixelov sústreďte aj na svetelnosť, duálnu zadnú kameru, LED diódu, optickú stabilizáciu a v neposlednom rade na detekciu tváre.

Veľkosť internej pamäte a pamäte RAM

Veľkosť úložiska sa pohybuje od :

8 GB – hodí sa pre používateľov, ktorí používajú mobil na písanie, volanie a raz za čas zaznamenajú snímok mobilom.

16 GB – pre tých, ktorí mobil najčastejšie používajú na prezeranie obsahu na internete, prípadne používajú mail.

32 GB-  pre tých, ktorí využívajú aplikácie, počúvajú hudbu a fotia. Nedostatok pamäte budete pociťovať až po dlhšom čase.

64 - 128 GB – pre tých, ktorí radi vytvárajú videá, vlastnia nespočetne mnoho hudobných skladieb.

256 GB – 1 TB pre nadšencov 10 minútových 4K videí. Táto veľkosť pamäte vám v sekunde otvorí aj veľký súbor.

Pamäť RAM – dnes je používanie viacerých mobilných aplikácií súčasne normou, preto by mala byť dostatočne veľká pamäť RAM samozrejmosťou v každom modernom smartfóne. Pri výbere nového zariadenia stavte na tie, ktoré majú pamäť RAM najmenej 4 GB.

Telefóny do akýchkoľvek podmienok

Odolný mobil nájdete podľa toho, že garantuje odolnosť voči prachu a vode certifikáciou IP. Toto označenie sa najčastejšie uvádza ako IP + určité dvojčíslie. Prvá číslica z tohto dvojčísla hovorí o odolnosti voči prachu, druhá číslica znamená ochranu proti vode.

Ak chcete nerozbitný mobil musíte rátať s tým, že takéto mobilné telefóny mobile disponujú zvyčajne nižším rozlíšením fotoaparátu a väčšou hmotnosťou.

Mobily pre seniorov

Kľúčové by pre vás malo byť jednoduché ovládanie, veľkokapacitná batéria a integrované SOS tlačidlo v prípade núdze. Taktiež by mal telefón pre seniorov mať dostatočne veľký rozmer na čítanie.

Pozrite si kompletnú ponuku mobilných telefónov na okay.sk.            

Líbí se vám tento článek?

Podobné články