Ako sa starať o tyčový mixér

Máš doma tyčový mixér? Výborne. Poradíme ti, ako sa o neho starať, aby tí vydržal čo najdlhšie. Najdôležitejšie je mixér nepreťažovať. Každý model je normovaný na určitú maximálnu záťaž. Od toho sa odvíja, čo môžeš mixovať a čo už radšej nie. Bližšie informácie zistíš v príbalovom letáku svojho tyčového mixéra.

Aká je priemerná životnosť tyčového mixéra?

Samozrejme je rozmedzie pomerne široké. Záleží na tom, z akých materiálov je tvoj mixér vyrobený, ako často ho používaš, ako intenzívne ho používaš, a tak ďalej. Všeobecne ale môžeme povedať, že tyčový mixér vydrží 2-6 rokov. Ak chceš, aby ti mixér vydržal dlhšie, mal by si sa o neho dobre starať.

 

 

 

Ako predĺžiť životnosť svojho tyčového mixéra?

1. Predovšetkým, používaj svoj mixér len k tomu, k čomu bol vyrobený. Ak nezvládne mixovanie väčšieho množstva hustých potravín, tak ho k tomu radšej nepoužívaj.

2. Tyčový mixér má výkonný motor, ktorý ale nie je stavaný na dlhý prevádzku. Preto má väčšina modelov pulzný spínač. Keď mixuješ, používaj kratšie, niekoľkosekundové série mixovanie. Tými sa motor nebude prehrievať a dlhšie vydrží.

3. Ak môžeš, rozdeľuj potraviny k mixovanie do menších dávok tak, aby mixér bežal vždy plynule. Akonáhle by sa spomaľoval, alebo dokonca zasekával, určite potraviny rozdeľ na menšie dávky.

4. Po každom použití dôkladne vyčisti všetky časti mixéra. Než je znovu smontuješ dohromady, presvedč sa, že sú dokonale suché. Z mokrých častí totiž môže voda vtéct k hriadeli, ktorá sa postupom času začne kvôli tomu zadrhávať.

5. Dávaj pozor na upínací mechanizmus nástavce k telu mixéra. Najčastejšie je to plastový kríž, ktorý dosadá na hlavu kovové hriadele. Pokiaľ máš dojem, že nadstavec nesedí dokonale, radšej ho sundaj a upevni znova. Pri zlom pripojenia nadstavca do seba kríž s hlavou nezapadnú a plastový kríž sa môže ľahko poškodiť.

6. Pokiaľ má tvoj mixér tlačidlo turbo, používaj ho až na konci mixovania. Vyšším výkonom sa totiž rýchlejšie zahrieva motor, čo môže znižovať jeho životnosť.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články