Ako sa starať o tyčový mixér?

Máte doma tyčový mixér? Výborne. Poradíme vám, ako sa o neho starať, aby vám vydržal čo najdlhšie. Najdôležitejšie je mixér nepreťažovať. Každý model je normovaný na určitú maximálnu záťaž. Od toho sa odvíja, čo môžete mixovať a čo už radšej nie. Bližšie informácie zistíte v príbalovom letáku tyčového mixéra.

Aká je priemerná životnosť tyčového mixéra?

Samozrejme je rozmedzie pomerne široké. Záleží na tom, z akých materiálov je tyčový mixér vyrobený, ako často ho používate, ako intenzívne ho používate, a tak ďalej. Všeobecne ale môžeme povedať, že tyčový ponorný mixér vydrží 2-6 rokov. Ak chcete, aby ponorný mixér vydržal dlhšie, mali by ste sa o neho dobre starať.

Ako predĺžiť životnosť tyčového mixéra?

1. Predovšetkým, používajte mixér len na to, na čo bol vyrobený. Ak nezvládne mixovanie väčšieho množstva hustých potravín, tak ho radšej nepoužívajte.

2. Tyčový mixér má výkonný motor, ktorý ale nie je stavaný na dlhú prevádzku. Preto má väčšina modelov pulzný spínač. Keď mixujete, používajte kratšie, niekoľkosekundové série mixovania. Tým sa motor nebude prehrievať a dlhšie vydrží.

3. Ak môžete, rozdeľujte potraviny na mixovanie do menších dávok tak, aby mixér bežal vždy plynule. Akonáhle by sa spomaľoval, alebo dokonca zasekával, určite potraviny rozdeľte na menšie dávky.

4. Po každom použití dôkladne vyčistite všetky časti mixéra. Predtým ako ich znovu zmontujete dohromady, presvedčte sa, že sú dokonale suché. Z mokrých častí totiž môže voda natiecť do hriadeľa, ktorý sa postupom času začne kvôli tomu zadrhávať.

5. Dávajte pozor na upínací mechanizmus nástavca k telu mixéra. Najčastejšie je to plastový kríž, ktorý dosadá na hlavu kovového hriadeľa. Ak máte pocit, že nadstavec nesedí dokonale, radšej ho dajte dole a upevnite znova. Pri zlom pripojení nadstavca do seba kríž s hlavou nezapadnú a plastový kríž sa môže ľahko poškodiť.

6. Ak má mixér tlačidlo turbo, používajte ho až na konci mixovania. Vyšším výkonom sa totiž rýchlejšie zahrieva motor, čo môže znižovať jeho životnosť.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články