Ako sa starať o sušičku bielizne

Sušička bielizne je ďalší pomocník, ktorý ti uľahčí domáce práce. Ak máš tento klenot doma, mal by si vedieť, ako sa o neho starať tak, aby bol výsledok vždy 100 %. Údržba sušičky nie je nijako náročná, ale je dôležité ju vykonávať pravidelne. A v čom to spočíva?

 

1. Pravidelne vylievaj nádobku


Ak doma nemáš sušičku zapojenú priamo do odpadu, mal by si pravidelne vylievať nádobku na kondenzát. Ideálne ak to urobíš po každom sušení. Keď necháš vodu v nádobke stáť, začne sa z nej šíriť nepríjemný zatuchnutý zápach.

2. Po každom sušení skontroluj predný filter


Nech už zvolíš akýkoľvek program na sušenie, vždy po jeho skončení nezabudni zotrieť zvyšok vlákien a prach, ktorý sa zachytil na prednom filtri v otvore dverí. Stačí, keď filter zotrieš vlhkou rukou. Potom sa cez filter pozri a zisti, či nie je sieťka zalepená zvyškom pracieho prípravku alebo aviváže. Ak je, očisti ju kefkou a vlažnou vodou so saponátom. Keď bude filter čistý, budeš mať istotu, že keď budeš vyťahovať bielizeň z bubna, nezamažeš ho usadenými nečistotami. Nezabudni tiež na utretie filtra textilných vlákien.

3. Pozornosť venuj každému filtru zvlášť

Raz za mesiac by sa mal poriadne skontrolovať filter v spodnej časti. Stará sa o to, aby nebol znečistený výparník. Pokiaľ by bol zanesený, zbytočne sa tým zvýši spotreba energie a znižuje účinnosť.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články